son durum

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rs de henk ve dijon racingden gerisinin yazılımı yalan oluyor. tr de kimsede bu beyine tam anlamıyla müdahale edebilecek bir adam yok çünkü ellerinde öyle bir yazılım yok.

hani chip yapma yazılımları varya, birde o yazılımları yazan adamlar var. ayrıca birde orjinal araç beynini yazan sıfırdan programlayan adamlar vardır. işte henk öyle bir adam yazılımlarını heyecanla takip eder ululararası forumlarda yükleyenlerin yazdıkları her bir kelimeyi okur olduk ve anladıkki bu boost cut v.s ıvır zıvır hiç bir sorun yaşamadan 290-300hp alabilecek tek bi adam varsa o da henktir.

özgün gerçekten kendini ispatlamış bir adamdır ancak her zaman bir lafı var. megane rsleri her gördüğünde dönüp beyin fakiri varlıklar diye hitap ediyor. yani beyne müdahale etmek kolay değil sanırım ondan bunu söylüyor. ancak dediğim gibi henk asr sinden tut beynine abs sine en ufak bir arıza kaydına giderilmesine kadar müdahale edebilen yazılımlar cihazlar geliştiriyor.

sanada yol yakınken henkin yoluna dönmeni tavsiye ederim. ben hiç kulak asmadım zamanında ve barbarosun yazılımıyla 270 hp iyidir diyip devam ettim ama 10bin km gibi bir sürede segmancıklar gidiverdi ve forget yapmaya bahane oldu şimdi sıfır motor yapıyoruz.

geldiğinde görmüştün motorda yağ buharı vardı bende o gün farkettim ve ilanı kaldırdım zaten. satmaktan vazgeçip iyice yüklemeye karar verdim bakalım bi kaç hafta sonra henkin yazılımı ve tr yazılımlı araçlarla bi deneme kıyaslama yaparız.

cihaz bulamazsanda bizde var aytuğ filan her zaman yardımcı olur bu tür konularda cihaz masrafı etmeden sadece yazılımı satın alarak yükleyebilirsin. aynı zamanda asr sorununda çözülmüş olur.

Son düzenleme:

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi sorun şu ki henk tabii ki de bu konuda 1 numaradır ama adamın yolladığı yazılımlarla deneme yanılma ile hareket edebiliyoruz. Cuma günü mesela sabahtan üzerindeki yazılımla araba iyiydi. Ama hata var diye AFR yi gıdıkladık biraz ama gerçekten çok çok az oynadık. Araba çıldırdı. 3 te sarmaya başladı. Bayağı bir dolaştık gittik Balatta yemek yedik çıktık sıktık tık yok. Ben Alperi bıraktım kendi işlerim vardı Osmanbeyde oraya gittim sıkışık trafikte gık yok. Oradan çıktım sanayiye sıkarak geldim. Sanayiden Kozyatağına normal kullanarak geldim gık yok. Dün bütün gün hanım kullandı gık yok. Akşam acelemiz vardı düğüne yetişmek için köprü ana yollarında sıkarak gittim gık yok. Düğünden çıktım köprüye kadar iki araba geldik gene tıklamadı. Öteki araba ayrıldı bende hafif gazliiim dedim ZING dedi durdu. Kapatıp açtım bi daha yapmadı eve gelene kadar.

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi tane RS tuner bulabilirsem Özgün bütün değerleri oradan okuyup ona göre bir yazılım ayarlıyacak. Çünkü buradan wastegate açıklıklarını ve diğer sensör değerlerini okuyamıyor. RS Tunerla yapabileceği şeyler. Barbaros ile Özgün arasında dünya kadar farklılıklar var. Özgün yaparken tamamen güvenlik bariyerlerini aşmıyor. Afr ile oynarken bile aman zengin kalsın 3-5 beygiri kovalamayalım diyor. Yarından sonra zaten driftbox ile deneme yapacağız. Ne kadar fark ediyor diye.
Senin arabanda sorun olmasına üzüldüm zaten evlenmek için satıyordun bir de üstüne masraf çıktı. Usta konusunda yardım istersen bizim Kurtezde hallederiz.

