Sürüş Biçim Göstergesi Nedir? Neden Çalışmıyor?

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekirdağ merkez buhari otomotive sorabilir merak edenler. 2013 modellerde ayrıca bir gösterge var ise kitapçık doğru olabilir. Ama unutmayın aynı kitapçıkta ön koltuk ısıtmasından da bahsediliyor ama önceki modellerdeki gibi geleceğinden değil :)

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben dediğin şey olduğunu zannetmiyorum. Yukarıdaki resmi birdaha oku, hararet ile ilgili hiç bir kelime yok. Kılavuzda da hararet göstergesi ayrı olarak gösteriyor. Kılavuzda göstergelerin olduğu kısmı aç göreceksin.

Nasılki Araç Soğukken Motor Durumunu Mavi Göstergesinde Gösteriyorsa Hararet Durumundada Kırmız Olma İhtimali Var Buda Benim Fikrim Sormadım Ama.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Nasılki Araç Soğukken Motor Durumunu Mavi Göstergesinde Gösteriyorsa Hararet Durumundada Kırmız Olma İhtimali Var Buda Benim Fikrim Sormadım Ama.

Bende bu açıklamaya katılıyorum, motor soğuk iken mavi olarak ısı gösterge simgesi yanıyor ise bu aşamalı olarak orta hararette belki sarı, yülsek hararette ise kırmızıya dönüşerek uyarı yapacaktır.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar onuda sormustum. O isik sadece motorun soguk oldugu anlamina geliyormus. Ama sizinde dediginiz mantikli.

srknzfr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç motoru soğukken simge mavi yanıyor.. aşırı ısındığında kırmızı yanacaktır. resimde gösterilen bilgi ekranı r-nav olan araçlarda yok.. r-link olanlarda olur mu ondan da şüpheliyim

mjj_renegade

Onur Kağan Göçebe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar;

30axcma.jpg

Bu resim araç kullanma kılavuzundan alınmıştır.

Clio IV 1.5 dci 90 hp icon aracımda bu gösterge var (resimde 2 nolu olan) ama eco modu açık yada kapalı fark etmiyor, hiç çalışmıyor.
Sürüş biçim göstergesi nedir? Bu özelliği clio 4 ünde kullanan arkadaşımız varmı? Varsa ayrıntılı anlatabilirmi...
yukarıda yazan; Mülti medya, varsayılarak devrededir vb ne biçim bir çeviridir yahu - :) -
R-Nav kılavuzunda (burda mültümedya kılavuzu demişler) neden bu özellik ile ilgili bir bilgi yok?
Bu özellik acaba R-Link ile birlikte mi gelecek? Fransa sitesinde bir bilgi bulamadım.

Arkadaşlar, Konuya son noktayı koyuyorum. Dün tel ile Renault'u aradım, bağlandığım kişi üretim sorumlusunda Sürüş Biçim Göstergesini sordu. Açıklama şu şekilde;

Sürüş biçim göstergesi, uzun yolda devreye girer (belli bir kilometre belirtmediler) uzun yol yaparsanız göreceksiniz denildi. Ekonomik bir kullanım yaparsanız, yeşil, orta ekonomik kullanımda sarı, agrefis kullanımda da kırmızı olarak sizi yönlendirecektir açıklaması yapıldı.

Bilgilerinize...

umutseckinakbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O bahsedilen şey hararet ile ilgili. O sadece kırmızı renk yanıyormuş. Yandığı anda aracın harareti normalin üstüne çıkmış demekmiş. Derhal kenara çekip aracı durdurmak gerekiyormuş. Yani hararet çok yüksek conta yanmış olabilir ışığı o.

Hocam aracı kesinlikle DURDURMAK hata olur rolantide bekletmemiz gerekir.

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, Konuya son noktayı koyuyorum. Dün tel ile Renault'u aradım, bağlandığım kişi üretim sorumlusunda Sürüş Biçim Göstergesini sordu. Açıklama şu şekilde;

Sürüş biçim göstergesi, uzun yolda devreye girer (belli bir kilometre belirtmediler) uzun yol yaparsanız göreceksiniz denildi. Ekonomik bir kullanım yaparsanız, yeşil, orta ekonomik kullanımda sarı, agrefis kullanımda da kırmızı olarak sizi yönlendirecektir açıklaması yapıldı.

Bilgilerinize...
Bunu bende sordum servise Renault aradılar ve dedikleri şey r-link olan araçlarda var bu özellik dediler ve daha öncede söylemiştim.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yine tipik reno klasiği dedirtiyorlar bana. Servis ayrı satış danışmanı ayrı mais apayrı söylüyor :) Aranıza 444 lü müşteri hizmetlerine ulaşmayı başarabilen şanslı birisi var mı? Ben kaçtır deniyorum ama 6. dakikaya gelince kendiliğinden kapanıyor. Müşteri hizmetlerine ulaşmak telefon ile imkansız (benim yaşadığım tecrübe bu) Halen daha verilmesi gereken trafik setim verilmedi. Daha fabrikadan gelmemiş. Toplu halde geliyormuş bunlar. Bana gene bir mail kasmak yolu göründü. Telefonla ulaşamıyorum. Ararlarsa bu kısmıda soracağım neden herkes ayrı bir şey söylüyor diye.

srknzfr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renegade arkadaşımızın paylaşımı gayet açıklayıcı oldu.. ancak yine belirtmek gerekirki bu özellik r-nav olan araçlarda mevcut değil. r-link ile birlikte gelecektir.