Start-stop arızası. . Renaultun bize sattığı Ayıplı Clio 5 sahipleri platformu.

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim Clio5'te sport mod yok, eco modu pek kullanmiyoruz

Tmrhkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için tşk. Cevabınız sonrası bende ( icon 1.0 tce x tronic) oluşan sorun ile ilgili bir fikirm oluştu. Sanırm renault S&S sorununu düzeltirken multi sense olan modelleri düşünmemiş.:)

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir sonraki sürüme oda çözülür inşallah

shaq1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılım güncellemesi işe yaramadı. Clio 5'te önemli yazılım, beyin sorunları olduğu doğruymuş. Renault Mais'ten teknikerlerin gelip, soruna bakıp çözmesi bekleniyor bu durum için.

Aracın beyninde sorun var dediler, beynin Fransa'dan gelmesi beklendi bir süre sonra ama gelen parçanın değişimi ile sorun çözüldü. Renault servisi Kemal Tepretoğulları çok yardımcı oldu bu süre boyunca. Teşekkür edeiyorum kendilerine buradan da.

Gencuse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün yoğun trafikte kırmızı ışıkta durunca start-stop devreye girdi. Yeşil ışık yaninca gaza bastığımda aracim calismadi. Dörtlüyü yakip,vitesi p konumuna alip,yeniden araci calistirdim. 1 ay oluyor aracimi alali. Ilk defa böyle bir şey yapti. Ama herhangi bir ariza uyari bildirmedi arac. 1.0 tce icon x-tronic bu arada aracim.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama biz bu frumda kaç kere dedik, Renault yeni bir model çıkarınca hemen almamak gerek dedik, en az 1 yıl beklenmeli dedik... [emoji51]

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SMTRNL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın beyninde sorun var dediler, beynin Fransa'dan gelmesi beklendi bir süre sonra ama gelen parçanın değişimi ile sorun çözüldü. Renault servisi Kemal Tepretoğulları çok yardımcı oldu bu süre boyunca. Teşekkür edeiyorum kendilerine buradan da.

merhaba, ben de yeni 10 gün oluyor arabamı alalı ve aynı sorunu yaşadık.bize de yazılım hatası dendi. gelen parca ile sorun çözüldü diyorsunuz.
nasıl bir parça değişikliği oldu? belirtirseniz bize de belki yardımcı olur.

shaq1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın beyni değişti direkt dedi servis. Arabayı kardeşim kullanıyor, servisle o ilgilendi. Şimdilik sorun çözülmüş gözüküyor çok şükür.

SMTRNL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim. inşallah çözülmüştür. kazasız belasiz sürüşleriniz olsun.

SMTRNL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi akşamlar. clio 5 sahipleri sorunları çözülen ,yazılım güncellemeleri yapılan varmı?