Turbo Benzinli Modellerde(0.9 Tce & 1.2 EDC) Çözülemeyen Problem

selcukhaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model Renault Captur 1.2 edc kullanıcısıyım aracıma Ankara da damla otogaz da Lovato marka direk enjeksiyonlu kiti taktırdım performans olarak da yakıt olarak da çok memnunum. Murat bey var sağolsun mühendis güvendim taktırdım. İyi ki taktirmişim. Ankara İstanbul arası çok yolculuk yapıyorum işimden dolayı 430 km yolu normal kullanımda 55-60 TL arasına gidiyorum. Gazın litre fiyatı 1.89 dan alıyorum. Yakıt eskiye göre baya ekonomik gerisini siz hesaplayın.

biyolgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motordan gelen ses

25000 km de 2013 symbol 0.9 kullanıcısıyım daha önce aracımla ışıklarda durduğumda motordan tıkırtı titreme sesleri geliyordu.Defalarca servise gitmeme rağmen çözemediler Renault ta motorun normal çalışma sesi olduğunu Marka ile sorunum varsa aracı satmamı söylediler(Bursa Mais)şu ses yok sorunsuz kullanıyorum yakıt tüketim ortalamam 5.8 Lt turbo ile ilgili hiçbir sorun da yaşamadım.

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu problemi bende yaşıyorum. Aracı şehiriçinde ve ya uzun süre kullanım sonrası stop edim çalıştırdığımda yapıyor. Sanki 2-3 saniye radyatörde su kaynama fokur gırrrr sesi gibi bi ses. Ama radyatör tarafından geldiği belli.

Ne gıcık bir sestir yahu hararet seviye göstergesi arıyor gözlerim hep :)