son durum

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ASR iptal konusunda RenaultSport nickli Aytuğ başkanla irtibata geçebilirsin
Pazartesi Anadolu yakasında buluncaz Baday yetkili serviste işimiz var
RenaultSport Aytuğ abi ve bende orda buluncaz
Beyaz megane rs te aramıza katılcak senide bekleriz abi hem tanışmış olur hemde fikirlerimizi aktarırız birbirimize

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alper ben sadece birbirimize yardımcı olmak amacıyla söyledim umarım kırılmamışsındır,biz para kazanmak veya başka bir menfaat amacı güdmüyoruz ben kendim bile aracımı doğru dürüst kullanmıyorum bile hep hanım kullanıyor ve aracım hiç durmuyor :),o yüzden sağlıklı bir şekilde yüklemek bizimde amacımız ve uzun süredir çalışmalarımız var ve boşa giden paralarında rakkamından hiç bahsetmiyorum çünkü herkes rs i başka araçlarala karıştırıp kendilerinide bunlar üzerinde usta sanıyorlar,bir örnek vermem gerekirse turbo araçlarda düz boru ekzoz yapılır susturucu falan koymazsın ama rs lerde bu güç kaybına neden oluyor.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
asr işlemi yaparız ( renaultsport arkadaşımızda var yazılım),alper sağolsun çok yardımcı oluyor...

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun diyelim su an alınan veriler acaba ne duzeyde bir de turbo basıncı nekadar bunlar hakkında bilgi verebilirsen en azından bir fikir edinmiş oluruz

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
AFR şu anda 10,4 lerde boost ta 1,2. Ama sanırım boost cut var bazen Enjeksiyon hatası veriyor. Alper abide boost cut olabilir dedi. Özgün denemeye çıktığında karşılaşmadı ben denediğimde bir kere yaptı. Özgünde boost cut olabilir bekle remap yapalım dedi. İşim çıktı. OK o zaman sonra gel atarız dedi. Yeni remap öncesi Alper abi logları almak istedi. O nedenle remap öncesi bi RStuner a bağlanmamız gerek. ASR gerçekten makbule geçer. Yarın boostu 1.1 lere indiricez.

Bide Megane larda düz boru sonrası güç kaybı gayet normal. Turbo çok küçük. Aynı sorun VW grup 1.8Tlerin hepsinde var. A6 2.7T de dahil.K03 turbolarla işlem yaptığında sadece downpipe kullanıyorsun K04 e geçince komple düz boru yapıosun Makine oluo RS4. Turbo çok küçük olduğu zaman egzosttaki rahatlama Turbonun geri basıncını desteklemez o nedenle güç kaybedersin. Ama bu turboları çıkarıp Garrett T 28 koy o zaman uçak olur düz boru ile. Oraya zaten T28 den büyüğü sığmaz.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pazartesi akşamı görüşelim o zaman rs tuner bağlarız bakarız.

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İzmirdeki Alper hocamız 1.55 basıyor onda böyle sorun yoktu boost cut

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün Maslak a giderken yine arıza verdi. Dün boostla oynamadan AFR ile oynadık 10.4 lerden 10.6 lara çıkardık ara devirleride biraz kıstık sorun kalmadı. Dün bütün gün dolaştım hem problem çıkarmadı hemde çok daha iyi yürümeye başladı. 4. vitesi bitirmediğim yerde 5 e atıp yürüyorum artık. Önümüzdeki hafta drift box gelicek onunla stock ve şu andaki yazılım değerleri arasındaki performans farkını göreceğiz.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün Maslak a giderken yine arıza verdi. Dün boostla oynamadan AFR ile oynadık 10.4 lerden 10.6 lara çıkardık ara devirleride biraz kıstık sorun kalmadı. Dün bütün gün dolaştım hem problem çıkarmadı hemde çok daha iyi yürümeye başladı. 4. vitesi bitirmediğim yerde 5 e atıp yürüyorum artık. Önümüzdeki hafta drift box gelicek onunla stock ve şu andaki yazılım değerleri arasındaki performans farkını göreceğiz.

hadi hayırlı olsun,sorunun çözüldüğüne sevindim,pazartesi akşam müsaitsn görüşelim.

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun bitti bitti dedik dün akşam düğün çıkışı eve gelirken gene yaptı. Namussuz hep yanımda hanım varken yapıo arızayı. Dün bütün gün o gezdi arıza vermedi ben Cuma gezdim vermedi dün akşam uyandı. Ptesi akşam yanınıza gelicem ararsanız. Yeri tam bilmiyorum. Yazılımı elletmiyeceğim RS Tuner ile log alalım. Özgün elindeki yazılım ile herşeyi göremiyor. Rs Tuner olsa uçak yaparım dedi. Piyasada RS Tuner yok olsa hemen alıcam.