1.5 dci Sabah calismada zorlanma

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç benimde otomatik, hareket halindeyken 2 bin devire gelince direk üst vitese geçiyor. Biraz deviri alınca 2,500 devir gibi Vites atsa. bunun bi ayarı var mı.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç benimde otomatik, hareket halindeyken 2 bin devire gelince direk üst vitese geçiyor. Biraz deviri alınca 2,500 devir gibi Vites atsa. bunun bi ayarı var mı.

Vites araliklari ile oynama sansi yok malesef. Üst devirde sadece gaza %60 ve üzeri bastiginizda 3.000 devir üzerinde bazen 4.000 civari degisebiliyor ama tamamen gaza basma siddeti ile alakalı bir durum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki bu sefer egr tıkanıklığı vs zararı oluşmaz mı? Devirsiz kullanıldığından. şehiriçi yüksek vites kullanımı yakıtıda arttırıyor kanaatindeyim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki bu sefer egr tıkanıklığı vs zararı oluşmaz mı? Devirsiz kullanıldığından. şehiriçi yüksek vites kullanımı yakıtıda arttırıyor kanaatindeyim.

Evet olabilir ama vites değişim araligini başka türlü yukseltme şansınız yok malesef.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites araliklari ile oynama sansi yok malesef. Üst devirde sadece gaza %60 ve üzeri bastiginizda 3.000 devir üzerinde bazen 4.000 civari degisebiliyor ama tamamen gaza basma siddeti ile alakalı bir durum.

Bir de eğim sensörü var diye biliyorum. Gaza basmak dışında eğime de bakıyor...

Pixel 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Evet EGR, DPF, vb kurum sorunu artıyor. Emisyon normları düşük yakıt tüketimi tutturma yüzünden vitesler o şekilde ayarlı. Yakıttan dolayı biz de gaza basamıyor düşük devirden de sorun yaşıyoruz. Arada 3. veya 4. vites ~3bin devirde yarım saat yol yapılması öneriliyor. Süre ve devir kaynaktan kaynağa değişiyor. Çok şehiriçi yol yapan ve sakin kullanan kişilerin buna dikkat etmesi lazım.
Bu yüzden belli sürede araçlar kendiliğinden DPF temizliği gibi kurum temizliğine başlatıyor ama çoğu kişi bu sorunu yaşıyor.

Şehir içinde dışında olması bence yüketimi çok farkettirmez. Sonuçta araç zorlanırsa vites düşürüyor.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorundan bende müzdariptim bugün 4 ısıtma bujisinden 2 yada 3 tanesi patlakmış hepsini değiştirttim bakalım fark olacak mı sabahları göreceğiz, yazarım sonucu.

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorundan bende müzdariptim bugün 4 ısıtma bujisinden 2 yada 3 tanesi patlakmış hepsini değiştirttim bakalım fark olacak mı sabahları göreceğiz, yazarım sonucu.

Merhaba Sorununuz düzeldi mi ?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Sorununuz düzeldi mi ?

Gün içerisinde çalıştırmış istop etmişken yeniden çalıştırdığındaki gibi çalışmıyor ama farkedilir bir iyileşme var daha rahat daha seri çalışıyor ama yine dediğim gibi gün içerisinde en az 1 kere çalışıp istop etmişken tekrar çalıştırdığım kadar seri olmuyor sabahları.