TR'de İlki Başardık CRUISE CONTROL

unall45

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maliyet çok ii bedava vallaha elinize sağlık. yaptırmak istesek yardımcı olurmusunuz acaba..

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende kendi kangoo aracıma bu şekilde hız sabitleyici yaptım . Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız . Keyifli forumlar

onrovich

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam resimlerin bazılarını göremiyoruz bu resimleri tekrar yükleme şansınız var mı ?

volkanarat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:asabi:asabi:asabi:asabi:asabi:sinirli:sinirli:sinirli

hocam resimlerin bazılarını göremiyoruz bu resimleri tekrar yükleme şansınız var mı ?

Valla kardeş bende çok uğraştım fakat sonuç olarak maalesef ki kimse bu resimleri bir daha paylaşmıyor veya paylaşamıyor, ben rus sitelerinde araştırma sonucu buldum fakat hız regülatör düğmesinin kodu yetkili serviste bile yok hatta servis listesinde olmadığı söyleniyor. Rus sitelerinde bir kaç kod vermişler fakat servislerden aldığım bilgiler Kangoo ile uyumlu olmadığı doğrultusunda. 0 1 2 anahtar ile çok denedim fakat oda kaput içi sigorta attırıyor onuda sök tak artık bozacağım diye denemeyi de bıraktım sana bir resim falan ulaşırsa benimle de paylaşırsan sevinirim. Eğer bir kişi bu konuyu açıklığa kavuşturmazsa zaten bu konuyu kapatsınlar bence .

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:asabi:asabi:asabi:asabi:asabi:sinirli:sinirli:sinirli

Valla kardeş bende çok uğraştım fakat sonuç olarak maalesef ki kimse bu resimleri bir daha paylaşmıyor veya paylaşamıyor, ben rus sitelerinde araştırma sonucu buldum fakat hız regülatör düğmesinin kodu yetkili serviste bile yok hatta servis listesinde olmadığı söyleniyor. Rus sitelerinde bir kaç kod vermişler fakat servislerden aldığım bilgiler Kangoo ile uyumlu olmadığı doğrultusunda. 0 1 2 anahtar ile çok denedim fakat oda kaput içi sigorta attırıyor onuda sök tak artık bozacağım diye denemeyi de bıraktım sana bir resim falan ulaşırsa benimle de paylaşırsan sevinirim. Eğer bir kişi bu konuyu açıklığa kavuşturmazsa zaten bu konuyu kapatsınlar bence .

forumda yaşanan bi sebepten dolayı resimlere ulaşamıyoruz ve konuyu açan ve bunu yapan ben olduğum için biligisayarımda resimleri arıyorum sayet bulmassam tekrar resimleri çekip yükleyeceğim

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7fbb3475312ba17285e5b266eb5e88ab.jpgc7ea9e5cdc0f036e2fa5bf10198eb611.jpg

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• 7fbb3475312ba17285e5b266eb5e88ab.jpg
    7fbb3475312ba17285e5b266eb5e88ab.jpg
    34.4 KB · Görüntüleme: 0

gallant79

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,

Bende 2009 Kangoo II var. Buradaki paylaşımlar ve bazı Rus sitelerinden aldığım dokümanlar sayesinde işlemleri tamamladım . Öncelikle bu işe başlamak isteyen arkadaşlar var ise naçizane tavsiyem şudur 0 1 2 anahtarla falan uğraşmasınlar zaten uğraşırken bir çok kez motor içi sigortası atıyor , o yüzden en mantıklı olan kendi orjinal anahtarını almaktır. Ben internette 25 TL 'ye kargo dahil buldum ve aldım. Onun haricinde ise + - O R tuşları içinde direnç ve buton aldıktan sonra elinizden lehim işi geliyorsa 15 dk halledersiniz. Asıl önemli olan bu malzemeleri temin etmeden önce mutlaka yetkili bir serviste Cruise Control veya Hız Sabitleyici özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bunu ehli olan bir usta tarafından yapılması 10 dk sürmüyor ayrıca unutmadan can clip cihazı anahtar takılı iken zaten otomatik olarak menüyü aktif olarak gösteriyor. Ben bu açma işini 70 TL ye yaptırdım.

Şimdi gelelim malzemelere :

[h=1]MAIS URUNLERI MY 8200107841 HIZ REGÜLATÖR DÜĞMESİ Parça kodu budur internette aratırsanız 20 - 50 TL arası bulabilirsiniz.[/h]1 adet 900 Ohm Direnç
1 Adet 270 Ohm Direnç
1 Adet 100 Ohm Direnç Bunlarda + - R O tuşları içindir 2 TL civarı tutar
4 adet bas bırak anahtar veya buton biraz kaliteli alayım derseniz 5 TL tutar
Birde sistemin servis tarafından aktif edilmesi 70 TL

Toplam maliyet budur.

Hız regülatör düğmesi için far ayar düğmesinin üzerindeki kutuyu çıkartırsanız kabloyu görürsünüz . Beyaz soket hız regülatörü için Kahverengi ise park sensörü.
Direksiyon altında 4 kablolu bir soket var iki normal kablo iki çizgili kablo . Çizgili kabloları hafif sıyırıp kablo eki almanız yeterli olacaktır. Butonları yerleştireceğiniz yere göre uzun bırakabilirsiniz. Ayrıca sinyal kolu altında boşluk var fakat yer olarak biraz sıkıntılı olduğundan ben tavsiye etmiyorum. Hem sökerken sinyal mekanizması da yerinden çıkıyor sonra toplarken zor olabiliyor. Ben çakmak arkasındaki kapağa yerleştirdim ve gayet güzel oldu.

Şu anda hız sabitleyicisi ve hız sınırlandırıcısı aktif ve çalışıyor ( 30 km altında aktif edemezsiniz test ederken mutlaka bunu unutmayın )

Şimdiden yapacak olan arkadaşlar için kolay gelsin derim. Yapması basit ama elinizin yatkın olması çok önemli.

Herkese kazasız sürüşler dileklerimle .

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fotolar gözükmüyorda güncelleme şansınız var mı?