Ses sisteminden memnunmusunuz? Megane4 touch

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. sorun için buradaki bilgili arkadaşlar tweeter yok diyor ancak ben ön göğüsün oradan yoğun bir şekilde tiz sesleri duyuyorum, sanki bana varmış gibi geliyor.

Eliniz ile ızgarayı kaptın tweeter olduğunu anlayacaksınız zaten...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sisteminize emin olmadan atarak tutarak beyanlarda bulunmanıza anlam veremiyorum.

bakıp öğrenmesi 2dk, ara servisi sor, al bir fener bak yada netden araştır. açıkcası yalan söylemim ben servisi aramadım, ve ışıkla çok rahatça bakamadım ama baktığımda birşeyde göremedim özetle gerçekten tweeter çıkadabilir hani emin değilim ama netden araştırmak 2dk ve

buyrun megane sedan türkiye broşürü:

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/global-brochures/Megane-Sedan-201702.pdf

buyrun megane hb türkiye broşürü:

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/global-brochures/Megane-HB-201702.pdf

ikisindede söz etmiyor , haliyle araştırmak zor oldu ama bir kanadalı olarak fransızca bulmak zor olmadı bu sefer arkadaşlar okuyamaz deyip ingilizce bulim dedim ister fransızcasınıda paylaşabilirim ama buyrun ingilizce broşürü:

https://www.cdn.renault.com/content...rochures/Vehicles/all-new-megane-brochure.pdf

sayfa 20 , en basit sistem ekipmanı: 4x20watt teyp

sayda 21, R link: Arkamys 4x35 teyp (3 boyutlu sistem)

sayfa 22, 8.7 inç (teypte değişim yok)

sayda 33: Multimedia kısımında adamlar gayet net açıklamış 4x35 watt teyp yada Bose Sistem (7 hoparlör + subwoofer içerir diye)

özetle aynen Cliolerin Bass relfex aldatmacası gibi (13cm hoparlör kullanarak bass portu ile daha fazla bass üreterek güya 16cm + anfi kadar bass üretceklerdi)
megane lerdede 3 boyutlu sistem adı altında her yerden ses geliyormuş hissi veren sistem mevcut. açıkcası Megane 3 iconda,Fluence İconda,Clio 4 İconda tweeter yokken, İngiliz ve Fransızların Megane 4 lerinde tweeter yokken sizde olması beni sadece şaşırtır.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ha burda ne anlatmaya çalıştım diye belki daha açıklayıcı olmam lazım, teyp 4 çıkışlı ise ve arkada önde 4 mid var ise tweeterınız komponent sistemi kullanmadığınız sürece olamaz :) yani mid+crossover+tweeter olacakki 1 kanalda pasif bağlantı denilen sistem olsun 1 kanal ile 2 hoparlör beslensin oda hiçbir arabada görülmüş şey değil :)

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam yalan söylemim inan açmadım kendi aracım olmadığı için ama fluence iconda,captur iconda,clio iconda yeri var içi boş birçok konusunda var zaten forumlarda ama diyorum ya megane 4ü bilmiyorum.

fakat olsa bile 1 anfisiz (güçsüz), 2 muhtemelen çok kalitesiz (kağıt) , 3 olabilecek en kötü yerde en kötü yöne bakaraktan (off axis) üstelik ciddi kalın bir ızgara arkasında o sebeble aman aman detay beklemek hayal oda gerçekten var ise :)

Maalesef toplumumuz işte tamda bu yüzden gelişemiyor.ÖN YARGI.
Baştan söyleyim var yada yok diye savunmuyorum ama meşhur olan tabirle Eyyyy MR.Clio hihibakmadan denemeden görmeden bu ön yargı nedendir.Bir aç bak ya belki vardır belki hoştur güzeldir.Hayata negatif yaklaşmayın mutsuz olursunuz.

Alıntı : fakat olsa bile 1 anfisiz (güçsüz), 2 muhtemelen çok kalitesiz (kağıt) , 3 olabilecek en kötü yerde en kötü yöne bakaraktan (off axis) üstelik ciddi kalın bir ızgara arkasında o sebeble aman aman detay beklemek hayal oda gerçekten var ise :)

Yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim,bu nasıl bir bakış açısıdır.

