Sattım. Huzur Buldum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
@RedFoX Ben aldığımda 55.000'di. Şimdi 62.500TL. Sen bu parayı versen bu şikayetler olsa kabul edermiydin? Hiç sanmıyorum hocam. O yüzden kalite algısını yükseltmesi gerekiyor renonun.

Valla o kadar para verecek olsam önce bayağı bir test ederdim :) Bizim şirkette var bunlardan boş model 1,5 dci içeriye lastik sesini fena alıyor en nefret ettiğim şey. Dikiz aynasının oradaki aksam tıkırdıyor. Bunları yazmakta ve şikayet etmekte haklısınız. Arkadaşımın Temiz 90 model mercedes 200 ü var bindim bundan daha sessiz. Yanlış anlaşılmasın seriyi kötülemiş gibi olmayayım ama Clio 4 ler malesef nazik araba sadece dış görünüşüne aldanıyorsunuz. Clio 2 den sonraki serilere malesef bende ısınamadım.

Eğer alacak olursam Bana göre Tek Avantajı yakıt...

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam özcan bu şikayetlerden, garanti kapsamında yaptırdıklarını yazabilirmisin vaktin varsa zahmet olmazsa.
bizim ustalar bunlarla yaşıyacaksın diyor. nasıl yaptırdıysan seni örnek alıp aynı yolu izleyelim. teşekkürler

Arkadasin anlattigi bütün sorunlar garanti kapsaminda değişti.

Göstermeden gelen Saat sesi kalorifer klape motoru değişimi ile giderildi. On takimdan gelen ses viraj çubuğu değişimi ile giderildi. Bozuk yollarda gelen tikirti sesi direksiyon kutusu değiştirilerek çözüldü. Camlardan gelen rüzgar sesi kelebek camindaki fitil degistirilerek giderildi. On konsaldan da bir ses geliyordu onun içinde bir sprey kullandılar ama onun adini hatirlayamadim simdi. Sanirim yeterli.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slikon sprey kullanmislardir buyuk ihtimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fabrika arabayı değiştirseymiş :)

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fabrika arabayı değiştirseymiş :)
:) bunlar neki benim 2013 aralık çıkışlı 30000 km olan 1.2 joy aracımda 2 direksiyon kutusu,4 kez viraj demir lastikleri,2 kez amörtisörler ve tablaları değişti ama ses sorunları artarak devam ediyor.araç ilk kalkışta sürekli titriyor,7000 kmde fren balataları değişti,araç 2.ve 3. viteste düşük hızlarda uğultu yapıyor.Servisin tek dediği şey renault ta bunlar normal.Araç çıkalı 4 yıl oldu hala düzeltemediler bu sorunları

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlısı olsun

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) bunlar neki benim 2013 aralık çıkışlı 30000 km olan 1.2 joy aracımda 2 direksiyon kutusu,4 kez viraj demir lastikleri,2 kez amörtisörler ve tablaları değişti ama ses sorunları artarak devam ediyor.araç ilk kalkışta sürekli titriyor,7000 kmde fren balataları değişti,araç 2.ve 3. viteste düşük hızlarda uğultu yapıyor.Servisin tek dediği şey renault ta bunlar normal.Araç çıkalı 4 yıl oldu hala düzeltemediler bu sorunları
al işte. Renault'ta normalmiş...adam gibi araba yapmıyorlar..Dİğer modellerde böyle problemler yok

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4'ümü sattım. Kurtuldum.

Yeni megane 4 gayet güzel ama ona verilecek parayla 2014-2015 3.16i almak daha mantıklı :)

..

Merhaba,
Bende dediğiniz durumun tam tesini yaptım. BMW 3 serisi aracımı satıp fluence aldım. Unutup Fluence'i BMW zannedip sert bir viraja girdim Allah'tan karşı şeritte araç yoktu yoksa haberlerde seyrederdiniz. Sesler 2013 Fluence'de de bolca var ama yakıt konusunda süper ben çerkezköyden izmire gidiş geliş 150 tl yakıt yaktım bu müthiş bir rakam benim için. Bundan önceki aracım 2500cc olunca bedavaya geziyorum sanki... Temiz bir BMW bulun tavsiye ederim ama clionun performansına yetişmek için sürekli 3000 devir bandında sürmeniz gerekir bunuda unutmayın. 3000 devirden 6000 devire kadar sizi coşturur oda bir gerçek. Birde 316 bakımları tüm balatalar(6 adet) filtreler(3 adet) ve yağını bujilerini iyi bir ustaya işçilik hariç 650tl'ye yaptırırsınız yoksa servis sadece yağını 996tl'ye değişiyor.. Konuyu biraz dağıttım ama kusura bakmayın.

