Trim sesleri

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault dünyasına hoş geldiniz, Renault demek trim sesi demektir, özellikle parke taşı (arnavut kaldırımı) yollarda bu cızırtılar ön konsol bölgesinde ciddi can sıkar, maalesef servisler bu anlamda çok yararlı olmamakla beraber başlarından savmaya yönelik söylemlerde bulunuyorlar, herkese kolay gelsin,
parke taşlı yolu gectım bozuk yolda dahı trım sesı yok bndekı aracta sans işte :) ama bozuk yolda trım sesı dısında dıreksıyon kutusu sesı var tıkır tıkır long long alttan ses cıkıyor bakımda degıscez onuda ınsallah ıyılestırlmıs parca olur mesela clio dekı direksiyon kutusu sesleri 2015 bındım ne bozuk yol ne arnavut hıc kalmamıs eser tık ses yok

ak6_aytac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yeni konu açmamak adına buradan yazmanın uygun olacağını düşündüm, yaklaşık 1 aydır 2014 renault megane ST Gtline kullanıyorum açıkçası kullanmak keyifli zira araçtan gelen bazı sesler beni çıldırtmaya başladı. Hemen sol taraftan baş üstü bir yerden gelen seslerin biraz araştırdıktan sonra cam tavan ve sunroof tan gelebileceği kanısına vardım.Gaza basınca ve fren yapınca oluşan ivmelenmede çok net duyulan bu çıtırdamalar aşırı sinir bozucu, benzer sorun yaşamış ve/veya çözüm hakkında fikri olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Garantilik birşeymidir, yoksa harici çözüm aramammı gerekli hiçbir fikrim yok, aracı aldığım İnanlar2 ye aracı bir kere bıraktım bırakın sesin kesilmesini bariz arttı, bakım zamanı yaklaşıyor bu sırada baktırmam ne kadar doğru bunuda bilmiyorum, hangi servise gitmem gerektiğini bile bilmiyorum.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silikon spreyler belki isinizi çözebilir diyicem ama servis sanirim onu uygulamistir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak yardımınıza ihtiyacım var...
2016 Ocak trafiğe çıkışlı 1.5 dci touch manuel bir kadjarım var. Aracı almadan bir çok aracı araştırdım. Farklı sekmentlerde olsa da Opel Mokka, Fiat 500X, Peugeot 3008, Nissan Qashqai
, VW Tiguan, Peugeot 2008, Kia Sportage... v.s. Kadjarda karar kıldık....
Youtubedan Otomobil Dünyam, Otopark, Carviser gibi birçok kanaldan bu araçların test videolarını izledim...
Benim aracımda test videolarında bahsedilen özellikle orta konsolda olduğu söylenen hiçbir trim sesi yok çok şükür... aracı aldığımda lastik basınçları 45 psi idi olması gereken 32-34 psi düşürdüm....
benim problemim şu: Torpido gözü kapağında bir tıkırtı sesi var bozuk yolda oluşan bu ses torpido gözü kapağını açınca veya sağ tarafında bulunan kapak stoperine bir peçete parçası sıkıştırınca yok oluyor. kapak tam olarak kapanıyor arada herhangi bir boşluk yok. kapak küçük lastiklerine tam olarak oturuyor... sesi yok etmek için ne yapmalıyım. internette silikon spreylerden bahsediliyor. bunlar işe yarar mı yardımcı olursanız sevinirim. cevap yazan arkadaşlara şimdiden tşk. ederim.

Genel olarak bosluk ve birbirine carpma kaynakli tikirtilari kesmekte marketlerde bile satilan sandalye ayaklarinin altina yeri cizmesin diye yapistirilan kecelerden kullanabilirsiniz.torpidonun minik lastik takozunun karsisina denk gelen yere yapistirin cozer.

A1can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mobilya kapakları için küçük dairesel silikonlar var inceltilerek yapıştırılabilir

ozgursanli2580

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MAİS servisleri daha ilgili

tarik_A

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
naci bey trim sesi giderildi mi? giderildi ise hangi servise götürdünüz? bu dertten bende çok müzdaripim:)
Ses bosluktan ya da deforme oldugundan degil.sert plaatik birlesimleri genlestikce veya sogudugunda citirti sesi veriyor.tirnak terlerinden gelen ses.reno bu bolgeleri iyilestirici bir malzeme ile kapliyor galiba.bu gun araci goturuyorum ..cagirdilar cunku.sonucu yazarim..

tgunes2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok yakında aracımda bulunan sesleri youtube aracılığı ile paylaşacağım.
1- iç dikizdeki titreşim
2- Seyir halindeylen devreye giren park sensörünün insanı kanser eden sesi ve bunun tedavisi
3- Aracın sol altında (ben sigortasından geldiğini düşünüyorum) gelen çıt çıt sesleri.
4- Ön göğüste 2.000 devirde gelen pervane sesi...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evde ikinci şahsi arabam Bmw 320d F30 serisi, şirketde günlük clio4 özel günlerde ve ara ara haftasonu bir yandan yakın arkadaşımda olan patronumun arabası olan B8 yeni kasa Passat 1.6 tdi Highline R paket kullanıyorum.

size diyeceğim şu bu sitede oldukça sık sık bahsi geçen aynadan gelen rüzgar sesi bu iki araçtada var hatta f30umda birebir clio4 seviyesinde.

passat şu an henüz 3000km olmamıştır içinde sunroof çerçevesinden, iç aydınlatma düğmelerinin olduğu bölümden,kemerliklten ses geliyor hemde yolun çok bozuk olmasına bile gerek yok.

ben çok gördüm sırf dolduruş ile renault tipik fransız trim sesi deyip bindiği renaultda her bir tık sesini duyup ardına benim aracıma (bmw f30) binip ulan işte Alman yapmış diyeni :)

oysaki google amcaya girseniz F30 wind noise, mirror noise diyin sayfa sayfa konu çıkar :)