Twingo Hakkında Sohbet & Muhabbet

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
facebookta Twingo fun clup die bi sayfada war ordan Twi ci lerle tanışabilirsn onLarda toplantı düzenliyolar.. :):)

onlarla zaten tanışıyoruz ;) ama onların kendilerine ait forumları var zaten.. oradan adam çekmeye çalışmak bize uymaz.

tolga77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 yılında aldığım ilk araba twingoydu. 0 km almıştım. 2000 model Alizé donanımlıydı. Açılır tavan yoktu. Siyahtı. Yaklaşık 1,5 yıl/40 bin km kullandım. O dönemde çoğu arabada lüx sayılan donanımları beni cezbetmişti. Elektro-hidrolik direksiyonu (o yıllarda 140 lık Lagunalarda kullanılan sistem), sis farı, elektrikli aynalar, 2 hava yastığı gibi güzel donanımları vardı. Fabrikasyon Michelin lastikleri vardı, hatta satarken,alan fabrika lastiği olduğuna inanamamıştı.

park derdi yoktu, yakıtı azdı. Bana yetiyodu. Sattıktan sonra kendi adıma bir süre reno dan uzak kaldım. 2007 yılında ise o dönemde 1,5 yaşında olan imzamdaki aracı aldım. Bu süre zarfında kendi aracım Opel Corsa ile birlikte babamın aracı Megane 1 ile yine de ara sıra Renault'a binmeye devam ettim.

Dünyada ilk olarak Renault'nun sunduğu A sınıf temsilicis tek hacimli araç olan twingo, 1993 yılında lanse edildi. Türkiye'ye ise 97 yılında girdi. Döneminde tek rakibi Ford KA idi. Türk tüketicisi pek beğenmedi bu araçlarıo yüzden 2001 ya da 2002 yılında ithalatı durdu. Dünya da ciddi satış rakamlarına ulaşsa da Türkiye'de istenilen seviyede satılmadı. Bizim tüketicimiz bagajlı büyük araba sever. Bu arabaya "bayan aracı" yaftası yapıştırdılar buralarda. Trafikte az tacize uğramadım ben twi ile. Artık psikopata bağlamış, sürücü koltuğu yanında sopa ile dolaşıyordum. Arkadan abuk sabuk taciz edip (selektör-korna-yakın mesafa takip...vs) benim yan yana gelip de moraran o kadar çok sürücü ile karşılaştım ki anltamam....

Trafik tacizini saymazsanız, kullanımı keyifli bir araba idi.

aerodinamik

M.Ediz Altındiş, Scenic II Privilage,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde o twicilerdeniz aynı zamanda. Danube, ben ve fejolerli

aytekinturhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tiwi sahibi geldi:))) ya başa bela bu tiwiler insanın hergün biyerini söküp bişe yapası geliyo:)) birşey soracam: bu otomatik ayna düğmesi varya joistik gibi, bu meganeyle aynımı, galıba benımkını yapayım derken hepten bozdum. usta maganenınkıne benzıyo uyabılır dedı, bilgisi olan varmı arkadaşlar????

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olabilir, henüz bozulan bir joysticke denk gelmedik :) çok pahalı bir şey değilse alıp deneyebilirsin. sonucuda mutlaka yaz ama :)
hasanın bu joystick le alakalı planları vardı elinde kalır diye ellemiyordu, eğer megane nın ki olursa rahat rahat elleriz bizde :)

aytekinturhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya ben elledim aslında çok basit bir parça. hiçbir elektironik işi yok, tamamen mekanik. basit bir devre üzerine leyimle kabartılmış düğmeler, oynattıkça temas ve akım. ben nasıl hepten bozdum hala anlayamadım:)))

aytekinturhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada tiwinin joistiği 75 meganenınkı 45 tl. bence bize haksızlık ediyolar:((

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haha, bu daha birşey mi, kapı kolu, kalorifer ızgara paneli ve kalorifer düğmesine ihtiyacın olmasın sakın, arkana bakmadan kaçarsın :D

aytekinturhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şey üstat aslında var:))) ya benım kalorifer cama iyi uflemıyodu.on kısmı soktum, tam istedıgım gıbı oldu. herseyı yerıne taktım, ortadakı tusu bi çevirdım'TAK' tuşun iç kısmı kırıldı boşa dönüyo. bulamam dıye hıc bakmadım bıle. tek tuşu nerden bulacam trabzonda olmaz. bende cevırdım kalorıferı cama, sabıtledım:)) bu arada meraktan soruyorum nekadar bu tuşlar:D

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef bulunmuyor, dışardan getirtmek lazım, onda da tek tuş değil komple panel olarak geliyor. fiyatıda çok uçuk. bizim bir arkadaş arçelik fırın düğmesi takmıştı.cuk oturmuştu. takım olsun diye hepsini onla değiştirmişti :hehe