Üyelerimizin tatil tecrübeleri!!

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benden ilk tavsiye,
-İnsanın iyisi/kötüsü uzun yolda belli olur!!!
Tatile birlikde gideceğiniz kişileri iyi tanıyın, sonrası zehir olmasın.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Tam benim işime yarayacak bir konu olmuş :eyv

Güzel bir yer bulunca üst üste 4-5 defa gidiyorum valla, bozulmadan doyayım diye, haklı da çıktım kaç kere, içimde kalacakmış yoksa bazı yerler. Tabii bir bir bozuldukça ya da artık sıkıldıkça arayış içine giriyor insan.

Geçen yıl ilk defa tura çıktık, Akdeniz- Ege turu oldu bizimki Ege-Akdeniz dolduğu için, iyi ki de öyle olmuş, önce sıcak denizden başlayıp ve aşırı sıcaklara dayanacak gücümüz varken, sonra yavaş yavaş serinleyen sulara doğru çıktık. Hep uzak durmuştum bu yaşa kadar turlardan, meğer çok büyük kafa rahatlığıymış. Normalde ne saatim, ne mekanım belli işimden dolayı, her gün farklı saatlerde yola düş, eve gel, yemek ye, hiçbir düzen yok ve benim hep planlamam lazım, işten çok yoruyor bu bazen.

Turda ise kalk diyorlar kalkıyoruz, ye diyorlar yiyoruz hehe Ve bir türlü karar veremeyen çiftlerdenseniz, bu konuda da harika, hiç tartışma çıkmıyor, rehberler ne derse o, yok suda fazla kaldın, az kaldın, aman şimdi değil sonra yiyelim vb konular hiç aranızda konuşulmuyor zaten askeriye gibi yaşıyorsunuzhehe

Bu konuda uyarım şu olacak; fiyat araştırması yaparken, nelerin dahil olup olmadığına iyi bakın, çünkü ilk bakışta daha pahalı görünen firmayla gittik biz tura, ama diğer firma/lar ek ödemeleri küçük puntolarla belirtip, ana başlıkta düşük fiyat göstermişti.

Tek önerim 5 yıldızlı otellere gidipte kendinizi tesise kapatmayın,
Kafanıza göre geze geze yapın tatilinizi...
:çak Ben de yaşlanana kadar istemiyorum, bir defa yaptım öyle tatil ve ı ıh... Çocuklu aileler kolaylık olduğunu söylüyor belki onlar için ideal olabilir ama ben kendi çocukluğumu düşünüyorum, iyi ki böyle tatiller yokmuş ya da bizimkiler gitmemiş.

inşallah kurtulurum. 3 yıldır uğraşıyoruz

geçmiş olsun. umarım tamamen kurtulduğunuza dair belgelerinizi alırsınz da, içiniz de rahatlar. 95-96 seneleriydi, annemleri de çağırmışlardı Koşuyolu'nda bir yere, Allah'tan bizimkiler temkinliydi (annem daha çok tabii) sadece o kadar trafikte kalmalarına yanmışlardı.

Sözlümle beni de evli sanıp defalarca teklif ettiler, artık öğrendik bize doğru geldiklerinde "evli değiliz" diyoruz "aaa " diyorlar hehe
kırk yıl dinleyeceğime 1 hafta çekerim dedim ama 3 yıldır çekiyoruz. bayanların istekleri bitmez bunun altına her yerde imzamıda atarım :aytuğ (mesela bu aralar ankastre takıma takmış durumdayız)

lütfen sapla samanı karıştırmayalım :) balayı değil çektiğiniz, oradaki kandırmanın sonuçları. benim eşinizden öğreneceklerim var sanırım, nişanlanmadan irtibata geçelim:aytuğ

