Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

canveysi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnandırıcı gelmedi. Biraz daha açıklayıcı olursanız. Eksik ve yetersiz bilgi var.

ustam inandırıcı gelıp gelmediği önemli değil
renault mardin tuğmaner servisini ara 47pv132 talisman aracın değişimi yapılıp yapılmadığını öğrenırsın

[FONT=wf_segoe-ui_normal]Aracım Renault [/FONT][FONT=wf_segoe-ui_normal]talisman[/FONT][FONT=wf_segoe-ui_normal] 04.05.2016 tarihinden satın aldım.[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]Bu tarihten itibaren aracın yapılmış olan arızaları yazıyorum.[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]1. aracı aldığım 1. saat sonra araç içeriden açılmadı,[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]2. arka dingil değişti,[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]3. direksiyon kutusu değişti,[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]4. tekrar arka dingil değişti,[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]5. klima havalandırma,[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]6. arka konsol çakmaklığı değişimi,[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]7. yan yolcu kolduk mekanizması ( koltuk iskelesi )[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]8. orta konsol kol dayama kapağı,[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]9. vites topuz'u geri illeri yapma işine yarayan düğme yerinden çıktı kırıldı[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]10. ön sağ teker amarsörü[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]11. orta konsol ses geldiği için konsol sökülüp tekrar montaj edildi
[/FONT]
12. orta kol çakmaklık
son olarak eğzoz emisyon lambası yandı sonra aracı sevise attım

[FONT=wf_segoe-ui_normal]Aracın şasi numarası VF1 RFD00053933981[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]motor numarası R9ME409C008314
[/FONT]
plaka 47pv132

[FONT=wf_segoe-ui_normal]Türkiye Mardin

[/FONT]
yeni araç

[FONT=wf_segoe-ui_normal]Aracın şasi numarası VF1 RFD003552288..[/FONT]
[FONT=wf_segoe-ui_normal]motor numarası R9ME409C0109..
[/FONT]
plaka 47pv132 ( TRAFİKTEN ESKİ PLAKAYI ALDIM

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu cümlelerden kusura bakmayın anlaşılmıyor. Verdiğiniz diğer cevabıda dikkate alarak anladığım arabanızda arızalar cıkmış geçmiş olsun. Reno da sizde bundan rahatsız olmuşsunuz size değişim veya para iadesi teklif etmişler (biliyorsunuz siz isterseniz verdiğiniz parayı da alıp başka model alma şansınız varken) yine talismanı garantiden almışsınız. yeni aldığınızda sıkıntı var mı işte onu anlamadım....
Benim bu ikinci talisman reneult benim aracı 42 binde değişim yaptı
Çu anki araç 2400 klm direksiyon kutusu ses geldi gittim direksiyon tutusu değişecek dediler bende değiştirmiyecem arızalı kaldın ya paramı iade edecekler yada yapmiyacam 25 günlük araç bunu yaparsa vay halime diğer araç gibi perişan olurum

canveysi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç değişimini Reno bana yaptı zaten

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç değişimini Reno bana yaptı zaten

Bu yeni bir seri arac oldugundan bir takim arizalar olacaktir ki markalar bu gibi sorunlari genelde makyajli model adi altinda gidermis olurlar sessiz sedasiz. Bu aracta sorunlar olmasi normal ama sizin listeye baktigimda aracin neredeyse sasi ve motor haric her yeri sikintili. Bu sebeple degisim yapilmis. Yeni aracin da direksiyon kutusu arizali... sizin icin kotu sans olmus. Elektronik gibi aracta tamamen sans. Sizin gibi sorunlarla bogusan bir yigin kullanici oldugu gibi bir o kadar da aracta sorun yasamayan kullanicilar var. Her zaman cikan ilk seri araci almaktansa makyajlisini amlayi tercih etmeliyiz. Siz en azindan sorun halinde aracin arkasinda duran bir bayi veya fabrikadan bir ilgili bulmussunuz. Forumu biraz karistirirsaniz talisman ile ilgili sorun yasayip ortada kalanlarda var. Siz ne kadar sorun ile alakali takipci ve israrci olursaniz sonuc almaniz o denli etkili olur. Diyebilirsiniz ki arac sorunlu ben niye ugrasayim zaman vs kaybedeyim? Bu olay avrupa da olsa emin olun hakkinizi fazlasiyla alirsiniz. Ama malesef burasi Turkiye demekten baska bir sey gelmiyor aklima.

Ayrica sunu da belirtmekte fayda var; kullanilan modelde meydana gelen arizalar modelin tamamina veya markaya mal edilmemeli. Renault netice olarak buyuk bir firma ve ben en azindan kendi adima yasadigim hic bir sorunda karsiliksiz kalmadim.

Keyifli gorumlar..

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mahkeme yolu ile mi değişim talebi ettiniz yoksa onlar mı talep etti

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses sorununu bugün itibari ile çözüldü. ses aynadan vs'den değil ilk gün dediğimiz gibi porya bilyasında geldiği anlaşıldı.. ilk defa böyle birşey oldugundan bursadan iki uzman geldi aracın videoları fransaya gönderildi.. araçımdan çıkan porya bilyası gözümün önünde özel paketlenip bursaya ordan fransaya gideceği belirtildi.. bu kadar üstüne düşecekleri benim aklıma gelmezdi ancak memnun oldum..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
ses sorununu bugün itibari ile çözüldü. ses aynadan vs'den değil ilk gün dediğimiz gibi porya bilyasında geldiği anlaşıldı.. ilk defa böyle birşey oldugundan bursadan iki uzman geldi aracın videoları fransaya gönderildi.. araçımdan çıkan porya bilyası gözümün önünde özel paketlenip bursaya ordan fransaya gideceği belirtildi.. bu kadar üstüne düşecekleri benim aklıma gelmezdi ancak memnun oldum..
Geçmiş olsun.Kazasız belasız keyifli sürüşler.

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler hocam..

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bir kaç araçla beraber talisman düşündüğümü forumda yazdım . Bir kaç yerden 4 kontrole fazla takma cok sıkıntı cıkıyor garanti sonrası başın ağrır gibi söylemler var ve tabi trim sesleri vs. Muallakda kaltık bu kadar para verip c serisi a4 almak varken punu alıp pişman olursak oda koyar. Talisman alırsak 4 kontrol olmalımı bununla beraber gelen elektronik amartisor var bu ikili aracı cok değiştiriyormu konforda vs. almaha değermi başımıza iş acarmı ?