Utanıyorum Artık

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rotçu olayı yazılmış zaten arıza yoksa ki vardır bu kadar dikkat çektiyse izolasyonla alakalıdır ayrıca konsol olayını es geçme renault plastik aksam olarak kalitesi düşük malesef gerçi deri aksam olarakda cok iç açıcı degil sen gene iyisin sıfır megyy ııı alıyor adam direksiyon simidi soyuluyor ben bunu yazınca garantiden degişiyor renault malın arkasında sonuçta falan denebilir fakat bu kalitesiz mal olduğunun üstünü örtmez neyse sonuçta megyy ıı ler güzel araçlar ama meggy ı full versiyon tam anlamıyla ok gibi araba

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ben çok çok memnunum aracımdan ses seda tık yok maşallah :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler hemzemin geçitten 30 la geçerken sıkıntı yok .
Yani hızlı kullanırken aracın konforu fevkalade . ( Önemli olanda bu)
Yavaş kullanıyorken dökülecek gibi oluyor :D

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

yav kadir yürüyende bi sıkıntı var gibi sendeki şikayetlerin hiç biri bende yok kardeş iyi bi baktırın onun ön düzenine

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Megane II lerde ne ön takım var yeminle utanıyorum .
Arabaya birisi bindiğinde sizin araba çok takır tukur ses yapıyor diyorlar .
Yok mu bu durumun hal çaresi ?
Alt takım olarak ön/arka amortisörler falan bizden önce servisinde değişmiş . Alt takım bakımı tam yani .

Bu ses alt takımdan mı geliyor , torpidodan mı ?
Araba mesela bir tren rayından 15 km/h hızla geçse takur tukur ses yapıyor 30 km/h ile geçse hiç ses yapmıyor .

Geçen Megane 1 sahibi Abim diyo ki sizin araba önü dökülecek gibi ses yapıyor diyor benim arabada yok öyle sesler diyor .

Tabi ben yerin dibine giriyorum :(

Ayrıca bir megane 2 daha denedim oda aynı .

Megane 2 lerde bu sorun artık normal karşılanıyor ancak bu ses bazen çok snir bozucu olabiliyor bndede aynı sorun vardı servise defalarca gittik sadece bakmaya 50 tl aldılar ne yaptıysalar çözüm olmadı tekrarladı ses daha sonra sanayide yıllanmış olan ustama gittim ve bu sesi aracın rot başlarından ,amortisör kupa başlarından ve direksiyon kutusundan yapabileceğini belirtti rot başları değişti amortisör kupa başlarındaki plastik lastik değişti sanırsam çift kat koydu el beceriside bişeyler yaptı sonra denemeye çıktık ve en bozuk yolda dahi tık ses duyamadık araç çok tok oldu aynı sorun arkadaşımdada vardı onuda götürdük aynı işlemler onada yapıldı ancak ses giderilmedi snra sorunun ön disk kaliperlerindeki boşluktan olduğu sonucuna vardı ustam ve hiç aklımıza gelmeyecek yer megane 2 lerin çoğundaki ses sorunu burdan kaynaklanıyormuş kaliper yayı deforme oluyor ve diske vuruntu yapıyormuş hiç bir parça kullanmadan onuda el emeği bişeyler sardı lastik keçe gibi birşey taktı ve 2 yıldır kullanıyor aracında tık ses yok başka bir duyum almıştım megane 2 lerin direksiyon kutusunda boşluk varmış kronik hata dediler bu sesi ordanda yapabilir dediler ancak bende ve arkadaşımda şuan ses yok aklınızda bulunsun belki yardımcı olur bu deneyimler :)

bigadicking

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım senin sorunun rotbaşları ve z-rotlarında olabilir. Ama Megane 2 lerin torpidolarının parçacıklı ve geçmeli yapısından dolayı duyduğun tıkırtılar tamamen normal. Çok sert taktuk sesler geliyor Z rotlarını kontrol ettirebilirsin. Bu malzemelerin kullanım ömrü olmaz çok berbat kullanırsan 1000km de bile içine edebilirsin kontrol ettirmek lazım

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadir megane 2 de de clio 3 te de aynı durum var. Lokur lokur sesler geliyor bozuk yolda. Lambur lumbur gidersen hızlıca ses yok. Yayları takınca sesler kesildi.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yav kadir yürüyende bi sıkıntı var gibi sendeki şikayetlerin hiç biri bende yok kardeş iyi bi baktırın onun ön düzenine

Abi aynı şikayetleri bir çok megane II kullanıcısından duyuyorum . Yani bunu alırken de araştırdım .
Bizimm torpido bölgesinden bile sadece radyo ekranın oldu yerden ses geliyor . ( Onuda yapmıyorum )

Arabada bir sıkıntı yok , bir de öyle deyip EG Megane'ı yerin dibine sokmayın .
Megane 2 lerde bu sorun artık normal karşılanıyor ancak bu ses bazen çok snir bozucu olabiliyor bndede aynı sorun vardı servise defalarca gittik sadece bakmaya 50 tl aldılar ne yaptıysalar çözüm olmadı tekrarladı ses daha sonra sanayide yıllanmış olan ustama gittim ve bu sesi aracın rot başlarından ,amortisör kupa başlarından ve direksiyon kutusundan yapabileceğini belirtti rot başları değişti amortisör kupa başlarındaki plastik lastik değişti sanırsam çift kat koydu el beceriside bişeyler yaptı sonra denemeye çıktık ve en bozuk yolda dahi tık ses duyamadık araç çok tok oldu aynı sorun arkadaşımdada vardı onuda götürdük aynı işlemler onada yapıldı ancak ses giderilmedi snra sorunun ön disk kaliperlerindeki boşluktan olduğu sonucuna vardı ustam ve hiç aklımıza gelmeyecek yer megane 2 lerin çoğundaki ses sorunu burdan kaynaklanıyormuş kaliper yayı deforme oluyor ve diske vuruntu yapıyormuş hiç bir parça kullanmadan onuda el emeği bişeyler sardı lastik keçe gibi birşey taktı ve 2 yıldır kullanıyor aracında tık ses yok başka bir duyum almıştım megane 2 lerin direksiyon kutusunda boşluk varmış kronik hata dediler bu sesi ordanda yapabilir dediler ancak bende ve arkadaşımda şuan ses yok aklınızda bulunsun belki yardımcı olur bu deneyimler :)

Teşekkür ederim , işte banada böyle emek sahibi bir usta lazım :)
Kadir megane 2 de de clio 3 te de aynı durum var. Lokur lokur sesler geliyor bozuk yolda. Lambur lumbur gidersen hızlıca ses yok. Yayları takınca sesler kesildi.
Lokur Lokur sesler işte abi sorun gibi görünüyor :D

Babamı kandırıp yay mı taktırsam :D

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En iyisi ses sistemi yaptır bassı bıraz aç duymazsın o sesleri :)