Slim subwoofer hakkında ??

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
Yani ben şimdi pek anlamıyorum 300 RMS falan. Anıl abi şöyle sorayım o zaman sana. JBL 25 veya 30 cm deki ses kalitesini verir mi bana yoksa yerden tasarruf ederken ses kalitesinden de olmayalım o kadar para verip...

300 RMS gayet iyi bi değer 30 cm'lik classic jbl serisinde bile 250w rms vardı yanlış hatırlamıyorsam.Bence power bass slim bass al

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bass kontrollü bir amfi alırsan bu sorunu çözersin veya pioneerın çoğu modelinde subwoofer ayarı var. Bende de mesela çok nadirende olsa arabaya aileden biri binerse ( yüzde95 kimse binmek istemiyor:D) teypren subwooferı kapatıyorum :) Eskiden jazzı annemle kullanırken amfinin bass kontrolü vardı ordan bassı kapatıyodum kolonlardan dinliyordu demokraside çareler tükenmez :)
hehe bendede jbl anfi vardı üzeri böyle cam gibi olan belki ondada vardıda ben bilmiyorum zaten annem öğrensin diye aldık oda bi defa yazlıkta dayımın doğanıyla kaza yapmıştı doğanın önü yoktu nerdeyse.ilk aldığımız zaman bi kaç defa benim yanımda sürdü ondan sonra zaten tek kullanmaya cesaret edemediği için süremedi arabada benim işime yaradı :D Zaten babam bass oldugunu da bagajı actıktan sonra anladı :D Gidiyoruz yolda babam suruyodu arabyı bass hıssedılıyor arabada diyorum allah allah babam gördümü acaba.. En sonunda öğrenmişti o kadar söktür ddi söktürmedim en sonunda baktım olacak gibi değil söktürdüm bende :D şimdi küçük olsunki sorun olmasın bidaha taktır söktür olmasın :)

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

300 RMS gayet iyi bi değer 30 cm'lik classic jbl serisinde bile 250w rms vardı yanlış hatırlamıyorsam.Bence power bass slim bass al
Eğer dediğin gibiyse anıl abi paraya biraz kıyıp slim almak daha mantıklı yerdende baya tasarruf etmiş oluruz... :eyv

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dahada basiti 30 cm bass çok ağır birşey değil. Portatif yaptır yani bassın arkasına amfiyi bağlatma bass boşta kalsın iki kablosunu sök bassı al aşağıya baba istediği gibi kullansın. Sen binceğin zaman takarsın. Slim basslar pahalı ucuzlarıda malum para-çokomel eğrisi :)

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer dediğin gibiyse anıl abi paraya biraz kıyıp slim almak daha mantıklı yerdende baya tasarruf etmiş oluruz... :eyv

kardesim slim basa dünya kadar para verilirmi ya sen böyle arastırırsan sürekli didik didik edersen aklın bulanır kafan karısır gece uykunda dahi düsünürsün :eyv senin arabaya 250 en fazla 300 rmslik bi wofer yeterde artar bile 150 tl ye al 1000lik jbl 250 rmstir besle mono anfiyle o senin arabana yeterde artar bile.. en ideali senin araba gibi olanların 30 cmlik rmsi 250 300 olan basslar daha yüksek rmsliler daha yükske caplılar takılırsa bass arabanı yıkar kapatırsın teybi 10 dakika sonra cok kafa ütüler ama söle yapabilirsin bass kontrol zımbırtısı var 20 tl bisey ondan takarsın anfiye cok kafa ütülerse bass ı kısarsın olur biter ozaman 40 cmlik 1000 rmslik woferda alsan sıkıntı yapmaz sadece bagajda yer kaplar :eyv

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dahada basiti 30 cm bass çok ağır birşey değil. Portatif yaptır yani bassın arkasına amfiyi bağlatma bass boşta kalsın iki kablosunu sök bassı al aşağıya baba istediği gibi kullansın. Sen binceğin zaman takarsın. Slim basslar pahalı ucuzlarıda malum para-çokomel eğrisi :)
Evet o dediğinde olabilir abi zaten babam kendi arabasını kullanıyorda sürekli yazın çok sıkıntı oluyor ee zaten banada yazın lazım asıl ses sistemi babamın kendi arabasında orjinalinde var bagaj kapagının ıcınde bızı dusunen yok hıc :D

Engin.K

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende daha önce baba wofer vardı kabinli seside iyiydi ama çok yer kaplıyordu daha sonra bu wofer patladı yenisini alayım diyordum bir teyipçiye gittim adam kabin mabim wofer bunlar boş işler dedi ona o parayı verene tesisatını çektirene birde yer kaplatana kadar git pıoner marka kaliteli 2 tane hoparlör al süper ses alırsın dedi o gün orada bulunan 5 yollu bir çift pıoner hoparlör ile deneme yaptık mükemmel ses aldım hatta kabinden daha iyi ses aldım meka-shop.com | Pioneer TS-A6993S 460Watt 6x9 5 Yollu Coaxial Hoparlör | Coaxial Hoparlör hoparlörler bunlar

Birde önlere kaliteli hoparlör bagladım elimde amfide vardı ama hiç gerek kalmadı mükemmel ses alabiliyorum baslar muhteşem tizler zaten hoparlörler 5 yollu oldugu için hepsini içinde barındırıyor

Yani size tavsiyem kabin ile ugraşmayın kaliteli hoparlörler kabinlerden daha iyi ses veriyor

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slim bassla uğraşcağına bir müddet tak çıkar yapman daha sağlıklı olcaktır. Baba yüreği sonra dayanamaz her gün kabinle gidip kabinle gelmene tamam la dursun bagajda der :D

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende daha önce baba wofer vardı kabinli seside iyiydi ama çok yer kaplıyordu daha sonra bu wofer patladı yenisini alayım diyordum bir teyipçiye gittim adam kabin mabim wofer bunlar boş işler dedi ona o parayı verene tesisatını çektirene birde yer kaplatana kadar git pıoner marka kaliteli 2 tane hoparlör al süper ses alırsın dedi o gün orada bulunan 5 yollu bir çift pıoner hoparlör ile deneme yaptık mükemmel ses aldım hatta kabinden daha iyi ses aldım meka-shop.com | Pioneer TS-A6993S 460Watt 6x9 5 Yollu Coaxial Hoparlör | Coaxial Hoparlör hoparlörler bunlar

Birde önlere kaliteli hoparlör bagladım elimde amfide vardı ama hiç gerek kalmadı mükemmel ses alabiliyorum baslar muhteşem tizler zaten hoparlörler 5 yollu oldugu için hepsini içinde barındırıyor

Yani size tavsiyem kabin ile ugraşmayın kaliteli hoparlörler kabinlerden daha iyi ses veriyor

SQ sistem seviyorsanız size yeterlidir. Ama benim gibi SPL seven için hoparlör yeterli olmuyor. Bence fazla iddialı yazmışsınız subwoofer ve hapörler bambaşka şeyler. Biri bassken diğeri ara sestir :)

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
300 Liraya git slim bass al sen 300W RMS var emin ol adamlar hb araçlar için yapıyorlar.Amerikan malı power bass.Gidip sakın jbl'lin o classic serisinden alma leş bi seri.İllede ben jbl alcam ve büyük olsun diyorsan benim kullandıgım JBL GT-5 12 30 CM 1100W çift bobinli bassı tavsiye ederim.