Ses sisteminden memnunmusunuz? Megane4 touch

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün renaılt bayilerindeki test araçları icon modeli. Burada bu kadar yazı yazılana kadar en yakın bayide bir kaç dakikada güzel bir ayar çekerek dinlemek ve sistem hakkında bilgi edinmek çok daha kolay olacaktır. Fabrikanın üretim aşamasında kullandığı 2 sistem var iconlardaki biraz daha iyi. Ama bu sistemi tutupta bir kaç bin € extra para verilerek alınan sistemler ile karşılaştırma yapmak cahillikten öteye gitmez. Gidin volvo s90'aki 16 bin tl verilerek alınan sistem ile reno daki arkamys adı altında konulan ilave para bile verilmeden 4 x35 w gücünde, 4 tweter ve 4 bass höperler ile (maliyetide olsun olsun 150-200tl oda max.) karşılaştırmak ne kadar doğru olur. Benim anlatmaya çalıştığım ama arkadışımızın bir türlü anlamadığı (onunda neden anlamadığını anlamakta ben zorluk çekiyorum ada ayrı bir konu) benim aracımdki ses sistemi benim için güzel ve yeterli olduğudur. Bir çok insan beğenir yada beğenmez o onların bileceği iştir. Ben aracımı ulaşım için kullanırım yolda giderkenken içeride yeterlı bir ses olursa bana yeterde artar. Size yetmezse fark verir daha iyisini alırsınız keyiflede dinlersiniz. Zevkler ve renkler faklıdır.İsteyen istediği gibi düşünür o onun bileceği bir iştir. Ama icondaki ses kalitesini bilip bilmeden ahkam kesmek birazda hakeret içerikli yazılar yazmak hele insanların yaşına karşı cümleler sarfetmek gerçekten düşündürücüdür. Ben farklı farklı 4 foruma daha üyeyim senelerdir. 20 yaşındaki genç arkadaşlarımızın bile abi diyerek saygı gösterip hürmet etmesine karşılık, yaşını başını almış 39 yaşındaki bir insanın kullandığı cümleleri hayretle ve üzüntüyle karşıladım. Belki onunda kendi içinde sorunları vardır hırsını bu şekilde yazarak çıkarıyordur diye düşündüm sadece. Bu forumdaki benim son yazım olacaktır eğer bir yetkili olurda okursa üyeliğimin iptalini rica ediyorum. Herkese iyi forumlar, her şey gönlünüzce olsun....

Büyüklük sizde kalsın ve arkadaşla muhattap olmayın cevap yazmayın bitsin gitsin.Burada bir aile gibi olmaya düzeyli saygı sevgi çerçevesinde paylaşımlar yapılmasına özen gösterilirken , arada bir takım anlaşmazlıklar çıkabilir.Sonuçta kalabalık bir fun sayfası.Herkesten iyi şeyler konuşmasını beklemek zaten uçuk bir beklenti olur.

Ayrıca bende size katılmakla birlikte fluence kullanan birisinin ısrarla megane 4 hakkında olumsuz konuşmasını anlamsız ve yersiz bulmaktayım.Fluence de yok ama eminim megane de yoktur , olsada kesin kötüdür diye bir yaklaşım nasıl bir bakış açısıdır aklım almıyor.

Megane sahibi olmayanların kullanımla ilgili yorumlardan vazgeçmeleri , kulaktan dolma tahminlerle laf ebeliği yapmadıkları bir forum temennisiyle.Sizinde herşey gönlünüzce olsun.Her zaman bekleriz.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Touch model aldım bende yeni. Ses kalitesi olarak samsung note 4 telefonumdan bir tık iyidir. O kadar kötü..

hele benim gibi volkswagen 'den geçecek olanlar için kanser edici bir fark var..

mali3458

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a
bu konuyu çözebilen kimse yokmu ?
joy yada touch versiyonlarda önde tweeter yok tesisat varmı ?
birde necvox taktıracağım bu sırada tesisat yoksa çektirmeyi düşünüyorum. araca amfi koymak istemiyorum. ekranın çıkışı 4X45w koaksiyel hoparlör ler ile çözebilirmiyiz ?
istediğim aslında bir asraj deki gibi ses yada wv deki gibi gümbür gümbür bir ses istemiyorum kalite ve orta düzeydeki bas renklerini hisstemek.

amfi kesinlikle koymak istemiyorum. bunu amfisiz opl,wv nasıl yapıyor ?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben araştır araştır derken en ucuz yollu tatmin edici çözümü şöyle buldum. Önlere tweeter takın. Ardından koltuk altı diye tabir edilen slim subwoofer bir tane. Tüm hoparlörlerdeki bassı sıfır yapın sadece slimden bas alın. Fena değil denecek bir iyileşme olacaktır.

mali3458

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
subwoofer için amfi gerekmiyor mu ?
birde montajını nasıl yaptınız ?

mali3458

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yarım saat oldu 444 66 22 numarayı bekliyorum. bayilerdeki servis orjinalin dışında ne takarsan tak garanti dışı diyor, aracın tüm multimediası dahil. siz takın diyorum orjinalinden başka birşey takamayız diyor. avrupa versiyonlarda bose takılıyormuş diyorum getirireyim bose siz takın diyorum yine garanti dışı diyor.. başımıza belayı aldık yaa.