Vites kolunu kestim gitti =))

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün kaportacıma gidip vites kolunu 5 cm kesip kısalttık 2miz beraber çalıştığımızdan yapım aşasının fotolarını cekemedim bitmiş halini çekebildim bir tek :) bence çok güzel oldu kullanışı süper kolçakla ilgili de herhangi sorun yok yine kolunuz kolcakta kullanabilirsiniz vites geçişleri daha bi rahat oldu...
İşlemin nasıl yapıldığına gelirsek vites topuzunu körükle beraber cıkartıyorsunuz demirin üstünde vites topuzunun oturduğu plastik var o plastiği ısıtıp üstünde bi bez koyup penseyle sağ sola cevirerek cıkartıyorsunuz cıkan plastik tekrar oturmuyor haberiniz olsun ben kaportacıda farklı bi aparat kullandım... plastiğin girdiği yer biraz daha ince o kısmı direk taş motoruyla kestik , traşladık... Buraya dikkat !!! (Bu işlemi yaparken arabanın içini kartonla muhafaza ettik döşemelerin yanmaması için ) ve sonuç :

Yorum sizin...

Son düzenleme:

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerinize Sağlık Tebrikler Çok Beğendim Harika Görünüyor

Paylaşım İçin Teşekkürler Hafta Sonu Bu İşi Bende Bir El Atmalıyım.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Kesilecek yer belli zaten demir çubuktaki plastiği cıkartınca anlıycaksınız fakat plastiğin girdiği yerle alt tarafın kalınlıkları aynı değil yani kesikten sonra plastiği geri takamıyorsunuz buda aklınızda bulunsun

Moderatörün son düzenlenenleri:

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğinize sağlık güzel olmuş..:eyv

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi İçin Sağol Daha Önce İnceleme Fırsatım Oldu Vites Kısaltma İşlemini.

Vites Demiri Tapası Kesildikten sonra kullanılamıyor Fakat Alev İle Keşke Biraz Yumuşatıp Plastik Tapayı Altan^da Biraz Kesmeyi Deneseydiniz Keşke Zamanla Umarım Oynama Yapmaz.

Bakalım Hafta Sonu Bende Bir Deneyeceğim Neticeyi Paylaşacağım.
Teşekkür ederim Kesilecek yer belli zaten demir çubuktaki plastiği cıkartınca anlıycaksınız fakat plastiğin girdiği yerle alt tarafın kalınlıkları aynı değil yani kesikten sonra plastiği geri takamıyorsunuz buda aklınızda bulunsun

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aksesuar olarak satılan vites topuzlarının yanında verilen aparat plastiği kullandım ben herhangi bi oynama yok şimdilik ama cıkan plastik duruyor bir sorun olursa dediğinizi yaparım ;)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onun haricin'de kapı kolçaklarını ne ile boyadınız.?

Çok Şık Duruyor.
:eyv

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı kollarını 3 gün süreyle boyadık soyulan malzemeden tamamen tinerle arındırıp 1000 ve 2000 grit zımparadan sonra skoçlayıp temiz bi bezle silip havayla tozdan tamamen arındırdık önce plastik boya ilacı attık üstüne 1er gün arayla 3 kat boya attıktan sonra en son mat vernik atıp işlemi tamamladık
Renk olarak ön kapak wv Bora grisi boya kodu (A7W) arka kol clio fümesi kullandık boya kodunu hatırlamıyorum şimdi ;)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah kardeşim teşekkürederim verdiğin bilgiler için ellerinize sağlık çok beğendim

Forumda Aracının Fotoları Mevcutmu Aracını Merak Ettim :)
Kapı kollarını 3 gün süreyle boyadık soyulan malzemeden tamamen tinerle arındırıp 1000 ve 2000 grit zımparadan sonra skoçlayıp temiz bi bezle silip havayla tozdan tamamen arındırdık önce plastik boya ilacı attık üstüne 1er gün arayla 3 kat boya attıktan sonra en son mat vernik atıp işlemi tamamladık
Renk olarak ön kapak wv Bora grisi boya kodu (A7W) arka kol clio fümesi kullandık boya kodunu hatırlamıyorum şimdi ;)

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok guzel olmus. Ellerinize saglik.