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün renaılt bayilerindeki test araçları icon modeli. Burada bu kadar yazı yazılana kadar en yakın bayide bir kaç dakikada güzel bir ayar çekerek dinlemek ve sistem hakkında bilgi edinmek çok daha kolay olacaktır. Fabrikanın üretim aşamasında kullandığı 2 sistem var iconlardaki biraz daha iyi. Ama bu sistemi tutupta bir kaç bin € extra para verilerek alınan sistemler ile karşılaştırma yapmak cahillikten öteye gitmez. Gidin volvo s90'aki 16 bin tl verilerek alınan sistem ile reno daki arkamys adı altında konulan ilave para bile verilmeden 4 x35 w gücünde, 4 tweter ve 4 bass höperler ile (maliyetide olsun olsun 150-200tl oda max.) karşılaştırmak ne kadar doğru olur. Benim anlatmaya çalıştığım ama arkadışımızın bir türlü anlamadığı (onunda neden anlamadığını anlamakta ben zorluk çekiyorum ada ayrı bir konu) benim aracımdki ses sistemi benim için güzel ve yeterli olduğudur. Bir çok insan beğenir yada beğenmez o onların bileceği iştir. Ben aracımı ulaşım için kullanırım yolda giderkenken içeride yeterlı bir ses olursa bana yeterde artar. Size yetmezse fark verir daha iyisini alırsınız keyiflede dinlersiniz. Zevkler ve renkler faklıdır.İsteyen istediği gibi düşünür o onun bileceği bir iştir. Ama icondaki ses kalitesini bilip bilmeden ahkam kesmek birazda hakeret içerikli yazılar yazmak hele insanların yaşına karşı cümleler sarfetmek gerçekten düşündürücüdür. Ben farklı farklı 4 foruma daha üyeyim senelerdir. 20 yaşındaki genç arkadaşlarımızın bile abi diyerek saygı gösterip hürmet etmesine karşılık, yaşını başını almış 39 yaşındaki bir insanın kullandığı cümleleri hayretle ve üzüntüyle karşıladım. Belki onunda kendi içinde sorunları vardır hırsını bu şekilde yazarak çıkarıyordur diye düşündüm sadece. Bu forumdaki benim son yazım olacaktır eğer bir yetkili olurda okursa üyeliğimin iptalini rica ediyorum. Herkese iyi forumlar, her şey gönlünüzce olsun....

gencmuzik04

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sisteminize emin olmadan atarak tutarak beyanlarda bulunmanıza anlam veremiyorum.

bakıp öğrenmesi 2dk, ara servisi sor, al bir fener bak yada netden araştır. açıkcası yalan söylemim ben servisi aramadım, ve ışıkla çok rahatça bakamadım ama baktığımda birşeyde göremedim özetle gerçekten tweeter çıkadabilir hani emin değilim ama netden araştırmak 2dk ve

buyrun megane sedan türkiye broşürü:

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/global-brochures/Megane-Sedan-201702.pdf
Üstad kimse burada beyanda filan bulunmuyor, ya da bir konu hakkında bilgi taslamıyor ya da kendini kanıtlama çabasında değil. Bakın biz emin değiliz ve kesin vardır demiyoruz ama siz de emin değilsiniz yalnız kesin yoktur diye diretiyorsunuz. 4x35 watt ya da 4x20 watt yazması tweeter yok anlamına gelmez. Ben yine söylüyorum ön cam tarafından tiz sesler çok yoğun olarak geldi bana (tweeter varsa güçlü bir tweeter olduğunu düşünüyorum) tiz fazla geldiği için de bas +5 tiz -3 yaptım ve benim müzik kulağıma göre sesler biraz daha dengelendi. Hatta yarın zamanım olursa evdeki stüdyo kayıt hoparlörlerimle (referans monitörü) aynı ayarda yapmaya çalışacam, o zaman yaptığım ayarı buradan yazarım.

erhanornek77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tweeter olup olmadığı konusunda sizin paylasimlariniz sonrasında biraz dikkatle dinledim . Aracım touch plus yani icon ile arasında fark var mı bilmiyorum ama tizi kistigim zaman sesin alt kolonlara gittiğini yukarıdan hiç ses gelmediğini fark ettim . Aksi şekilde tizi yukseltim ortayı yukseltince tiz sesler yukarıdan yükselmeye başladı . Bence tweeter var . yada 3d dağılım olayını gerçekleştirip konsol içine ses veriyor olabilir mi diye çok da öyle üstün bi özelliğe sahip olmadığını düşünerek böyle yorumladım. Peki sizce araca amfi bağlarsak mevcut hoparlör den daha iyi ses alabilir miyiz .

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tweeter olup olmadığı konusunda sizin paylasimlariniz sonrasında biraz dikkatle dinledim . Aracım touch plus yani icon ile arasında fark var mı bilmiyorum ama tizi kistigim zaman sesin alt kolonlara gittiğini yukarıdan hiç ses gelmediğini fark ettim . Aksi şekilde tizi yukseltim ortayı yukseltince tiz sesler yukarıdan yükselmeye başladı . Bence tweeter var . yada 3d dağılım olayını gerçekleştirip konsol içine ses veriyor olabilir mi diye çok da öyle üstün bi özelliğe sahip olmadığını düşünerek böyle yorumladım. Peki sizce araca amfi bağlarsak mevcut hoparlör den daha iyi ses alabilir miyiz .

Forumdan bir arkadaş kadjara kendinden amfili bi bass takmıştı oldukça da memnunmuş. Kadjar konularına bi göz atıp bakın isterseniz. Bas ve amfi bir arada.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

erhanornek77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumdan bir arkadaş kadjara kendinden amfili bi bass takmıştı oldukça da memnunmuş. Kadjar konularına bi göz atıp bakın isterseniz. Bas ve amfi bir arada.

Teşekkür ederim simdi inceledim . Fakat megane da konsolun önünde bass var. Böyle de abartı olmaz mı

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim simdi inceledim . Fakat megane da konsolun önünde bass var. Böyle de abartı olmaz mı

Hayır olmaz. Sesi açtığınızda patlak ses verirse atıyorum teyp ayarlarından bas'ı kısıp amfili bas üzerinden ayar yaparsınız. Yanı üzerinde ayarı vardır siye tahmin ediyorum tabi :)