Yazlık Lastik Tavsiyesi

knn_blc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Herkese İyi Akşamlar.

Aylar öncesinden foruma üye olarak ve 5 Nisan itibariyle 2015 Fluence 1.5 Dci Edc Touch Plus sahibi olarak aranıza katıldım. Gelelim Soruma

Aracın orjinal lastik ölçüsü 205 60 16 ara ölçü olduğu için biraz pahalı olduğunu öğrendim. 205 55 16 nın da uyacağı söylendi ama benim düşüncem orjinal ölçü olması çünkü görüştüğüm bazı lastikçiler 55 16 nın yakıt konusunda daha fazla yakacağı söylemeleri ne kadar doğru bilmiyorum ama yakıt konusunda baya bir ısrarcı olmaları eğer satış stratejisi değilse

Aklımdan geçen lastik ise Hankook Ventus Prime3 veya Kinergy Eco K425'tan yana. Sizlerin kullandığı lastik marka-modeli ve aranıza yeni katılan bana tavsiyeleriniz nedir. Şimdiden teşekkürler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Herkese İyi Akşamlar.

Aylar öncesinden foruma üye olarak ve 5 Nisan itibariyle 2015 Fluence 1.5 Dci Edc Touch Plus sahibi olarak aranıza katıldım. Gelelim Soruma

Aracın orjinal lastik ölçüsü 205 60 16 ara ölçü olduğu için biraz pahalı olduğunu öğrendim. 205 55 16 nın da uyacağı söylendi ama benim düşüncem orjinal ölçü olması çünkü görüştüğüm bazı lastikçiler 55 16 nın yakıt konusunda daha fazla yakacağı söylemeleri ne kadar doğru bilmiyorum ama yakıt konusunda baya bir ısrarcı olmaları eğer satış stratejisi değilse

Aklımdan geçen lastik ise Hankook Ventus Prime3 veya Kinergy Eco K425'tan yana. Sizlerin kullandığı lastik marka-modeli ve aranıza yeni katılan bana tavsiyeleriniz nedir. Şimdiden teşekkürler.

Hosgeldiniz;
205/55/16 continental premium contact5 kullaniyorum bu sene ikinci sene. Arac ortalama 5.0-6.5 arasi sehir ici tuketimi. Aman aman bi fark yok yakit konusunda 55/60 yanak arasinda. Bilimsel olarak muhakkak fark vardir ama milimetrik fark bile gormedim acikcasi ki ben 15” ten 16” e geçtim. Lastigi ozellikle yumusak hamurlu sectim yaklasik 40.000 km yapiyor belki daha az ama yol tutus tabi ki muazzam.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mantık olarak 205/55/16 ile 205/60/16 nın arasında lastik yükselik farkı var ve bundan dolayı 205/60/16 daha fazla yakacaktır.

iki lastik arasındaki fark 20mm..bu da demek oluyor ki araç toplamda 2 cm daha düşük (55/16 da)

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 cm düşür vede çamurluk lastik arasi 2 cm açıklık artar arabada bende o yüzden orjinal ebat 205-60-16 almaya karar verdim 325 liraya Goodyear effinesegrip performans buldum ankarada onu alcam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 cm düşür vede çamurluk lastik arasi 2 cm açıklık artar arabada bende o yüzden orjinal ebat 205-60-16 almaya karar verdim 325 liraya Goodyear effinesegrip performans buldum ankarada onu alcam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

peki arabanın 2 cm düşmesinin ne gibi zararı var da siz orjinalini almaya karar verdiniz? bu işten anladğım kadarıyla yanağın 60 oolması daha konforlu bir sürüş vereceği.onun haricinde başka birşey varsa paylaşır mısınız?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki arabanın 2 cm düşmesinin ne gibi zararı var da siz orjinalini almaya karar verdiniz? bu işten anladğım kadarıyla yanağın 60 oolması daha konforlu bir sürüş vereceği.onun haricinde başka birşey varsa paylaşır mısınız?

Ben iki senedir dusuk kullaniyorum. Arka yay bir bakla kesildi on yay da preslendi ve uzerinde 55 yanak var. Kislikta yazlikta 55 yanak. Ben bi sikinti yasamadim. 5 kisi cakili bagajda kullandigim oldu bana bi sorun yasatmadi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de 1 senedir 55 yanak ile kullanıyorum açıkçası gözüme batan bişey olmadı ondan sordum zaten bilmediğim bişey varsa öğrenmek için :)

sduzgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar kısacası 205 55 16 lastik alırsak yakıtta ve yol tutuşta bir sorun yok sadece sürüş konforu ve aracın yüksekliği mi değişiyor , bende karar aşamasındayım. 60 16 'lar gerçekten pahalı

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada yazlıklara geçtim bugün.. alırken lastiklere dikkat etmemiştim. üstünde 205/60/16 kormoran runpro lastik var. lastikçi michellen üretimi iyi bir lastik olduğunu söyledi..kışlık olan 55/16 idi.. yakıtı gözlemlicem bakalım önümüzdeki birkaç gün..

sduzgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba , lastiklerin üzerindeki etiketleri gördünüz mü ?yakıta katkı değeri ve ıslak zeminde fren mesafesi değeri nedir ?
Bu arada yazlıklara geçtim bugün.. alırken lastiklere dikkat etmemiştim. üstünde 205/60/16 kormoran runpro lastik var. lastikçi michellen üretimi iyi bir lastik olduğunu söyledi..kışlık olan 55/16 idi.. yakıtı gözlemlicem bakalım önümüzdeki birkaç gün..