Sattım. Huzur Buldum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5000 km dir egea kullanıyorum.
fiyatına göre muhteşem diyebilirim.
diğer marka ve modeller kötü demiyorum diyemem çünki hiç kullanmadım.
şimdilik arabada sorun yok.

1. vitesti değiştirirken motor vuruyordu. servis yeni yazılım ile sorunu düzeltti. daha dogrusu ben servise gitmeden onlar çağırdılar:)

akyuz6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ah keske bunu daha önce yazsaydin ve ben daha önce okusaydim.kesinlikle haklisin yeni aldim ben ve tüm dedigin sorunlar daha 1 aylik aracta var.ve servis servis dolastim.cözüm yok ve hüsran

geçmiş olsun hocam. Sizde satıp kurtulun. İleri de daha da canınız sıkılacak.

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben neye biniyorum anlamadim 2014 clio var bende bu dediklerinizin hicbiri yok ne ses ne gicirti sifir aldim aracimi ve performansi sinifindaki bircok arabaya gore cok iyi ve servislerde bir cok arkadasim var clio larin on ve arka davlumbaz sorunlari oldugunu cok iyi biliyorlar ve hemen degistiriyorlar sorgusuz sualsiz, sizin dediginiz gibi bu kadar kayitsiz kalamazlar. Siz bence ustune dusmediniz ilk denemede pes dediniz e haliyle arabadan sikayet ettiniz ne diyelim gecmis olsun.

bende 1 ay önce aldım 1.2 icon turbo edc 2013 model 2014 trafiğe çıkışlı,,,,,bende de bu sayılanların hiçbiri yok,gayet memnunum daha önce clio 3 vardı ondan da memnundum,bu yaşananlar bu arkadaşların kısmetsizliği sanırsam ya da ben daha önce hiç bmw yada mercedes tarzı 1.segment arabalara binmedim anlayamıyor da olabilirim,aracım benzinli içeriye ses çok çok az sızıyor buda bana normal geliyor,dci modellerinde kabine çok ses veriyor onu biliyorum.herhangi bagajdan alttan motordan bir tıkırtı gelmiyor,bu yazılanları okuyunca çok şaşırdım doğrusu!!
umarım arkadaşlar gönüllerine göre bir araç bulmuşlardır,tekrar söylüyorum ben clio 4 aracımdan çok memnunum.

semylogy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk mesaja karşılık olarak ;

haklısınız, bakım zamanı geliyor 2014 clio 1.5dci aracımın.. 7-8 tane beni rahatsız şey var arabada.. hepsini saymıssınız... her harfine katılıyorum.. eşim de araba kullanmayı iyice ogrensin clio yu satıcam.. ben de ses e tıkırtıya cok takan bir insanım ve beni bazen deli ediyor sesler... donanım, motor, cekis gidiş yakıt vs iyi fakat iç malzeme cok kalitesiz...

akinsancili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu yazılanlar tamamiyle kişisel beklentilerle alakalı bir durum şöyle izah edeyim örneğin; güzel bir f30 bmw binicisi yada ne bileyim mercedes a180 audi a3 sportpack sürücüsü olduğunuzu varsayalım bu tarz arabalara binen biri için tabii ki clio 4 dayanılmaz olacaktır çünkü üst segment araca alışmış olduğunuzdan bu araca binmek sizi sıkıntıya sokabilir yada clio 4 görünüm olarak gerçekten çok güzel bir araç aracı görüp tutulursunuz ve beklentiniz üst segment seviyesindedir alırsınız binersiniz ve bakarsınız ki beklentiler hiç de karşılanır gibi değil ve pişmanlık başlar konuyu fazla uzatmayayım asıl olan neye ihtiyacımız olduğu öncelikle belirleyip buna karar verip ona göre hareket etmek. Ayrıca bu yazılan sorunları renault firması gerçekten de ellerinden geldiğince hallediyorlar.Ben kendimdem örnek vereyim bende 0 dan beridir kullanmış olduğum ve 3 senesine giren clio 4 icon kendimce kişiselleştirerek aldığım aracım var ve inanın gözüm gibi bakıyor ve severek biniyorum hala ve aldığıma kesinlikle pişman değilim bana fazlası ile yetiyor ve artıyor da, ben yaş olarak 38 yaşında bir arkadaşınızım ve bizim bundan 20 sene önce bindiğimiz ve tabii o zamana göre piyasada bize sunulup sahibi olduğumuz doğan şahin broadway tarzı araçlara binseniz benim ne demek istediğimi anlarsınız uzun lafın kısası arkadaşlar elimizdekilerin değerini bilelim ve ona göre hareket edelim kusura bakmayın biraz öğüt verir gibi oldu beni bir abiniz yada kardeşiniz gibi görün bir kusurum oldu ise affınıza sığınarak özür dilerim. Uzun zamandır forumları takip ettiğiminden yazmak durumunda hissettim kendimi saygılar sevgiler ve iyi forumlar dilerim...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu segmentde corsa,punto,fiesta vede poloya öyle kısa sürede değil yılda 60-70bin km şirket aracı olarak kullanmış biri olarak diyebilirimki sizler neyi tartışıyorsunuz anlamış değilim!

