Yazlık Lastik Tavsiyesi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün aldim lastikleri gayet iyi takur tukur sesi kesildi arabanin orjinal 205-60-16 ebat aldim [emoji51]
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hayırlı olsun

marka bilmemde..
alacaksanız en aşağı bi lastiğe 300-400 tl vereceksniz..
ben aldım 300 tl ye 2 tane..
bi işe yaramıyo )) patinaj yapıyo, çok kayıyo..

lastik etiketinde bulunan üç kriter buz dağının üstü, buz dağının görünmeyen altında ise en az 20-25 kriter daha var. kendini kanıtlamış, arge'ye önem veren firmalar 20-25 kriterin çoğunda başarılı. sadede gelirsem fikrine katılıyorum....

lassa en sağlam lastik ödülünü alırken buz dağının sadece üstüne el atsaydı alabilirmiydi?

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar. Lastik yanak yüksekliğinin değişmesi (küçülmesi) lastiğin çapını, çevresini değiştiriyor. Matematiksel olarak küçük lastık 1 turda 1 mt yol katediyorsa büyük lastik 1.1 veya 1.2 mt yol katediyor. Dolayısıyla km sayacı da bu turu hesaplayarak aracın km bilgisini yazıyor. Küçük lastik takınca az yakıyor sanımsamadır. Çünki az yol katediyorsun. Ne kadar küçük takarsan o kadar aradaki fark açılıyor. Benim aklımda böy kalmış. Bi zamanlar bu konunun oturup matematiksel hesaplarını yapmıştık.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun.. Kaça nereden aldınız.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler 325 liraya aldim 2017 tarih üretim. Ankara tunahan lastik sasmazda 80 lirada goodyear hediye ceki veriyor onada bp den 80 liralik yakit puan aldim

adres63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nokian kislik lastiklerde cok iyi en iyisi diyebilirim hatta ama yazliklarda nasildir acaba deneyen kullanan var mi tecrubelerini paylassa?

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

Lastik ebatım 205/65/15 olduğu için iki değerdede A sınıfı olan lastik nokianda yokdu. Onun yerine nokian eline serisi aldım ses değeri 68 şu an lastik gayet güzel. Araç üzerinde gelen bristonelar hemen patinaja düştüğü için dişleri sağlam olmasına rağmen değiştirmek zorunda kaldım. Nokiandan memnunum almamdaki sebep ise dediğiniz gibi kış lastiğinden çok memnun kalmamdı.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik ebatım 205/65/15 olduğu için iki değerdede A sınıfı olan lastik nokianda yokdu. Onun yerine nokian eline serisi aldım ses değeri 68 şu an lastik gayet güzel. Araç üzerinde gelen bristonelar hemen patinaja düştüğü için dişleri sağlam olmasına rağmen değiştirmek zorunda kaldım. Nokiandan memnunum almamdaki sebep ise dediğiniz gibi kış lastiğinden çok memnun kalmamdı.

Benim kisliklarda nokian d4 cok iyi ve yumuşak lastik

ottoman455

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet kardeşim sen haklısın, arada 1 cm yükseklik farkı var, bu da orjinal lastik ebatı dışında bir lastik takılınca km. hız göstergesi ve gidilen mesafe doğru ölçülmeyecek, insanlar kendi kendilerine aracının az yaktığını düşünecek.
Selam arkadaşlar. Lastik yanak yüksekliğinin değişmesi (küçülmesi) lastiğin çapını, çevresini değiştiriyor. Matematiksel olarak küçük lastık 1 turda 1 mt yol katediyorsa büyük lastik 1.1 veya 1.2 mt yol katediyor. Dolayısıyla km sayacı da bu turu hesaplayarak aracın km bilgisini yazıyor. Küçük lastik takınca az yakıyor sanımsamadır. Çünki az yol katediyorsun. Ne kadar küçük takarsan o kadar aradaki fark açılıyor. Benim aklımda böy kalmış. Bi zamanlar bu konunun oturup matematiksel hesaplarını yapmıştık.

ottoman455

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
205-60-16 yerden yüksekliği 123 mm
205-55-16 yerden yüksekliği 113 mm

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi karar verip 205/60/16 aldım, lassa driveways aldım. 4 tane 1200 tl, 12/2018 üretim. İyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum, bristone 1500 tl den aşağı değildi lassa aldım bende.

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi karar verip 205/60/16 aldım, lassa driveways aldım. 4 tane 1200 tl, 12/2018 üretim. İyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum, bristone 1500 tl den aşağı değildi lassa aldım bende.
Bence bu ebatlar için iyi fiyata almışsınız. Bana bayide kampanyalı fiyat 1400 fiyat verdiler. Bende şu anda 2015 tarihli aynı ebat lassa impetus var. Benden önceki sahibi artık havasız kullanmış heralde. yanakları kabak olmasına rağmen tutuşu filan yeterli geliyor.

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bu ebatlar için iyi fiyata almışsınız. Bana bayide kampanyalı fiyat 1400 fiyat verdiler. Bende şu anda 2015 tarihli aynı ebat lassa impetus var. Benden önceki sahibi artık havasız kullanmış heralde. yanakları kabak olmasına rağmen tutuşu filan yeterli geliyor.

Bi arkadaş götürdüm çingenx pazarlığı yaptı resmen, üstüne rot balansı da yaptı