Ses sisteminden memnunmusunuz? Megane4 touch

erhanornek77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane da bas/tiz denge, balans ayarı var, biraz inceleyin veya kullanma kitabına bakın orada tarif ediyor.
Zira ben de bas ayarını arttırarak kullanıyorum müzik sistemini
Şimdi kurcaladım da buldum . Biraz ortayı kıstım bi tık tiz den kıstım. Bence orta bozuyor biraz sesi . Yine çok iyi değil ama en azından daha net geliyor .

SM-N920C cihazımdan gönderildi

erhanornek77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pandizota oval 2 adet Piooner taktırın kapılardan ses geldiğini bile farketmezsiniz.
Bagajı aktif kullanıyorum sorun oluyor ama kapıları söküp orjinal yerine 2 tane piooner takmayı düşünüyorum.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı zamanlarda bass açıldığında sanki patlak ses varmış gibi vurduğu oluyor.Servise gidiyorum orada yapmıyor namussuz :D
Kendi farkettiğim ;
Aracım otomatik olduğundan sol dizim kapı panzotuna dayanıyor ve sol hoparlör sesi bozuluyor.Dizimi kapıdan çekince düzeliyor. .:S

gencmuzik04

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, ben de 20 gün önce ikinci el megane hb edc icon aldım. Müzik öğretmeniyim ve ses kalitesinden anlarım. Bizim aracın ses kalitesi C sınıfı araçlar içinde (özellikle de en üst donanımlı olan paketleri arasında) en kötü performansa sahip bence, bizim araçlardan daha iyi olan B sınıfı araçlar bile gördüm. Ben ses sitemini şu ayarlarda kullanıyorum: Bas +5 , Tiz -3 , Orta 0 bu ayarda sesi sonuna kadar açmazsanız bir nebze daha kaliteli ses geliyor. Ön taraftaki tweeter hoparlörlerin sesi biraz fazla geldiğinden tiz sesleri kısıp bas sesleri de biraz güçlendirdiğinizde çıkan ses biraz daha doyurucu oluyor, aslında orta (mid) sesleri de 1-2 tık düşürebilirsiniz.

Normalde diğer araçlarımda bas ayarını sonuna kadar açtığımda özellikle hareketli pop şarkılarda bas sesler çok fazla gelir ve rahatsız ederdi, bizim araçta bası neredeyse sonuna kadar açıyorum anca normal bas seviyelerini duyabiliyorum.

Bu arada benim de sizlere bir sorum var, genelde usb den müzik dinliyorum, strat-stop devredeyken stop ettikten sonra tekrar çalışırken müziğin sesinde bir patlama oluyor, başına gelen var mı? r-link yazılımdan olabilir diye düşünüyorum, benimki eski yazılım daha güncellenmemiş. r-link store daki bütün güncellemeleri yaptım ama bir şey değişmedi.

erhanornek77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, ben de 20 gün önce ikinci el megane hb edc icon aldım. Müzik öğretmeniyim ve ses kalitesinden anlarım. Bizim aracın ses kalitesi C sınıfı araçlar içinde (özellikle de en üst donanımlı olan paketleri arasında) en kötü performansa sahip bence, bizim araçlardan daha iyi olan B sınıfı araçlar bile gördüm. Ben ses sitemini şu ayarlarda kullanıyorum: Bas +5 , Tiz -3 , Orta 0 bu ayarda sesi sonuna kadar açmazsanız bir nebze daha kaliteli ses geliyor. Ön taraftaki tweeter hoparlörlerin sesi biraz fazla geldiğinden tiz sesleri kısıp bas sesleri de biraz güçlendirdiğinizde çıkan ses biraz daha doyurucu oluyor, aslında orta (mid) sesleri de 1-2 tık düşürebilirsiniz.

Normalde diğer araçlarımda bas ayarını sonuna kadar açtığımda özellikle hareketli pop şarkılarda bas sesler çok fazla gelir ve rahatsız ederdi, bizim araçta bası neredeyse sonuna kadar açıyorum anca normal bas seviyelerini duyabiliyorum.

Bu arada benim de sizlere bir sorum var, genelde usb den müzik dinliyorum, strat-stop devredeyken stop ettikten sonra tekrar çalışırken müziğin sesinde bir patlama oluyor, başına gelen var mı? r-link yazılımdan olabilir diye düşünüyorum, benimki eski yazılım daha güncellenmemiş. r-link store daki bütün güncellemeleri yaptım ama bir şey değişmedi.
Bende Ortayı 2 tık kıstım. Çünkü orta 0 olunca çok bozuyor sesi. Bass da aşırı vuruyor. Birde şunu fark ettim usb ile dinleyince biraz olsun daha iyi ses geliyor. Yalnız gerçekten ses sistemi çok kötü. Şuana kadar araçla ilgili tüm izlenimlerimde en çok gözüme batan ve beni rahatsız eden ses sistemi.. düzelmeyecek birşey değil fakat . İnsan soruyor kendine herşeyi çok güzel düşünen bi marka ufak bi ses sistemini neden iyileştirmez..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bahsettiğiniz ses patlamasını yapmaması gereki ama bu durum telefonlarda da var. Örneğin WhatsApp tan mesaj yazıyorsunuz ve klavye tuş sesiniz açık. Siz yazarken mesaj geldiği anda tuş sesleri bir iki saniye icin iki katı ses veriyor. Ayni durum. Bu olayı daha telefon üreticileri çözemedi araç üreticileri sanmıyorum cozsun ama araba üzerinde ilk defa duydum bunu.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İcon'daki ses sistemi farklımı bilemiyorum ama kim binip dinlerse sesin çok güzel olduğunu söylüyor. Bana görede araç içinde çok doyurucu bir ses var. Ford'taki sony'li ses sisteminden her şeyi ile çok daha iyi....

abicim yanlış anlama ama hakkikatden yaşınız var ise ondan algılyamamış olabilirsiniz lütfen terbiyesizlik olarak algılamayın ama 7800tl harcanmış ses sistemli Clio4 aracım var şu an en son ekipmanı DLS Reference serisi 3 anfi, Aktif Audison Voce 3 yol hoparlör JL 25cm W6 sub ve inan bana ses sistemi dedinizmi farkı çok ama çok rahatça ortaya koyabilecek donanımdayım artık.

