Sol ortadirek ses

sol taraftan ses

• direk ten olabilirmi

Oy: 2 40.0%
  • denge demirlerinden olabilirmi ?

Oy: 3 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

nahita51

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
meydey meydey Sol ortadirekten ses

MERHABA ARACIM 2013 FLUNCE JOY 7 ay oldu alalı aracımın sol direk tarafından bozuk yollarda ara ara tik tak ses yapıyor aracı aldığımda ses yoktu .park ederken yüksek bir yere askıda kaldı altını sürtüldü .ondan sonra ses yapmaya başladı 5-6 kaportacıya gittim sol kapı döşemesini söküp içine baktılar silikon sıktılar değişmedi .sol kapı içindeki parçaları söküp denedik gene aynı ses yaptı.en son yetkili servise gittim sol orta direkin emniyet kemerini oldugu yeri soktü içten tavanın az bölümünü açtı bulmadı.fakata aracım benden önce sol kapıda işlem olmuş yani çektirme işlemi olmuş.nereye gittim ise bulamadılar.arkadaşlarım sordum kimisi sol orta diregin dibinden punto atmış olabilir diyenler oldu kimide denge kolları hasar görmüş olabilir dedi.böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu bu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. bu sese çok takıntılı oldum o yuzden aracın içinde yükses sesle müzik dinlemekten bıktım:)

Son düzenleme:

drezin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O ses bende de var ama arada genelde tümseklerden geçerken yapıyor ama takmıyoyorum

otolord

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar o ses ben,m 2013 model joy aracımdada vardı, uzun araştırmalar sonunda çözümünü buldum. tavan kaplamasını söktürdükten sonra tavan bağlantı(direk) ve punto, kaynak yerlerine mum sprey sıkacaksınız, kuruması için bir gün beklemek zorunda, bu işlemi servis 100-250 tl arasında yapıyor ben kendim 35 tl ye hallettim şuan en ufak bir tıkırtı dahi kalmadı.

otolord

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında bu mumlama olayı metaller arasını doldurma işlemi fabrikadan çıkarken dolu paketlere yapıyorlar bunu ama baz versiyonlara uygulamıyorlar.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MERHABA ARACIM 2013 FLUNCE JOY 7 ay oldu alalı aracımın sol direk tarafından bozuk yollarda ara ara tik tak ses yapıyor aracı aldığımda ses yoktu .park ederken yüksek bir yere askıda kaldı altını sürtüldü .ondan sonra ses yapmaya başladı 5-6 kaportacıya gittim sol kapı döşemesini söküp içine baktılar silikon sıktılar değişmedi .sol kapı içindeki parçaları söküp denedik gene aynı ses yaptı.en son yetkili servise gittim sol orta direkin emniyet kemerini oldugu yeri soktü içten tavanın az bölümünü açtı bulmadı.fakata aracım benden önce sol kapıda işlem olmuş yani çektirme işlemi olmuş.nereye gittim ise bulamadılar.arkadaşlarım sordum kimisi sol orta diregin dibinden punto atmış olabilir diyenler oldu kimide denge kolları hasar görmüş olabilir dedi.böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu bu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. bu sese çok takıntılı oldum o yuzden aracın içinde yükses sesle müzik dinlemekten bıktım:)

Ustat bu ses icin gecen hafta bakima gittigimde daha ben ses geliyor der demez orta direk mi diye sordular ve sorun kronikmis. Servis hallediyor sesi. Ayni ses benden de geliyordu ozellikle emniyet kemerinden suphelenmostim ben ama ne yaptilar bilmiyorum ses kesildi sonuc olarak. Seevise durumu bildirin zaten biliyorlar arizayi.

Bir de konu disi olacak ama benim aracin koltuk oturma kisminda sorun vardi. Yani kasislerden gecerken koltuk hafif ziplama yapiyordu. Kozak degisti olmadi, koltuk icindeki yay degisti olmadi en son oturak iskeleti degisti sorun halledildi ve usta ozellikle master koltuklaronda bu sorun var demek fluence de de basladi gibi bir yorum yapti. Baait bir islem ama aail olay su; eger benim garantim olmasaydi bu koltuk iskeletinim fiyati 2.650 + kdv.

Demem o ki basiniza gelen ugak buyuk sorun me olursa olsun mutlaka ozellikle garanti varsa servis ile iletisime gecin. Alsi halde olay size kalir. Aklimin ucindan gecmez o iskeletin 2 bin kusir lira olmasi en fazla 600 falandir diyordum ama neyseki garantiden hallettik olayi.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sol orta direk ses sorunu

merhabalar o ses ben,m 2013 model joy aracımdada vardı, uzun araştırmalar sonunda çözümünü buldum. tavan kaplamasını söktürdükten sonra tavan bağlantı(direk) ve punto, kaynak yerlerine mum sprey sıkacaksınız, kuruması için bir gün beklemek zorunda, bu işlemi servis 100-250 tl arasında yapıyor ben kendim 35 tl ye hallettim şuan en ufak bir tıkırtı dahi kalmadı.
Merhaba hocam aynı sorun uzun süredir bende de var.araştırmalarım sonucunda sizin mesajınızı buldum..Servis bana da tavan döşemelerinin söklüp aynı sizin anlattıgınız gibi puntoların mumlanması gerektiğini söyledi.Siz bu işi kendiniz nasıl yaptınız? tavan döşemesini kendiniz mi söktünüz? işlemleri anlatırsanız memnun olurum.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyla ilgili diger aktif olan arkadaslardan da sorunu kendi imkanlariyla halledebilen varsa irtibata gecelim..Yani nerelerine mumlama yapilmali, hangi tip mum slikon malzeme kullanilmali v.s
Genellikle elimden geliyorsa kendim yapmayi tercih ediyorum bu tip tadilatlari..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir soru daha, tavan dosemesini komple sokmek yerine sol taraf direk kaplamalarini cikarip ,dosemenin sadece o bolumunu biraz acarak uygulama yapmak mumkun mu? Cunku ses sadece sol direkte var

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arada nadiren o sesi bende duyuyordum taş filan attırıyor lastikler oda tampona kapıya carpıyo ondandır sanıyordum bugun 1kez yaptı farkettim ki orta direkten sol

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zafer bey sorun aslinda biraz kronik gibi duruyor..Bizim araclarin kronik derdi cok maalesef..Bulundugum ilin renault servisi tam facia,calisanlari hic guven vermiyor , pis calisiyorlar v.s bu yuzden kendim yapmaya calisacagim..2 kapi kilidini 2 haftada zor degistiler..