Start-stop arızası. . Renaultun bize sattığı Ayıplı Clio 5 sahipleri platformu.

ceng2020

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim hocam. Foruma bakılırsa 2 ayda gelmeyen güncelleme daha gelmez gibi. Aracı alıp güncelleme gelene kadar binsem mi diye düşünüyorum

shaq1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"ESC kontrol ettirin, yokuş kalkış kontrol ettirin, TPW kontrol ettirin " uyarısı ile dediğiniz start stop uyarısı aynı şey mi? Sorun çözüldü mü bilen var mı acaba?

Yazılım güncellemesi işe yaramadı. Clio 5'te önemli yazılım, beyin sorunları olduğu doğruymuş. Renault Mais'ten teknikerlerin gelip, soruna bakıp çözmesi bekleniyor bu durum için.

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün servise gittim, araca yeni yazılım yüklendi, bakalım sorun çözülecekmi! Esasında aracın garantisini uzatmayı düşünüyordum fakat 3kez gitmeme hiçbir parçanın değişimine yanaşmayıp, ilk gittiğimde arızayı silip gönderdiler, sonra emniyet kemeri dendi, şimdide yeni yazılım yüklendi, inşallaj sorun çözülmüştür de ben yanılırım.

Msg0642

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün servise gittim, araca yeni yazılım yüklendi, bakalım sorun çözülecekmi! Esasında aracın garantisini uzatmayı düşünüyordum fakat 3kez gitmeme hiçbir parçanın değişimine yanaşmayıp, ilk gittiğimde arızayı silip gönderdiler, sonra emniyet kemeri dendi, şimdide yeni yazılım yüklendi, inşallaj sorun çözülmüştür de ben yanılırım.
Hangi il hocam, gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adıyaman, 1 haftaya belli olur yeni yazılımın akıbeti, inşallah sorun çözülmüştür

Msg0642

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adıyaman, 1 haftaya belli olur yeni yazılımın akıbeti, inşallah sorun çözülmüştür
Bugün Antep’te uğradım servise daha güncelleme gelmediğini iddia etti ne zaman gelir bilmiyorlarmış. Dedim Adıyaman da yaptırmışlar orda teknik eleman yok nasıl olur dedi sanırım şansa kısmete :)

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün Antep’te uÄŸradım servise daha güncelleme gelmediÄŸini iddia etti ne zaman gelir bilmiyorlarmış. Dedim Adıyaman da yaptırmışlar orda teknik eleman yok nasıl olur dedi sanırım ÅŸansa kısmete :)

Sanırım uğraşmak istememiş, aracı bilgisayara bağlıyorlar, bilgisayar ne yapmalarını gerektiğini kendisi yönlendiriyor sanırım. Hatta Renault Port uygulamasından baktım, yapılan işlem için "yeniden programla enjeksiyon beyni" yazıyor.

Tmrhkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S&S sorunu için 10 gün önce update yapıldı. Şuan my sense ,sport ve eco mod arasında hicbir fark yok. Ayrıca mod konsol ısıklarıda ertesi gun sıfır değerini alıyor. Keşke daha önce üye olup okusaymısım😀

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım start-stop sorunu yeni yazılım ile çözüldü, şu anlık çalışıyor.

Tmrhkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım start-stop sorunu yeni yazılım ile çözüldü, şu anlık çalışıyor.

S&S yazılımı sonrası eco sürüş sırasında sporta hiç geçtiniz mi ? Update öncesi my sense den sporta yada eco dan sporta geçişte ( özellikle eco dan) arkaya itiliyormuş gibi agresif bir tepkiyi net olarak hissediyordum. ( Aracımın serviste kaldığı 6 gün test aracı kullandım ondada hissediliyordu) Şuan bu hissiyat yok. Ama asıl sorun her durumda sürüş tepkilerinin aynı olması ve 10.5 LT üstü yakıt tüketimim. Son durumda yeni yazılım bekliyorum.