Sattım. Huzur Buldum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abartı yok. Olanları yazdım. Zaten bunlar hep bilinen,standart, çözülmeyen sorunlar. 2015 model alırken bu sorunlardan arındırılmıştır herhalde diye aldım. Ama yanılmışım.

osscan Takılmayacak sesler olsalardı takmazdım zaten. Daha önce de araç sahibi oldum. En problemlisi Clio idi :) Sizde ses olmaması Şans işi o zaman.

@ilinsor Allah kaza-bela vermesin hocam. İnşallah üzmez.

@Aykut_25 eyvallah hocam. sağolasın.

@alfa-xxx Hocam benim şansıma herhalde. Bir Mercedes kalitesi beklemiyorum sonuçta ama bu kadarda vasat olması gerekmezdi. Benimde en çok merak ettiğim konu bu. Fransa'daki araçlarda böyle mi acaba? :)

@RedFoX Ben aldığımda 55.000'di. Şimdi 62.500TL. Sen bu parayı versen bu şikayetler olsa kabul edermiydin? Hiç sanmıyorum hocam. O yüzden kalite algısını yükseltmesi gerekiyor renonun.

Dediğin sorunlar doğru hepsi benim aracimda da vardi. Cozulmeyecek sorunlar degil hepsi cozuluyor. hepsini garanti kapsaminda yaptirdim. Simdi hic bir sorunu kalmadi masallahi var. Hatta şöyle diyeyim çoğu arkadasim aracima bindiğinde 'aracinda hic ses yok Renault kendini baya gelistirmis' tarzında yorumlar aliyorum. Bunu söyleyenlerde toyata citroen ve Kia sahipleri.

Onu bunu bilmem. Önce arabani SEVECEKSİN!!

akyuz6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@karacamelih Hocam görüp aldıkta, kronik sorunlar da yoktur herhalde diye aldık. Araç km arttıkça sorunları arttı :)

@osscan Kardeş ben Renault Bursa MAIS 'e gittiğimde "bu arabayı böyle kabul edeceksin. Tüm reno serilerinde var bu. Latitude'de bile var" diyen bir usta ile karşılaştım. Arabamı sevmeme ne zaman niyetlensem her tarafından bi ses geldiği için fırsatım olmadı. Neyse sattım hayırlısıyla. Sizinkin de sorun olmamasına sevindim. Allah kaza bela vermesin :)

mismail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir kimse verdiği paranın boşa gittiğini düşünüyorsa ve kurtulmak istiyorsa o malı elinden çıkarması iyi olur.
megane 2 hb dynamique aracım var ve tıkırtılar var.Arka torsiyon sesi ve onun etkisiyle ön göğüste oluşan gıcırtı tıkırtılar sanki dökük bir araba hissi uyandırıyor ve diğer insanların da binince bu seslerden dolayı dökük bir araba olduğunu düşüneceklerini sanıyorum.Hadi satayım sessiz bir araba alayım diyorum hem de model yükselsin diyorum ama gelgelelim almak için test ettiğim arabaların kimi sessiz olsa başka kusurları var kiminin herşeyi güzel olsa fiyatları 2-3 kat megane 2 parası.Sonra mantıkla düşünyorum araban marşına her bindiğinde çalışıyor bütün donanımları çalışıyor araç 13 yaşında 150binde yakıt düşük yol tutuş süper donanım desen yaşıtlarına göre baya üstün.Gvenlik desen yaşıtlarından üstün.Parça bol ucuz usta bol.Sırf tıkırtıya gıcırtıya takılıp da 50 bini sokağa bırakmak akıl işimi diyorum ve aracımdan memnun olduğumu anlayıp vazgeçiyorum.Renault motor olarak en iyi markalardan biri hem de önde bu konuda.LPG uyumlu yakıtı düşük donanımı yerinde parçası bol ve ucuz satmaya kalksan göbeğini kaşıyorsun ne istesem diye.Bırak tıkırdasın çatırdasın bi arabanın motoru o arabayı yıllarca götürüyorsa hem de ekonomik o araba hurdaya kolay kolay çıkmaz.Örnek broadway toros.Çevrenize bakın en eski araçlar renaulttun modelleri.Diğerleri tek tük.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4'ümü sattım. Kurtuldum.
Ama buraya gelip Alman'ı yada Japon'u övmeyeceğim :)

Kurtulduklarım :

- Gıcırdayan kapılar.
- Rüzgar Sesi. Belki bu yüzden 10 defa gittim servise. Bursa MAIS bile tam çözemedi :)
- Ardı Arkası gelmeyen tıkırtılar -> 1 Yıllık araçta daha bu kadar ses varsa ilerleyen yıllarda kim bilir nasıl sesler oluşacaktı.
- Yüksek oranda kalitesiz plastikler. Kapıya inerken her ayak sürttüğünde bir çizik daha. Yada bagaja bir malzeme koyduğunuzda bagajın plastiğinin ufak bir sürtmede bile çizilerek harita olması.
- Kapı kollarına hafif dokundukça bile gelen çıtırtı sesleri. En çok rahatsız eden buydu. Kalitesiz linea da bile bacağınızı kapıya yasladığınızda böyle bir ses gelmiyor!
- Vitesten gelen ses. Yağsız kalmış gibi ses çıkartıyordu. Yağlandırdık yine de ses gelmeye devam ediyordu.
- Konsolun oradan gelen garip sesler. Saat sesi gibi.
- Erken biten balata sorunu.
- Çok basit bir şekilde kırılan arka davlumbaz. Yine kalitesiz malzeme.
- Yetersiz donanım. Bazı seçeneklerin opsiyon olarak bile sunulmaması çok büyük eksiklik.
- Motorun sanki kucağımdaymış gibi çalışması. Yalıtım yok neredeyse.
- Malzemeden Çalınması. Akü kapağının bile konulmamış olması.

daha bir kaç sebep daha var ama şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sevdiğim tarafları da vardı elbet :

- Güçlü ve Ekonomik bir dizel motor.
- Güvenlik Sistemi {tek hoşuma giden buydu}
- Sportif Görünüş
- Güzel İç Mekan, keşke göründüğü gibi kaliteli de olsa.

