Sol ortadirek ses

sol taraftan ses

• direk ten olabilirmi

Oy: 2 40.0%
  • denge demirlerinden olabilirmi ?

Oy: 3 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Tıkırtı sesi hala geliyor. Kesin olarak direkten sanırım. Direk kaplamalarını ve tavan döşemesini söküp kontrol etmek gerekli. Boş vakit bulursam kontrol edip tekrar sonucu bildiririm. Arkadaş daha öncede yazdığı gibi punto atmış büyük ihtimal bizimkide aynı sorun.

Nasıl sokuldugunu de anlatirsaniz iyi olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şikayet ve yorumları okuyunca fluence larda yandan tıkırtı geliyor ve çözüm bulunmuş gibi değil.
benim anladığım kadarı ile araç kazalı özellikle yandan darbe aldıysa veya marşpiyel tarafından askıda falan kaldıysa tavan puntoları açılıyor ve ses yapıyor.doğrumudur.

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı fitillerini sıyırıp direkteki uzun siyah parçayı çıkarmak gerek önce. Daha sonra emniyet kemeri aşkı tokasini çıkarıyoruz. Daha sonra romanın vidası var onu sokup gri plastik parçayı ayırabiliriz. Tavan doseme kısmı aciliyor o zaman oraya kadar gelebildim fakat puntoyu göremiyorum oradan hava yastıkları var çünkü. Diğer direkte tık yok ama sol direk sıkıntılı kaza yok ayrica

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı fitillerini sıyırıp direkteki uzun siyah parçayı çıkarmak gerek önce. Daha sonra emniyet kemeri aşkı tokasini çıkarıyoruz. Daha sonra romanın vidası var onu sokup gri plastik parçayı ayırabiliriz. Tavan doseme kısmı aciliyor o zaman oraya kadar gelebildim fakat puntoyu göremiyorum oradan hava yastıkları var çünkü. Diğer direkte tık yok ama sol direk sıkıntılı kaza yok ayrica

Bendeki ses daha cok emniyet kemerinin palstiginden geliyor yani onun altinda emniyet kemerinin direge sabitlendigi bolumden. Elimle dokununca tikir tikir ses yapıyor zaten oraya sesi kesecek musluk contasina benzer bir lastik buldum ama kemer tokasinin uzerindeki plastik aparati sokemedim bir türlü.

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plastik parçayı aşağıdan tutup çekin parça cikacaktir hocam. Kemer takılı değilken ses geliyor gibi duruyor bendede ama hareket halindeyken gelen tıkırtı oradan değil. Sonucu paylaşırsanız sevinirim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plastik parçayı aşağıdan tutup çekin parça cikacaktir hocam. Kemer takılı değilken ses geliyor gibi duruyor bendede ama hareket halindeyken gelen tıkırtı oradan değil. Sonucu paylaşırsanız sevinirim

Bence ses ordan geliyor cunku emniyet kemer tokasi plastik parcanin altindaki kisim vidayla tutturulmus ama sabit değil yaklaşık bir somun kadar bosluk var. Sizinkini bilemiyorum tabi ama benim ses ordan kaynaklaniyor ona eminim.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orta direk ses yaşayanlar ne durumda?

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hala devam ediyor bunun yanindada direksiyon altindanda tıkırtı geliyor. Sabrın sonuna kadar binmeye devam ��

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hala devam ediyor bunun yanindada direksiyon altindanda tıkırtı geliyor. Sabrın sonuna kadar binmeye devam

Direksiyon altindan gelen ses için uc nokta var ilki ayak klima borusu yerine küçük bir vida ile sabitlenmis ordan yapabilir, ikincisi pedallarin solunda sigorta kutusunun arkasında uch beyni var malzeme çok sert bir plastik bu da ses yapabiliyor ucuncusu ise kontak anahtarini taktiginiz yuvayi kontrol edin benim kontak yuvasi bosta gibi sallaniyor ve bu araçlarda kronikmis ogrendigim kadarı ile.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”

viper35venom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de vardı bu ses özellikle araç esneme yapınca geliyordu.arac 2015 icon kazasız. Geçen sene garantisi varken servise gittim izolasyon malzemesi filan yaptıklarını söylediler. Ses kesildi bir ay kadar. Bir ay sonra tekrar yapmaya başladı. Bende umursamadım artık. O şekilde kullanmaya devam ediyorum.