- Tatil diyince benim için ilk ege geliyor akla her sene kronik tatil gibi gelebilir ama vazgeçilmez bir tatildir benim için
ilk önce tekirdağ - şarköy yazlığımızdan başlıyoruz orda 1 ay kaldıktan sonra temmuz ortası yada ağustos başı gibi çanakkale - eceabat orda 1 hafta 10 gün kalıp akçay altnoluk diye ilerleyip ayvalıkta 10 gün kalıyoruz ( ayvalık cidden yaz ve kış asla sıkılmadan yaşanacak yer bendeki yeri tarif edilemez ) ayvalıktan sonra çandarlı tam ailağanın karşısında deniz bildiğiniz cam ve hatice ablama katılıyorum sabahın erken saatinde 7-8 gibi denizde kıpırtı olmadan girmek tarif edilemez ve buuuuz gibi :)
- Bügün Ege Bölgesinde Gezmediğim gitmediğim Yer kalmamıştır Bu Sene Antalya'ya Kadar İnicez Kısmetse :)

Tüm hevesim kaçtı, topiği öğrencilere bırakıp gidelim :mad: Ne yazıp çiziyoruz ki şurada topu topu 2 hafta bilemedin 3 hafta tatil yapıyoruz, ahhh öğrencilik yıllarım, vvah öğrencilik yıllarım. Zaten yazlığın da o zamanlar anlamı vardı, ahh kemiksiz 2 ay , hele habitat olmuştu bir sene 3 ay silme tatil yapmıştık :beer

Eşinizi çok takdir ettim..
Seviyorum böyle kararlı kadınları :cool:
Bayanların gerekli gördüğü şeyleri ,siz ereksiz gördüğünüz için istek gibi geliyor..Halbuki uygun olanı bu..Bakış açısı farkı..
Artık 5000 euro luk bir ankastre alırsınız :)

hehe
valla alsak yok demez alır
hehe

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bodrumda tatil yapmayı düşünen abilerim için 2 sezon boyunca çalıştığım bir oteli tavsiye edebilirim bu otelin yıldızı falan yok yalnız camel beach de 35 oda kapasiteli denize sıfır ve 120 şenzlog kapasiteli şenzlonglar otel müşterisine ücretsiz bir plaja sahip bodrum merkeze arabayla 20 dk günlük 70 tl kahvaltı dahil

Burası Ortakent-Yahşi'nin devamındaki yer değil mi?

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben genelde arabaya atlarım düşerim yollara. Ya memlekete ya da akraba ziyaretine giderken yol üstünde beğendiğim yerde durup biraz gezerim. Ben sabah durup akşama doğru tekrar yola çıkarım genelde :) Hoşlandığım yerde arkadaşım tanıdığım varsa arayıp beni gezdirmesini isterim sağolsun hiçbiride kırmaz beni :aytuğ

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam benim işime yarayacak bir konu olmuş :eyv

Güzel bir yer bulunca üst üste 4-5 defa gidiyorum valla, bozulmadan doyayım diye, haklı da çıktım kaç kere, içimde kalacakmış yoksa bazı yerler. Tabii bir bir bozuldukça ya da artık sıkıldıkça arayış içine giriyor insan.

Geçen yıl ilk defa tura çıktık, Akdeniz- Ege turu oldu bizimki Ege-Akdeniz dolduğu için, iyi ki de öyle olmuş, önce sıcak denizden başlayıp ve aşırı sıcaklara dayanacak gücümüz varken, sonra yavaş yavaş serinleyen sulara doğru çıktık. Hep uzak durmuştum bu yaşa kadar turlardan, meğer çok büyük kafa rahatlığıymış. Normalde ne saatim, ne mekanım belli işimden dolayı, her gün farklı saatlerde yola düş, eve gel, yemek ye, hiçbir düzen yok ve benim hep planlamam lazım, işten çok yoruyor bu bazen.

Turda ise kalk diyorlar kalkıyoruz, ye diyorlar yiyoruz hehe Ve bir türlü karar veremeyen çiftlerdenseniz, bu konuda da harika, hiç tartışma çıkmıyor, rehberler ne derse o, yok suda fazla kaldın, az kaldın, aman şimdi değil sonra yiyelim vb konular hiç aranızda konuşulmuyor zaten askeriye gibi yaşıyorsunuzhehe

Bu konuda uyarım şu olacak; fiyat araştırması yaparken, nelerin dahil olup olmadığına iyi bakın, çünkü ilk bakışta daha pahalı görünen firmayla gittik biz tura, ama diğer firma/lar ek ödemeleri küçük puntolarla belirtip, ana başlıkta düşük fiyat göstermişti.

