Trim sesleri

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault'taki bütün trim sesleri malzemenin sert olmasından gelmiyor.Geçme yerleri de malzemenin dökümü olduğundan ve üzerlerine koruyucu bant yapılmadığından sesler gelmekte.Parçaları sökebilir ve geçme yerlerine koruyucu birşey kaplarsanız aracınız ömürlük bir sessizliğe kavuşur.Latitude ve Kadjar'ın orta konsolunu söküp malzemeyi kapladığımda sesten eser kalmadı.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault'taki bütün trim sesleri malzemenin sert olmasından gelmiyor.Geçme yerleri de malzemenin dökümü olduğundan ve üzerlerine koruyucu bant yapılmadığından sesler gelmekte.Parçaları sökebilir ve geçme yerlerine koruyucu birşey kaplarsanız aracınız ömürlük bir sessizliğe kavuşur.Latitude ve Kadjar'ın orta konsolunu söküp malzemeyi kapladığımda sesten eser kalmadı.

Nasıl söktünüz bize de gösterin sökelim :))

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl söktünüz bize de gösterin sökelim :))
valla zor .. uğraşmanız gerekecek. ama o gri parçalar hep tırnaklı. Büyün parçalar çektinmi geliyor zaten. Ama çok sıkılar...ben tornavida, makas filan kullandım.kendinize güveniyorsanız sökün..yoksa girişmeyin.

tarik_A

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis herhalde bilir bu işlemi?? bende takıntılıyım tıkırtı seslerine:(
umarım düzelir servis sonrası.

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Esenyurt bikaç servisine durumu bildirdim. Kayıt aldılar ve malzeme siparisi verdiler.geldiginde servise cagiracaklar ve yapacaklar.bence kendiniz uğraşmayinn derim. ...

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu trim sesi nedir??

elinizle ilgili bölgelere bastırınca gelen cıtlama seslerı mı?

yoksa araç seyir halinde iken gelen tıkırtı ve cıtlama seslerı mı??

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun baktım ozellıkle edc vıtesının etrafındakı kısma bastırınca cıtırdamalar oluyor, yahu neden bu kadar gevşek anlamadım gitti...

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
trim sesleri

bugun baktım ozellıkle edc vıtesının etrafındakı kısma bastırınca cıtırdamalar oluyor, yahu neden bu kadar gevşek anlamadım gitti...

Oralara servis bi uygulama yapiyormus ses icin ama nasil bi uygulama bilmiyorum.

Bende suan bi sikinti yok ama ileride gevsermi allah kerim :)

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oralara servis bi uygulama yapiyormus ses icin ama nasil bi uygulama bilmiyorum.

Bende suan bi sikinti yok ama ileride gevsermi allah kerim :)
servis büyük ihtimal benim yaptığımı yapıyordur. geçme yerlerine bantla ya da başka bir malzeme ile kaplıyorlardır..İyileştirilmiş bir parça yoktur yani..