Son düzenleme:

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tarz başlıklarda hep aynı arkadaşları görüyorum. Elbette yaşadığınız mağduriyeti ve sorunları paylaşmanız önemli. Özellikle de bu araçtan almayı düşünen okusunlar. Ancak alacaklar aynı zamanda benim gibi araçtan gayet memnun olanları da dikkate almalılar. Bu aynı arkadaşların yaşadıkları durumlar bana çok ekstrem geliyor çünkü resmen Clio 4 'ün ne kadar kronik sorunu varsa sizi bulmuş. Ben aracı alırken bunların hepsini okudum ama sağdan soldan gelen sesler hariç diğer arızalar çok yaygın değildi. Ben aynı sınıfta her aracı inceledim ve bana göre çok daha önemli olan motor-şanzıman-yakıt anlamında bu araca karar verdim. Garanti kapsamında çoğu insanın kolayca halletiği sorunlar yüzünden de kolay kolay vazgeçmem. Kaldı ki çoğu problemin 2015 'de halledildiği söyleniyor. Donanıma gelince de ICON gayet yeterli ve eğer JOY ise de firma size alırken taahhüt ettiği bir donanımı eksik vermiş değil:) Polo için kapora verip aracı 2 ay bekleyip, araç geldikten sonra vazgeçen biri olarak söylüyorum Polo almadığıma çok ama çok memnunum. Özellikle Ankara 'daki Mais gibi büyük servislerin son derece yapıcı ve sorun çözmeye yönelik olduklarını gördüm. Servislerin olumsuz ve başarısız oluşundan elbet firma sorumludur ama görünen o ki genelde sıkıntılar bu servislerden kaynaklanıyor. Yani aynı sorunlardan bahsediyorsunuz, biri diyor ki "benimki çözüldü", öteki diyor ki "servis bu araba böyle kabul edin dedi". Kısacası ben şanzımanı elime almaktansa, ya da Toyota 'nın bayık CVT 'sindense bu sorunları göze aldım. Kararımdan çok memnunum. :eyv

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı alalı 3 yıl oldu yaşadığım sorunları ve eksiklikleri kısaca belirtmek isterim (1.2 75 Hp Joy)

-Kısa ve Uzun farların yetersizliği
-Viraj ve dönüşlerde arka taraftan gelen gıcırtı ve tıkırtı
-Direksiyon son turunu dönerken gelen gacırtı
-Arka kapıların sert kapanması
-3. Viteste gelen uğultu
-Geri vitese geçmeme sorunu
-Rüzgar sesi
-Silecekler çalıştığı zaman gelen sigorta sesi
-Debriyaj ve Fren pedalı bırakılınca pat diye vurması
-Ön ve Arka tampon kenararından boya atması
-Stepnenin dışarıda olması (Çalınma ihtimali çok yüksek)
-Arka tavan ve torpido aydınlatmasının olmaması
-Teyp tuşları çok ufak ve sizi sürüşten kopartıyor

Aracın iyi yanlarına gelirsek

+Sportif tasarım
+Güvenlik donanımı
+Direksiyonun elektirikli olamsı ve tepkileri
+2.El piyasası
+Rakiplerinden farklı gösterge paneli
+Sakin kullanımda sürüş konforu
+Agresif kullanımda viraj dinamiği
+1. ve 2. kademede sessiz çalışan Klima
+Sert olmasına rağmen rahat olan vites yolları
+Sınıfına göre gayet yeterli olan bagaj hacmi
+Arka koltukların ikili ve tekli olarak katlanması
+Usb,Aux,Bluetooth,Direksiyondan kontrollü müzik sistemi
+Hız sabitleyici ve sınırlayıcı
+Çoğu kişinin beğenmediği ancak benim hoşuma giden BassReflex Sistemi

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kronik olan sorunlar çok göze çarpmış olsa bile Clio tasarım olarak sınıfında hala lider.
Clio'yu satıp yerine alınabilecek en mantıklı araç (2. el olarak) Hyundai i30 Gdi elite otomatik. Yakıt olarak 13 litreleri bulabilir.Lpg ücreti 3-4 bin olabilir. Dizel düşünülebilir donanım ve tasarım olarak tavsiye ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...