:çak Ben de yaşlanana kadar istemiyorum, bir defa yaptım öyle tatil ve ı ıh... Çocuklu aileler kolaylık olduğunu söylüyor belki onlar için ideal olabilir ama ben kendi çocukluğumu düşünüyorum, iyi ki böyle tatiller yokmuş ya da bizimkiler gitmemiş.

geçmiş olsun. umarım tamamen kurtulduğunuza dair belgelerinizi alırsınz da, içiniz de rahatlar. 95-96 seneleriydi, annemleri de çağırmışlardı Koşuyolu'nda bir yere, Allah'tan bizimkiler temkinliydi (annem daha çok tabii) sadece o kadar trafikte kalmalarına yanmışlardı.

Sözlümle beni de evli sanıp defalarca teklif ettiler, artık öğrendik bize doğru geldiklerinde "evli değiliz" diyoruz "aaa " diyorlar hehe

lütfen sapla samanı karıştırmayalım :) balayı değil çektiğiniz, oradaki kandırmanın sonuçları. benim eşinizden öğreneceklerim var sanırım, nişanlanmadan irtibata geçelim:aytuğ

Tüm hevesim kaçtı, topiği öğrencilere bırakıp gidelim :mad: Ne yazıp çiziyoruz ki şurada topu topu 2 hafta bilemedin 3 hafta tatil yapıyoruz, ahhh öğrencilik yıllarım, vvah öğrencilik yıllarım. Zaten yazlığın da o zamanlar anlamı vardı, ahh kemiksiz 2 ay , hele habitat olmuştu bir sene 3 ay silme tatil yapmıştık :beer

hehe
hehe
:DAh bekarlık ah...

UGURMELIH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu bahane oldu, neler öğreniyoruz valla. Hayırlısı bakalım kardeşim:eyv

:D:D:D yolunuz buralara gelirse her zaman yardımcı olurum. Yeterki bana ulaşın haberim olsun.:eyv:eyv:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

Neden peki? Hanımla tatil istekleri mi uyuşmuyor?:) İnsan zamanla buluyor karşılıklı memnun kalacağı tatil şekillerini ve karşısındakine uymaya alışıyor, en azından bizde öyle oldu:)

Küçük fırsatlar yaratmalı..ömür geçer iş bitmez :)
:çak Kesinlikle katılıyorum. Kendi paramı kazanmaya başladığımdan beri, ki öğrencilik yıllarıma dayanır, temel harcamalardan sonra tatildir çalışma motivasyonum, ne kıyafet ne başka bir şey, yaz tatili... Tabii alışkanlıklar ve ihtiyaçlar değişkenlik gösterebilir ancak her bütçeye göre de bir tatil seçeneği bulabiliyor insan, hem değişiklik oluyor:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Yaz mevsimi geldi-geçti, rfc ailesi tatillerini yaptı, kürkçü dükkanlarına, öhöm yani evlerine döndü, eminim iyi-kötü deneyimleri paylaşmaktan çekinmezler, başlayalım bakalım...

Ben ilk bölümü Avşa-Erdek'te, ikinci bölümü ise Bodrum-Yahşi'de geçirdim.

Avşa'ya Haziran sonu henüz sezon başlamadan gidelim dedik, ancak İDO seferleri üst üste rüzgar ve dalga nedeniyle seferleri iptal edince dönemedik. Sonradan Erdek'e geçmeye karar verdik. Avşa'nın denizi dalgalı bile olsa güzeldi, ama dönüş tarihi sorunu olmaması lazım anladık. Erdek Öğretmenevi ilerisinde oteller bölgesinde deniz iğrençti bizim için. Deniz anaları bir tarafa deniz aşırı sığ. Ama çocuklu ve yüzme bilmeyenleri tercih etmek isteyebileceği bir yer olabilir. Ancak sezonda gidildiğinde tıklım tıklım olacaktır sanırım.

Bodrum-Yahşi ise yine harikaydı, son yıllardı keşfettiğim bir yerdir ve sadece geçen yıl denizin kötü olduğunu gördüm, iyi ki geçen yıldan dolayı gitmemezlik etmemişiz, denizi; sahili, işletme çalışanları, tatilci profili, sokak köpekleri vb her yönüyle muhteşemdi yine Yahşi, adı gibi güzeldi:)