Yarın akşam toplantı içinde arkadaşlar isterseniz Koşuyolunda ki karting pisti benim çok yakın arkadaşlarımın yeri. Orada sorun olmaz hemde oradaki arkadaşlarla tanışırsınız. Beraber buluşur oraya geçeriz.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yarın ben seni ararım konuşuruz akşam için, usta konusundada ben sana merdanı tavsiye edeceğim ( ama burdan anladığım kadarıyla herkes kendi ustasına güveniyor :) , öylede kalacak sanırım ) çünkü renault garantisi altında yapılıyor bütün işlemler ve fiyat olarakta çok cazip birde rs ler yürüsün diye kendini bu işe adamış adam :eyv.

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben yetkili servise verdim orda sıfırlanıyor herşey baskı balatasından motor içine saplamalarına trigerine pompasına kadar. piston kollarıda forget yapıyorum inş. merdan iyidir hem yetkili hem işçilik nerdeyse almıyor gibi :)

satmaktanda vazgeçtim zaten. rsin nasıl yürüdüğünü göstermek için sıvadık kolları.

segman sorunu olmadan önce nasıl yürüdüğümü görenler biliyor zaten boy boy gidiyorduk :)

Son düzenleme:

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi ben ustamdan neden memnunum Volvomu beraber yükledik zamanında. Herşeyi incik incik işliyor. Elinin altında sürekli spor araba var. S2000 garaj gibi her zaman 4-5 tane S2000 yapılıyor-Evo 6- STI- GC8 herşey yapılıyor . Bide Ford Ralli takımının mekanikeri olduğu için neyin ne kadar dayanacağını çok iyi biliyor. 99 dan beri tanıyorum ben. Şimdiye kadar S2000lere atmosferikde yükledi Turboda yaptı Supercharger da. Sürekli yüklü arabalarla uğraştığı için neyin neden olabileceğini biliyor. Tek hatası Megane RS sorduğum zaman yaşlandım diye dokunmayacağımı sanıp olabilir demesi. Şimdi kafasını vuruyor allaaam ben ne ettim diye :D
Hüseyinde yapılan işlerde garantili. Kendi hatası olduğu zaman hayatta benden dolayı değil demez. Benim fiesta triger seti değişirken araba çalışmadı. Sabah bi gittim üst kapak sökük çocuk sentiyi kaçırmış ve fazla sıkmış bir fincan yamulmuş. Bütün fincanları ve itici yayları değiştiriyordu. Arkadaşın biri exedy debriyaj taktı 3 günde dağıldı debriyaj. Tamamen parça hatası. İkinci seti takarken işçilik almadı mesela. Bi de işi yapar bitirir hayatta para sormaz. Sen arayıp sormasan hesabı hatırlatmaz.

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sanırım sorunun nedenini bulduk ve çözdük. Sorun manifold üzerindeki sensör basıncı görünce yerinden kalkıyor ve basınç kaçırdığı için araba arıza veriyor. Sensöre ayak uydurarak sabitledik ve yerine sımsıkı oturdu. Bundan sonra sorun kalmayacak sanırım.

bekolito

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel denemeler olmuş :)

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sanırım sorunun nedenini bulduk ve çözdük. Sorun manifold üzerindeki sensör basıncı görünce yerinden kalkıyor ve basınç kaçırdığı için araba arıza veriyor. Sensöre ayak uydurarak sabitledik ve yerine sımsıkı oturdu. Bundan sonra sorun kalmayacak sanırım.
bu akşam arayacağım seni umarım miüsait olursun..

kelalper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün maslak sanayide Özgünlerin yazılım attığı turbo MCS ile denedik. Direksiyonda Alper vardı Özgün yanında avans dinliyordu. Üzerinde açık filtre twinplate debriyaj ve SS komple egzost vardı. 2. vitesten sıktık 2-3 boy açtım. RS tuner siparişini verdim 1-2 içerisinde elimde olacak o zaman log alıp yazılımı düzelteceğiz hemde ASR iptali yapacağız.