Türkiye'de araçların uyması gereken yasal hız sınırları

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
meskun mahal veya yol kalitesi-güvenliği nedenıyle sınırlama/değişiklik olabılıyor... bazende kaymak gıbı yola hız sınırı azaltmalı oluyor keyfi sanki... burası Türkıye napacan...:naber

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
meskun mahal veya yol kalitesi-güvenliği nedenıyle sınırlama olabılıyor... bazende kaymak gıbı yola hız sınırı oluyor keyfi sanki... burası Türkıye napacan...:naber

:)Yarın gıcıklığına soracam kafanıza göre tabelamı yapıyorsunuz agalar diye bakalım ne olacak:aytuğ

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
şansını zorlama... arkadan ceza makbuzu yollamasınlar sona...:D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Migrosun önünde ve çamlık cafeyi geçince kaldırımda olanları biliyorum başka var mı...:)

hangi migros bu? eskiden idealtepe'deki köprünün ayağına yakın oluyordu, şimdi yola bakmaktan kaldırımlara bakmaz oldumhehe

abi çamlk kafe dediğin köprüden sonrası dimi maltepeden bostancıya köprüyü geçince vvar migros hangisi uyanamadım ama kartala doğru koçtaşın orda oluor bide :D

çamlık bostancı'da hani şu evlendirme dairesi falan var, oradaki yoldan yüksekteki yer diye biliyorum, başka yoksa:)

bahsettiğiin yolu bilmiyorum ama 3 ve üstü şeritli yollarda trafik sıkışıklıgı olmasın diye 70 yazılıyor nolrmade 50 olması gerekirken

Sahil yolunun nasıl 70 olduğu anlaşıldı, teşekkürler.

öyle ama mobese olan yerlerde %10 esneklik olmuyo 70 yazıyosa 70 , 71lee geçersen elinden öper ceza makbuzu :)

peki, sahil yolunda 70 diyor insan gidiyor, birden yerde 50 ya da 30 yazan yerler oluyor, yoksa onlar birden olmuyor da ben mi son anda fark ediyorum:D Oradan o hızla geçmek lazım mı ondan sonra yavaşlayın mı demek oluyor acaba? :confused:

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi migros bu? eskiden idealtepe'deki köprünün ayağına yakın oluyordu, şimdi yola bakmaktan kaldırımlara bakmaz oldumhehe

çamlık bostancı'da hani şu evlendirme dairesi falan var, oradaki yoldan yüksekteki yer diye biliyorum, başka yoksa:)

Sahil yolunun nasıl 70 olduğu anlaşıldı, teşekkürler.

peki, sahil yolunda 70 diyor insan gidiyor, birden yerde 50 ya da 30 yazan yerler oluyor, yoksa onlar birden olmuyor da ben mi son anda fark ediyorum:D Oradan o hızla geçmek lazım mı ondan sonra yavaşlayın mı demek oluyor acaba? :confused:

tabelada yazandan ziyada mobesede yazan önemli.normalde şehir içi hız limiti 50 sahil yolunun neresi olduğunu tam olarak bilmiyorum ama 3 gidiş-3geliş yani 6 şerit ve fazla yollada trafik sıkışmasın diye bölge trafik müdürlüğünce belirlenmiş limitler oluyo oda artık 70mi olur 30mu olur bilemem ;)

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bizim araçlar(Kangoolar) panelvan sayılıp hız limitleri artırıldı.Fakat geçen şöyle bir olay olmuş.Eski kangoo multix i çevirmişler oda yeni hız limitlerini söylemiş ama ruhsatta kamyonet yazdığı için siz kamyonet sınırlandırılmasındasınız denmiş.Ruhsata panelvan yazdırmanız gerek demişler oda 130tl ye(ruhsat yaprak ücreti) ruhsata panelvan yazdırmış.Cezayı yemiş.

Sorum böyle bir zorunluluk var mı ??Bizimkiler otomatik panelvan olmadı mı ?? Listede N1 hem panelvan hem kamyonet sınıfı geçiyor ama ruhsatlarımızda kamyonet yazıyor ve değiştirmedik.Sanırım koltuklu olanlar panelvana çevirmek zorunda..Bilgisi olan ???

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
zamanında bayii koltuklu panelvan aracı kamyonet yazar, ruhsat da aynı oluır, vatandaş uğraşır.... N1-panelvan-kamyonet olmalı, grubu... polis kafasına göre ceza yazar... ne güzel memleket ya...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
tabelada yazandan ziyada mobesede yazan önemli.normalde şehir içi hız limiti 50 sahil yolunun neresi olduğunu tam olarak bilmiyorum ama 3 gidiş-3geliş yani 6 şerit ve fazla yollada trafik sıkışmasın diye bölge trafik müdürlüğünce belirlenmiş limitler oluyo oda artık 70mi olur 30mu olur bilemem ;)

acemi sürücünün kafası itinayla karışır:D Bostancı'ya kadar yol gidiş geliş 3 er şerit tamam. ama bostancı'dan itibaren daha doğrusu bostancı'ya kadar 3 şerit tek yön, yoksa orada 70 değil sınır da ben diğer tarafında öyle diye genelleme mi yapıyorum, tırstım şimdi, ama genele uygun gidiyorum, şu asfaltta yazan hız olayını öğrenmem lazım acilen, arkadaşlarıma sormaya utanıyorum dalga geçecekler diye:D