Turbo Benzinli Modellerde(0.9 Tce & 1.2 EDC) Çözülemeyen Problem

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haklısınız megane selam yola devam

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun için Çanakkale Biga serviste sesi usta dinledi. Bu ses radyatör borularının birbirine çarpmasından kaynaklanıyor muş. Konu ile ilgili Renault çalışma yapıyormuş. Çözüldüğü vakit çağırıp onarım yapacaklarmış.

A.Kerim

eternalsea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Bendeki 1.2 EDC araçta da yüksek devirlerde kullandıktan sonra aynı sesle 3-4 kere karşılaştım. Yakında servise sormayı düşünüyorum. Umarım bir çözüm önerisinde bulunabilirler.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun bir müddet seyir den sonra arabayı 5dk stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra oluyor. Sebebi de soğuyamayan basınçlı kalan radyatör e bağlı borularmış. ...

A.Kerim

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 5000 6000 devirlere aracınızı çok yükseltmeyin.Aracınız zaten az yakan ve ekonomik motora sahip bir araç.Zorlayıpta hem ömrünü kısaltmayın hem de gereği yok araç zaten seri bir araç benim gözümde.Gözünüze takılan sorunlar olabilir ama clio'dan ne kadar ses duyarsanız duyun hiçbir zaman sizi yolda bırakmaz.Ben bizzat kendi aracımda şahidim.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun yüksek devirlerde kullanmaktan kaynaklanmıyor. Yanlış anlaşılmasın. Normal kullanımda motor ısındıktan sonra 5 dakika durdurma ve sonrasında çalıştırma esnasında oluşuyor.

A.Kerim

derinmaviss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın ilk çalıştırmada ~10 sn gürültülü çalışması Renault servis tarafından görülsede tespit edilemeyen kronik bir problem.
Vuruntuyu star butonuna basarken fren pedalında net hissediyorsunuz. Sesi duymamanız mümkün değil.
1 yıldır aynı sorunu ayda 2*3 kez yaşıyorum. Sonuç yok.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç rolantide bekletilmeden durdurulup ve hemen sonra çalıştırılırsa bu ses oluyor. Benim tesbitim bu.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gürültü soğutma sistemindeki basınç sıkışmasından kaynaklanıyor dendi. Basınçlı borular birbirine vurarak ses çıkarıyormuş

A.Kerim

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce bir konuda bu ses hakkında mantıklı bir açıklama yapıldı, ama teknik bir konu olduğu için hatırlamıyorum bakmak lazım...