Vites kolunu kestim gitti =))

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vites geçişlerinde bir değişiklik oldumu acaba
Vites geçişlerinde ki değişiklikten kastınız tam ne oluyor hocam ? sadece kolun hareketleri azaldı ve geçişler %50 olarak rahatladı (bana göre) arabamı kullanırken sanki fluence kullanıyorum gibi geliyor ;)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim vites çok kemikli :(
Yani hiç yıpranmamış hala sıfır fluence nin vitesleri gibi lok lok yaparak geçiyor :D

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites kolu zaten kolay kolay zorlamadığın sürece yıpranmaz hani ben arabamla rolling veya drag yapmıyorum vitese insan dışı davranıyım :) ama eğer aracınızı uzun süre kullanıcaksanız kesin gitsin derim son derece rahat oluyor :)

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
satarken sıkıntı olurmukii acaba?

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam vites geçişlerinde bir sıkıntı yok bilen biri için sıkıntı olmaz bilmeyende anlamaz zaten :)

zirvecol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah kardeşim de ben seni çıkartamadım ?

Beni çıkartamayan ölsün lan Eyüp Taş illa isim verdirtçen şaka bi yana yarın aldırıyorum seni evden kankaa aricam telefndan gidip bakcaz buyuk ihtimal:)

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cumadan sonra yokum kanka Aksaraya gidicem arkadaşlarla xenon filan alıcam

hucjo

Yücel PINAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Görüntü güzel olmuş, elinize sağlık. İlk etapta megane 2 araçlar vites uzun gibi geliyordu gözüme. Bir süre kullandıktan sonra anladımki diğer araçlarda kısaymış :D
Güzel çalışma...

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim fransızların yapamadığını biz yaptık sünnet ettik tabiri caizse :)

pilot.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün kaportacıma gidip vites kolunu 5 cm kesip kısalttık 2miz beraber çalıştığımızdan yapım aşasının fotolarını cekemedim bitmiş halini çekebildim bir tek :) bence çok güzel oldu kullanışı süper kolçakla ilgili de herhangi sorun yok yine kolunuz kolcakta kullanabilirsiniz vites geçişleri daha bi rahat oldu...
İşlemin nasıl yapıldığına gelirsek vites topuzunu körükle beraber cıkartıyorsunuz demirin üstünde vites topuzunun oturduğu plastik var o plastiği ısıtıp üstünde bi bez koyup penseyle sağ sola cevirerek cıkartıyorsunuz cıkan plastik tekrar oturmuyor haberiniz olsun ben kaportacıda farklı bi aparat kullandım... plastiğin girdiği yer biraz daha ince o kısmı direk taş motoruyla kestik , traşladık... Buraya dikkat !!! (Bu işlemi yaparken arabanın içini kartonla muhafaza ettik döşemelerin yanmaması için ) ve sonuç :

Yorum sizin...

aynen bende kısalttım yalnız araçta siren megafonu mevcut :p