1) punto 1.3 dizel muhtemelen heryeri renault spring kalitesinde plastik,motoru resmen 2200rpme kadar 125cc bir motorsiklet kadar canlı ve 5inci vitesi okadar kısaki 120de 3000rpm civarı geziyorsunu kafanız şişiyor ve böyle bir aracın fiyatı 50-60larda arkadaşlar, temz ikinci elleri 35-40larda

2) corsa keza puntonun çakması zaten aynı motor aynı şase aynı süspansiyon zart zurt ne gidişi var ne kalitesi

3) fiesta bence aralarında en derli toplusu kalite ve tip olarak ama oda ufacık vede 1.4 68-75hp motor? pardon?? 2016yılında hemde? 120kmde oda 3000rpmlerde gezen otoban hızlarında adeta ilerlemeyen bir araç ve bununda her yerinden aynı sesler geliyor bununda alt takımı zayıf?

4) polo bence tartışmasız bu kıyaslamanın en başarılısı polo hem kaliteli,hem motoru kral hem 120de 2200rpmde sessiz konforlu ama bununda şöyle bir handikapı var hobit olmadığınız sürece ufak ve bayan arabası ağırlığında bir duruşu var.

şahsen clio 4 bence sınıfında gerçekten en az yakan motorlardan birine,en güzel tipli hacimli kasalardan birine,en sessiz izolasyonlardan birine (lastik motor sesinden söz ediyorum) en ama açık ara en donanımlı araçlardan biri.

dahada önemlisi 55-60a aldığınız hyundai,fiesta,corsa,punto ne kadar çabuk el değiştiriyor değeri ikinci elde kaça kadar iniyor hiç baktınızmı? bence clio4 bu konudada gerçekten başarılı hem ikinci el değeri yüksek hem çabuk satılıyor hem bakımı uygun.

geçen bir arkadaşım 60binde 2011 polo buldu çiziksiz bayandan servise götürdü aykan oto adana 2800tl masraf çıkardı eee neymişte kilometresi dolmasa bile onlarda triger 4 yıllıkmış,trigerle birlikte su pompasıda değişcekmiş hazır açmışken baskı balatada ve yağ filtre bakımış :)

SYSOP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaptığınız işleri veya aylık gelirlerinizi bilmiyorum ama bence insanların üzüntü ana kaynağı araçlara 55-60 bin lira vermeleri.
Türkiye'de asgari ücret ₺1300. Memur maaşlarına çocuk masraflarına sosyal yaşam harcamalarına girmeyeceğim. Araçlar pahalı ve insanlar kırt kanaat krediyle 60bin e aldığı arabanın titremesinden zıplamasından hoşlanmıyor. (Mevzu marka model karşılaştırmak değil ülkedeki araç fiyatları ve alım gücünden bahsediyorum) Zaten şartlarını zorlayıp konfor ve rahatlık için aldığı arabada rahat etmek istiyor. Bence konu sahibi arkadaş da aracını 20-25 bine alsa bu kadar rahatsız olmazdı diye düşünüyorum.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaptığınız işleri veya aylık gelirlerinizi bilmiyorum ama bence insanların üzüntü ana kaynağı araçlara 55-60 bin lira vermeleri.
Türkiye'de asgari ücret ₺1300. Memur maaşlarına çocuk masraflarına sosyal yaşam harcamalarına girmeyeceğim. Araçlar pahalı ve insanlar kırt kanaat krediyle 60bin e aldığı arabanın titremesinden zıplamasından hoşlanmıyor. (Mevzu marka model karşılaştırmak değil ülkedeki araç fiyatları ve alım gücünden bahsediyorum) Zaten şartlarını zorlayıp konfor ve rahatlık için aldığı arabada rahat etmek istiyor. Bence konu sahibi arkadaş da aracını 20-25 bine alsa bu kadar rahatsız olmazdı diye düşünüyorum.