Kısacası aldığım günden beri sorunları bitmedi. Problemler hep devam etti. Çok şükür sattım, kurtuldum. Bir daha Reno asla demiyorum. Bir daha clio asla! :)

Bu arada lütfen kimse arabanın avukatlığını yapmasın. 55.000 TL vererek Sıfır aldım. Ve sıfır aldığım bir araçta böyle kusurlar olmamasını istemek tabii kide hakkım. Eğer sesler servis tarafından kesilebilmiş olsaydı yine bu kadar problem etmezdim. Ama servis bile artık çözemiyor.

Clio donanım ve görünüş açısından zengin bir araba gibi görünsede, malzeme kalitesi olarak çok vasat bir araç. Ardı arkası kesilmeyen sesler ve tıkırtılar ileride büyük sıkıntılara yol açabilir. O yüzden sattım, rahatladım :)

Yeni megane 4 gayet güzel ama ona verilecek parayla 2014-2015 3.16i almak daha mantıklı :)

Şimdilik, uzun bir süre benim için Renault Defteri kapandı. Renault Müşteri Hizmetleri konusunda çok iyi .Müşteri memnuniyeti için gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Bu arabayı sıfır alacaklara tavsiyem. Almayın. Biraz daha para biriktirip üst segment bir araba alın. Kesinlikle clio 4 almanızı tavsiye etmiyorum. İleride sadece tıkırtılar başladığında bile yüksek pişmanlıklara sebep verecek..
darısı inşallah başıma.inşallah bende satıp kurtulurum clio 4 ten.saydığın tüm sorunlar ve daha fazlası bendede mevcut.Servise sürekli gidip biyerlerin değişmesi ve bu seferde başka yerlerden ses gelmesi insanı bıktırıyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hakkınızda hayırlısı olsun.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ee aklinizda baska arac varmi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4'ümü sattım. Kurtuldum.
Ama buraya gelip Alman'ı yada Japon'u övmeyeceğim :)

Kurtulduklarım :

- Gıcırdayan kapılar.
- Rüzgar Sesi. Belki bu yüzden 10 defa gittim servise. Bursa MAIS bile tam çözemedi :)
- Ardı Arkası gelmeyen tıkırtılar -> 1 Yıllık araçta daha bu kadar ses varsa ilerleyen yıllarda kim bilir nasıl sesler oluşacaktı.
- Yüksek oranda kalitesiz plastikler. Kapıya inerken her ayak sürttüğünde bir çizik daha. Yada bagaja bir malzeme koyduğunuzda bagajın plastiğinin ufak bir sürtmede bile çizilerek harita olması.
- Kapı kollarına hafif dokundukça bile gelen çıtırtı sesleri. En çok rahatsız eden buydu. Kalitesiz linea da bile bacağınızı kapıya yasladığınızda böyle bir ses gelmiyor!
- Vitesten gelen ses. Yağsız kalmış gibi ses çıkartıyordu. Yağlandırdık yine de ses gelmeye devam ediyordu.
- Konsolun oradan gelen garip sesler. Saat sesi gibi.
- Erken biten balata sorunu.
- Çok basit bir şekilde kırılan arka davlumbaz. Yine kalitesiz malzeme.
- Yetersiz donanım. Bazı seçeneklerin opsiyon olarak bile sunulmaması çok büyük eksiklik.
- Motorun sanki kucağımdaymış gibi çalışması. Yalıtım yok neredeyse.
- Malzemeden Çalınması. Akü kapağının bile konulmamış olması.

yine 1 yıllık araç vakası .. rüzgar sesi araç benim arabayı anlatmışsın. okuyunca hüzünlendim. hüzünlendikçe nefret ettim bu arabadan. beni bir an aracı satmaya yönlendirdin :) hayırlısı olsun.

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğin sorunlar doğru hepsi benim aracimda da vardi. Cozulmeyecek sorunlar degil hepsi cozuluyor. hepsini garanti kapsaminda yaptirdim. Simdi hic bir sorunu kalmadi masallahi var. Hatta şöyle diyeyim çoğu arkadasim aracima bindiğinde 'aracinda hic ses yok Renault kendini baya gelistirmis' tarzında yorumlar aliyorum. Bunu söyleyenlerde toyata citroen ve Kia sahipleri.

Onu bunu bilmem. Önce arabani SEVECEKSİN!!

selam özcan bu şikayetlerden, garanti kapsamında yaptırdıklarını yazabilirmisin vaktin varsa zahmet olmazsa.
bizim ustalar bunlarla yaşıyacaksın diyor. nasıl yaptırdıysan seni örnek alıp aynı yolu izleyelim. teşekkürler

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guzel anlatmissin bu sorunlar aynen var.

Yaşasın vatan yaşasın Türk milleti

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ruzgar sesinin sebebi aynalarin buyuk olmasiymis. Servis oole diyo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...