Start-stop arızası. . Renaultun bize sattığı Ayıplı Clio 5 sahipleri platformu.

Pagajakh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 aydır kullandığım clio 5 (1.0 tce 100 manuel) 1 haftadır “aracı kontrol ettiriniz” uyarısı veriyor. Sabahları işe giderken ilk ışıklarda (1 km) S&S devreye girip duruyor. Tekrar debriyaja bastığımda hemen çalışmıyor ve aracı kaldırmaya çalışırsam çalışırken stop ediyor. “Aracınızı kontrol ettiriniz” uyarısı beliriyor, tekrar çalıştırıyorum. Ama normalden daha uzun süre debriyaja basılı beklersem normal çalışıyor. Bunu da motorun soğuk olmasına bağlıyorum. Henüz servise gitmedim.

İl: Ankara

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 aydır kullandığım clio 5 (1.0 tce 100 manuel) 1 haftadır “aracı kontrol ettiriniz” uyarısı veriyor. Sabahları işe giderken ilk ışıklarda (1 km) S&S devreye girip duruyor. Tekrar debriyaja bastığımda hemen çalışmıyor ve aracı kaldırmaya çalışırsam çalışırken stop ediyor. “Aracınızı kontrol ettiriniz” uyarısı beliriyor, tekrar çalıştırıyorum. Ama normalden daha uzun süre debriyaja basılı beklersem normal çalışıyor. Bunu da motorun soğuk olmasına bağlıyorum. Henüz servise gitmedim.

Yeni yazılım ile bu sorun çözüldü, servise uğrayınız.

Mrtdlklc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start stop

Arabanın beyni değişti direkt dedi servis. Arabayı kardeşim kullanıyor, servisle o ilgilendi. Şimdilik sorun çözülmüş gözüküyor çok şükür.
slm öncelikle babada servisten beyin değişecek dendi Fransa’dan 1 hafta ile bir ay arası dendi size sormak istediğim kaç günde geldi sizinki ikinciside bütün problem haloldumu yanıtlarsanız sevinirim

shaq1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm öncelikle babada servisten beyin değişecek dendi Fransa’dan 1 hafta ile bir ay arası dendi size sormak istediğim kaç günde geldi sizinki ikinciside bütün problem haloldumu yanıtlarsanız sevinirim

3 haftada gelmişti. Tüm sorunlar düzeldi.

taekwondocuguven

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis çalışanıyım start stop arızasını çözmüşümdür bilginiz olsun

taekwondocuguven

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis çalışanı olarak uzun zamanla bu işi çözmüş bulunmaktayım bunun için gerekli işlemleri yapıyorum sorunu çözdüm bundan sonra

Gurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende start stop çalışıyor aracı alalı 1 ay olmadı fakat startstoptan çıkınca bir gıcırtı sürtme sesi geliyor araç hareket etmeden önce birşeyleri sıyırıyor gibi normal mi anlamadım

Sedat U.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar. Ekim ayında ben de yetkili servise stop&start arızası için gitmiştim. geçen haftaya kadar sorunum devam etti. geçen hafta bir parça değişimi yaptılar, şimdilik çözülmüş görünüyor. atlattım umarım. büyük ölçüde baştan tasarlanmış yeni bir araç olduğu için böyle sorunlar yaşanabilir ama çözümünün uzaması canımı sıktı. yine de sorunum çözülmüş görünüyor. umarım tekrarlanmaz.

Misket

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 5 ini teslim alıp start stop sorunu yasayanlar başından gecenleri buraya yazarlarsa bir yardımı olur digerlerine..

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar. Aynı sorun benim aracımda da var ve parçanın ne zaman geleceği belli değilmiş. Bende kendilerine ufak bir hatırlatma yaptım. Servisteki bir araç için tamir süresi 45 iş günüdür. Sıfır alınmış araç garantide yer alan tamir süresinde onarılmaz ise tüketicinin aracın parasını geri alma, aracın ayıpsız olanı ile değişimini isteme hakkı doğuyor. Yani sizi en fazla 2 ay oyalayabilirler. Sonrasında yenisi ile değiştirmek gibi bir durum ortaya çıkar 😊

Pagajakh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bu günden sonra bir daha aynı arızayı yaşamadım ve uyarı görmedim. Ancak bugün servise gittim ve S&S beyninin değişmesi gerektiğini söylediler. Sipariş ettiler ve en az 2 ay sonra parçanın geleceğini söylediler. Çözüm için bekliyoruz bakalım.