size katılmıyor değilim ama bu katılımım kısmen,

1300-1500 hatta 2000tl maaşla bu aracın sıfırını 55-60a alan arkadaşın amacı titremesiz ,sorunsuz kaya gibi bir araç almak ise:

1) sizce 60a alıp 45e satacağı ve en az 15 zarar göreceği,sırf garanti devam etsin diye yansanayi 200tlye yapabileceği işi 600tlye yapacağı, herkesin ztn trim sesi var olduğunu açık açık bildiği sıfır renault almasımı mantıklı?

2) yoksa ikinci el değeri 50-55 olan az kullanılmış parasal anlamda ikinci el değerde zarar ettirmeyecek temiz bir Jetta almakmı hatta çok para ve konfor odaklıysa dahada eski toyota almasımı mantıklıdır?

burada yanlış seçim yaptığı için alıcıyımı suçlamak lazım yoksa arabayımı iyi tartmak lazım,elma ile elmayımı yoksa elma ile et dönermi kıyaslıyoruz?

şahsen bence kendi sınıfında halen güncek çıkan araçlara rağmen çok üstün ve birçok artısıyla önde olan bir model ve şikayetlerin az değil uçuk şekilde abartıldığını düşünüyorum.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı 23.770 km de arkadaşımdan aldım. Şuan 33.650km de, dediğiniz sıkıntıların hepsini yaşadım. Muğla Kutay Renault Bayi tüm sıkıntılarımı çözdü. Hatta bunların dışında anahtarda da problem yaşadım. Anahtar dahil 5 kuruş para ödemeden herşeyi hallettim. Tabi sadece servis değil Renault Mais in çok önemli destekleri oldu. Servisin olmaz dediğini bile tek mail ile olur hale getirdiler. Sadece 110km den sonra rüzgar sesi kaldı aracımda. Daha önceki aracım Opel astraydı sağolsun clio'm sattığıma pişman etmedi. Umarım uzun yıllarda böyle gidecek.

Renault konusunda beni rahatsız eden tek şey mais aramadan serviste iş çözmek çok zor. Ama mais hep destek oluyor.

Bu arada babamda 1.3 Linea var. O 1.3 motoru denemeden arabam kötü demeyin ☺

rock3366

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kronik tum sorunlar bende mevcuttu ruzgar sesini sineye cektim iki defa direksiyon kutusu degisti o sorunum da halloldu fakat 2 senedir cozemedigim bir sorunum var ve illallah ettim direksiyonu saga veya sola cevirince yagsiz kalmis kapi gicirtisi gibi ses geliyor ve kisin ya da sogukta ya da uzun kullanimda daha da artiyor iki defa da bu yuzden amortisor kule takozu degisti ama bir kac ay idare edip yeniden basliyor... servis cozum bulamadi ki bulamayinca da lastige bile suc atti... hani bu sorun cozulse baska bir seyi kafaya takmayacagim ama sonuncu degisimden sonra daha 1 ay gecmeden trafikte resmen tum yaglar bitmis gibi gaciirrrr gucurrrr ses koyverdi simdi yeni degisimden sonra ses daha az ama yeniden basladi garantinin bitimine 3 ay kaldi her seferinde 750 lira garantiden gidiyor garanti bitince ne olacak bilmiyorum....

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...