Scenic II ön sunroof camı.

ersin78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba yusuf bey sanrouf camı patladı ön kople degişecek diyorlar ama bana sadece camı lazım herşeyi calışır durumda çok yüksek rakamlar söylediler bu camı yapan alan yokmu bu kadar sorunlu bir cammış bu çok duydum arayan arayana maslakkta bu scanik sanroof camını adamın biri yapııyormuş diye duydum ama sadece bildigim maslakta kimdir nedir necidir ? yardımcı olursanız sevinim hoşçakalın....

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ersin bey ben 9 yıldır Ankarada'yım. İstanbul 'u iyi bilmiyorum. Dolayısıyla ön sunroof camı yapılabilirmi diye sorarsanız : bence yapılmıyordur. Çünkü bu cam sıradan basit bir cam değil. hafif karartılmış ve öne doğru kavisli + camın üstünde kızak takımı olan bir cam dolayısıyla herhangi bir cam ile bu özellik kazanılamaz. Yanlış anlaşılmasın kimse yapamaz demiyorum. belki de denildiği gibi esnafın biri gerekli donanım vardır ve üretiyordur. Eger bu bahsedilen yeri bulamazsanız mecburen büyük şehirlerdeki çıkmacılardan sunroof ön camı temin etmek. tam emin olmamakla birlikte megan 2 sunrofları ile uymlu olduğunu düşünüyorum. Geçmiş olsun . Saygılarımla.

ersin78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanrouff

malesef yusuf bey cıkmacılardan bile bulamadım ama bursaDA SCANİK 2 CAMI ÜRETEN BİR YER BULDUM ORADAN SİPARİŞİNİ VERDİM BEN SAFRANBOLUDAYIM BURADA USTA YAPABİLECEGİNİ SÖYLEDİ DAHA ZORLARINI YAPTIGINIDA BELİRTTİ GARANTİSİNİDE VERİYOR BENİM SANROUF CAMI YOK SADECE METALLERİNİ YAPIŞTIRACAK GERİ KALAN HERŞEYİ SAĞLAM UMARIM YAPAR.:)

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bursada ikamet ediyorum o camı yapan yeri bizimlede paylasabilirmisiniz.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
malesef yusuf bey cıkmacılardan bile bulamadım ama bursaDA SCANİK 2 CAMI ÜRETEN BİR YER BULDUM ORADAN SİPARİŞİNİ VERDİM BEN SAFRANBOLUDAYIM BURADA USTA YAPABİLECEGİNİ SÖYLEDİ DAHA ZORLARINI YAPTIGINIDA BELİRTTİ GARANTİSİNİDE VERİYOR BENİM SANROUF CAMI YOK SADECE METALLERİNİ YAPIŞTIRACAK GERİ KALAN HERŞEYİ SAĞLAM UMARIM YAPAR.:)
Ersin bey hakikaten merak ettim. sunroof camını nasıl yapıyor Bursadaki usta. mümkünse yapım aşamasını resimleyebilirmisin ? ilerde bir çok scenic çi arkadaşın işini görecektir. ben de Ankarada böyle bir mevzu duydum. Ustaya sorduğumda meğerse sunroof kırıldı yada su alma , açılmama v.s büyük sorunlarda ya var olan camı ; yada kendisi ölçüsünü araç üstünden alıp kalın camı silikonla kalıcı olarak kapatıyormuş. yani sunroof değil açılmayan cam tavan yapıyormuş. Ustanın dediği müşteri canı yanmış ve ekonomik olarak ta imkanı yoksa bizden talep edince bizde bu şekilde müşteriye yardımcı oluyoruz. İnşallah bu tarz bir şey değildir. Ersin bey hakikaten merak ediyoruz gelişmeleri.

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
plexiglass felan mı yapıyor acaba ?

ersin78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aferdersiniz yogunluk nedeniyle bakamadım cevaplara evet bugün arabamı alıcam işi bitti ustamı aradım gayet güzel çalıştıgını açılıp kapandıgını söyledi su alma konusuna gelince 1 saate yakın hortumla su tutulmuş yıkatılmış basınçlı su tutulmuş hiç bir sıkıntı olmadıgını söyledi softoglu otocam resimlemek isterdim ama buna fırsatım yoktu ben ustanın telefonunu vereyim sizlere yardımcı olur telefonunu o biliyor fiyat konusuna gelince aracı yıkatmış kırık camlardan arındırmış 800 tl para istedi taksit imkanıda var :)0 5 4 2 2 1 3 7 0 6 6 ömer softoğlu

ersin78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
scanic cam sanrouf

telefonunu yazdım ordan ayayın size yardımcı olur bu piyasada yaygın olmadıgı için çok yüksek fiyatlar konuşuyor aslında tahmini 200 tl gibi bir rakama yapılıup teslim edilir

BADMAXX

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar ben ömer ve madur olan esen hanımın kardeşiyim arabayla ben ilgileniyorum ve hala camsız kullanmaktayız aylardır çıkma cam arıyorum bir türlü bulamadım ankarada bir yer 1200 tl istedi çıkma orj cama sizce almalımıyım