Utanıyorum Artık

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçenlerde bir arkadaş hiç kimsenin bulamadığı bir sesi çözdü meganede da rot millerinin geçtiği körük içerindeki kremeyer milinin dişlilerine gres sıktırdı düeldi ama görünürde hiçbir boşluk yoktu .yıllardı ses bulmaya çalışıorlardı.

2 yıldır aracı aldığımdan beri yavaş giderken bazı bozuk zeminlerde iğrenç bir dökülme sesi oluyor ön takımda..tıkırtı burcunu amortisörleri değiştirdim faydası yok..direksiyon kutusunda boşluk yok diyor usta..rot balansçı hiçbir yerinde deforme parça göremedi..yalnız tıkırtı burcu değiştikten sonra bu defada direksiyonun hemen alt tarafından,kolon veya mafsalların ordan bi lokurtu gelmeye başladı,özellikle hafif sağ yönlü iken direksiyon..dururken de sağa sola hızlı hızlı çevirince de tıkırtı duyuluyor..valla bıktım bu seslerden..şu kramiyer miline gress deneyeceğim..aslında direk direksiyon kutusunun içine gresi basmak en güzeli,olmadı onuda denerim..birde şu iğrenç ses için fren sisteminden de şüphe ediyorum,ona da baktırıcam..dikkat eden var mı bilmem,şehir içi yavaş giderken frene kısa ve sert basıp çok seri şekilde çek bırak yapınca araba kafa sallıyorken o sırada abs devreye girip çıktığında aynı sesi duyuyorsun..loghghhhh loghghghh vuruyor,tıpkı çukurlarda yavaş giderken çıkan dökülme sesi gibi..

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde şu iğrenç ses için fren sisteminden de şüphe ediyorum,ona da baktırıcam..dikkat eden var mı bilmem,şehir içi yavaş giderken frene kısa ve sert basıp çok seri şekilde çek bırak yapınca araba kafa sallıyorken o sırada abs devreye girip çıktığında aynı sesi duyuyorsun..loghghhhh loghghghh vuruyor,tıpkı çukurlarda yavaş giderken çıkan dökülme sesi gibi..

bugün test ettik ustayla travers burçlarının yapabileceğini söyledi..değişitirince umarım kaybolur..

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün test ettik ustayla travers burçlarının yapabileceğini söyledi..değişitirince umarım kaybolur..

arkadaşım usta banada traves yada beşik burcu onu değiştirmemiz gerektigini söyledi sen ne yaptın değiştirdin mi düzeldimi

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım usta banada traves yada beşik burcu onu değiştirmemiz gerektigini söyledi sen ne yaptın değiştirdin mi düzeldimi

yok henüz değiştirmedim..dün motor takozunu aldım orjinal..sıra gelir umarım burçlara..3 yaşından büyük araçların derdi bitmez yaw

:sinirli

Samet

Code Master,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Tek Çözüm,
Tesisat koyun araca tüm sesler gidiyor :)
Şaka bir yana başlığı takip ediyorum...

climbing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar, benim sorunumda kasislerden gecerken arabanın kontrolu bende değil o an herşey boşalıyor sanki her yöne gidebilir... servise götürdüm direksiyon kutusunu dahil değiştireceklermiş 4000 tl çıkar dediler (araç 2004 1.6 hb ön takım daha hiç değişmedi) SAMSUNDA bildiğiniz usta gibi usta titiz düzgün bir usta var mı???

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bulursanız banada söyleyin ben Samsun Havza'dayım .

eXeLaNs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön takımda sorun olabilir bir rot ayarına girin baktırın amatisör salıncaklara iyice kontrol ettirin değişmesi gereken parçaları orjinalleri ile değiştirin birdaha ses yapmaz :) tabi aracı düzgun kullanırsanız

Samet

Code Master,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benimde on salincaklari değiştirmem gerekiyor. Orjinali 150 yani 60 tl civarı.
Yani sanayi olmasi sorun olur mu acaba

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benimde on salincaklari değiştirmem gerekiyor. Orjinali 150 yani 60 tl civarı.
Yani sanayi olmasi sorun olur mu acaba

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yan sanayi de marka önemli. Hangi marka için bu fiyatı verdiler?