1.5 dci Sabah calismada zorlanma

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araci aldim, buji rolesi degisti - yag, arka disk degisimi vs yapildi. 2 gun cok iyi calisti araba bu sabah 3. cevirmede anca aldi kontagi. -7 derece civariydi hava. 2-3 dakka bekledim, kapadim actim araci, bi saniyede calisti.

obd ye bagladim, buji devresi A hatasi veriyor, P0380 - bujiler, role, sigorta, kablo vb kaynakli biseye benziyor. Ustayi aradim, bu aksam birakicam tekrar, yarin sabah bakacak.

isitma bujileri ve role degisti simdiye kadar, bakalim ne cikacak :)

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun bende de war 0 derece ve altına inince araç çalışmıyor çok zorlanıyor. Çözüm bulunursa haber verin lütfen can sıkıcı bir durum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben hiç o kadar düşük dereceleri gormedigim için bi sorunu kısmen yaşamadım. Kısmen diyorum cunku ilk mars bende er zaman 2.5-3 saniye civari sürüyor kışın 3 ila 8 derece araliginda. Ama bir kere yaklaşık 6 saniyede mars aldı sadece bir kere oldu bu. Yazin genelde kontak cevirdigim anda mars alıyor. Fakat kışın dediginiz gibi sizin ki kadar olmasa da benim araçta bir dizel araca göre neredeyse iki kat geç mars alıyor. Kronik bir durum herhalde.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende iki ay oncesine kadar hic boyle bir sorun yoktu. Gecen kis eksilerde dagi max 3-4 saniyedr alirdi.

Bahsedilen muhtemel problemler

Mazot pompasi arizasi
Buji sistemi ve veya elektrik arizasi
Yakitin bi yerden sizmasi
Sigorta

Ve devam eder

Umarim bulur bugun sorunu

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci aldim bugun, malesef daha cozulmedi cok vakti yoktu ustanin.

Mazot pompasi, enjektor, yakit kacagi vs herseyi kontrol etmis. Enjektor ve pompanin verdigi degerler cok iyi sorun yok dedi. Sabah calistirirken sorun yasatmamis, yine de tekrar hata kodu vermis - kablolarla ilgili oldugundan emin. Bujilerden roleye veya roleden ecu ya giden kablolar paslanmis, eskimis asinmis vs olabilir dedi, sigortalarada bakmis sorun yok. Akum de 3 aylik falan, yeni yani.

Iki hafta sonra goturup 2-3 gunlugune birakicam tum baglantilsri kontrol edip bakacaklar.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun belki kablolar yada soketleri oksitlenmiş olabilir

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takilan role araca uygun degilmis, yenisi takiliyor bugun yarin alicam tekrar, umarim duzslir. Arabasiz cok zor oluyor 40 km yolum var ofise.

Aklima takilan birsey, gecen hafta bir gun araci zar zor calistirdiktan sonra bosta ve haraketsizken gaza yuklenip devrin dusup dusmedigini gormek istedim ( buji arizasi mevcutken) arac 3000 devirde takiliyor. Bu arizaylami ilgili yoksa korutucu devir kesici mi var bizim araclarda? Benim arac manuel, durudksn bosa alip devriyaja basmadan gaz vermeyi deneyip yazabilir misiniz

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci aldim, orjinal parca takildiktan sonra sorun yok gorunuyor. Yarin sabah -3 derece gorecegiz.

Devir isini kontrol ettim, olmasi gerektigi gibi, debriyaja basiliyken 300/ i gecmiyor bostayken sorun ykk yukari cikiyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç manuel değil otomatik ama bostayken kesiciye giriyor P ye alınca tam tur devirleniyor. Sizin araçta da öyle bir durum olabilir.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç manuel değil otomatik ama bostayken kesiciye giriyor P ye alınca tam tur devirleniyor. Sizin araçta da öyle bir durum olabilir.

Kesici değil o anti patinaj sistemi. Kapatın boştaykende tam devir çevirir :) benimkide 2bin geçmiyor anti patinaj kapayınca çeviriyor ordan biliyorum. Bu arada direksiyonuda düzelir ümidiyle tüm ön takımı değiştirdim 2 gün ip gibi bindim 3.gün patates yine direksiyon eğri :)