Türkiye'de araçların uyması gereken yasal hız sınırları

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acemi sürücünün kafası itinayla karışır:D Bostancı'ya kadar yol gidiş geliş 3 er şerit tamam. ama bostancı'dan itibaren daha doğrusu bostancı'ya kadar 3 şerit tek yön, yoksa orada 70 değil sınır da ben diğer tarafında öyle diye genelleme mi yapıyorum, tırstım şimdi, ama genele uygun gidiyorum, şu asfaltta yazan hız olayını öğrenmem lazım acilen, arkadaşlarıma sormaya utanıyorum dalga geçecekler diye:D
hehe5kere okudum ama anlatığını anlamadım hehe eğer yolda mobese yoksa trafik levhasında kaç yazıyosa odur hız sınırı eğer mobese varsa orda kırmızı led panado kaç yazıyosa o geçerlidir kırmızı ledli pano yoksa yine levhadaki geçerlidir:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
hehe5kere okudum ama anlatığını anlamadım hehe eğer yolda mobese yoksa trafik levhasında kaç yazıyosa odur hız sınırı eğer mobese varsa orda kırmızı led panado kaç yazıyosa o geçerlidir kırmızı ledli pano yoksa yine levhadaki geçerlidir:eyv

yav acemiyiz diyoz di mi hehe nebileyim ben mobesede led pano olduğunu hehe radarla tek işim bursa yolunda co-pilotluk yaparken radar araçlarını önceden sezme görevimdir:D

trafik levhaları hani yol kenarında duran iyi hoş da, asfaltın üzerinde 50 ya da 30 hatta bazen 20 yazıyor okul yakınlarında oraya geldiğimde aniden mi yavaşlayacağım, okul biliyorsam zaten yavaşlıyorum da o asfalttaki yazıyı son anda görüyor insan, neyse ben susayım batıyorum iyice sanırım;)

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kamyonetcilere hız sınırını dusumek lazım bunlar cok bile
bcekmeceden sonra hepsi bir yarıs otosu haline geliyor
haliyle bunlarla cok oynuyorum cigerleri 130da bitiyor zaten:aytuğ

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yav acemiyiz diyoz di mi hehe nebileyim ben mobesede led pano olduğunu hehe radarla tek işim bursa yolunda co-pilotluk yaparken radar araçlarını önceden sezme görevimdir:D

trafik levhaları hani yol kenarında duran iyi hoş da, asfaltın üzerinde 50 ya da 30 hatta bazen 20 yazıyor okul yakınlarında oraya geldiğimde aniden mi yavaşlayacağım, okul biliyorsam zaten yavaşlıyorum da o asfalttaki yazıyı son anda görüyor insan, neyse ben susayım batıyorum iyice sanırım;)

hehehehe asfaltakililer dediğin gibi okul yakınlarında falan onda orda yazan hıza düşmene gerek yok okul çıkısı falan değilse. onlar tedbir amaçlı