2 sene 2008 Ford Focus Ghia'ya bindim ve ondaki Sony ses sistemi sizdeki (benimde 3 hafta kullandığım) icon donanımlı Megane 4ü resmen yerden yere vuracak bir sistem.

Fluence iconda tweeter bile yok yuvası var içi boş ve açıkcası megane 4'de sanırsam keza aynı fener tuttum boşluk gördüm birşey göremedim özetle rca çıkışı bile olmayan 4 kanal çkışı olan standart teyp ve 20watt kağıt hoparlör oda peak watt

buna kıyasla sony'deki teyp double din, ona ek 400watt 7 kanal ses anfisi var, 4 mid 2 tweeter birde slim sub var hoparlörlerde 40rms vede ford mühendislerince yerleştirilmiş frekansları filtrelenmiş vs ve siz megane 4 bundan daha iyi diyorsanız o halde ciddi problem var ya forda yada sizde :)

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford 2006 c-max ghia aracım hala duruyor 2.ci araç olarak megane'ı aldım.C max'imide 11 senedir kullanıyorum orjinal sony sistemi ile.O sizin yazdığınız 400w 7 kanal anfi vs gibi şeylerin hiçbirisi Fordun standardında yok. Sadece kapılarda 4'ü tweeter olmak üzere 8 adet standart hoperlör mevcuttur ve ses kaliteside focus ghia'lardan daha iyidir.. 2 aracı yan yana koyduğum vakit aradaki farkı anlayamamam için ya sağır olmam lazım yada 49 senedir zevk alarak dinlediğimi zannetiğim muzik zevkimden şüphe duymam gerekiyor. Ben duyduğumamı inanyım burada yazılanlaramı ? 2 aracın standart özelliklerini mukayese etmek için sadece tek bir parça dinlemek bile yeterli. Bu işin yaş ile alakası yok zaten kulak hassasiyeti ile ilgili. Ne demişler "akıl yaşta değil baştadır".

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford 2006 c-max ghia aracım hala duruyor 2.ci araç olarak megane'ı aldım.C max'imide 11 senedir kullanıyorum orjinal sony sistemi ile.O sizin yazdığınız 400w 7 kanal anfi vs gibi şeylerin hiçbirisi Fordun standardında yok. Sadece kapılarda 4'ü tweeter olmak üzere 8 adet standart hoperlör mevcuttur ve ses kaliteside focus ghia'lardan daha iyidir.. 2 aracı yan yana koyduğum vakit aradaki farkı anlayamamam için ya sağır olmam lazım yada 49 senedir zevk alarak dinlediğimi zannetiğim muzik zevkimden şüphe duymam gerekiyor. Ben duyduğumamı inanyım burada yazılanlaramı ? 2 aracın standart özelliklerini mukayese etmek için sadece tek bir parça dinlemek bile yeterli. Bu işin yaş ile alakası yok zaten kulak hassasiyeti ile ilgili. Ne demişler "akıl yaşta değil baştadır".

siz şakasınız herhalde, resmen cidden ağızınızla kendinizi rezil ederek cidden akıl yaşta değil baştadıırı birebir doğruladığınız için sizi tebrik ediyorum :)

laf salatası yapana kadar kiminle hangi konuda iddialaştğınıza emin olun vede birşeyi tersleyip yalanlamadan evvel iyice araştırın derim bilmiş ihtiyar :)

sizin bahsetiğiniz sony ses sistemi ses sistemi değil teyp arkadaşım, benim bahsetiğim ise focuslarda opsiyonel satılan sony premium ses sistemi parayla alıyorsun standart sunulmadığı için evet standart arabada bulamazsın doğal olarak :) hayır dahada komiği 2006da hiç var olmadığı yine bulamaman gayet doğal.

buyrun bu kafadan sizin bahsetiğiniz teyp ile benim bahsetiğim teypbin farkı.

https://forum.donanimhaber.com/focus-2-2005-2008-ghia-sony-teyip-arasindaki-fark--74992207

bunlar sadece teyp ses sistemi değil , tekrar söylüyorum sizdeki sadece sony yazan teyp sony sound system opsiyonunda ise komple anfili ve slim sublı ses sistemi mevcut aksini iddia ediyorsanda halen sana sadece heee deyip geçiyorum amcam

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şaka olan sizsiniz.Bendeki Fordun sisteminden daha iyi diyorum siz gidiyorsunuz özel sistemler ile mukayese ediyorsunuz. Bendeki standart sistem aşağıdakidir. Sizinle bir şey için iddialaştığmda yok, buna gerekte yok zaten. Sizin clo'nuza yaptığınız sistemleri ben yapıp bırakalı 25 sene oluyor.Bilip bilmeden konuya yazı yazmanızda gerekmiyor...

e732c041ca003bd9f6e6c6f5a73ff124.jpg