Araçtaki Sallantı Hk.

pambucakli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli dostlar, yaklaşık 10 gün önce 2016 model 1.6 130bg Talisman aldım. Arabada özellikle yokuşa doğru olan yerlerde bir sallantı oluyor. Böyle silkeleme şeklinde değil sanki ön taraftan biri hafifçe sallıyor gibi. Şanzımancı bir tur attı dedi ki şanzımanda bir şey yok zaten olsa hemen hata verir. Akslarda veya lastiklerde bir şey olabilir dedi. Ayrıca vites geçişlerinde de bir şey hissetmiyorum sorunsuz geçiyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu ? Ya da bu durum bir sorun mudur ? Lastik ölçülerim 245 40 19. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ayrıca 40bin km önce şanzıman yağı değişmiş, araç şuan 162binde. Bir de her zaman o sallantıyı yapmıyor düşük hızlarda yük bindiği zaman yapıyor sanırım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
110-120 km hızlarda giderken bazen ayağımı gazdan hızlıca çekip tekrar haza basmışım gibi çok az bir sallantı hissediyorum, sanki şanzıman bir anlığına kavramaya bırakıp tekrar kavrama yapıyor gibi çok kısa süreli bir kararsızlık hissediyorum. Belki sizin de böyle bir durumunuz vardır. Benim de şanzımanımda bir hata yok, alt takım sağlam, lastikler yeni. Galiba şanzıman yazılımından kaynaklı bir durum olabilir.

pambucakli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özellikle 1 2 viteste düşük hızlarda yapıyor gibi, başka bu sıkıntıyı yaşayan var mı acaba ? Lütfen paylaşırsanız sevinirim, çok takılmış durumdayım

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Özellikle 1 2 viteste düşük hızlarda yapıyor gibi, başka bu sıkıntıyı yaşayan var mı acaba ? Lütfen paylaşırsanız sevinirim, çok takılmış durumdayım

İlk önce jantlarınızı kontrol ettirin , eğiklik varsa düzelttirip balanslarını yaptırıp deneyin derim .

Anilergul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aylarımı, dünya paralarımı harcadım bu sorun için, çözüm bulamadım. serviste geçen hafta oksijen sensörü değişirken bilgim dışında enjektör yazılımı güncellendi ve problem çözüldü.

Icedearth

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Anıl bey bu konuda bir çözüm buldu. Bende hemen götürdüm Cihan otoya yazılımın en güncel versiyonda olduğunu söylediler bana. Belki aynı sallantıdan bahsetmiyoruzdur. Yanlız dikkat ederseniz 1-3-4-5-6 viteslerde hiç sallantı yok. Sadece 2. viteste 20-30 km arası bu sallantı oluşuyor. Yükte daha fazla hissediliyor. Şunu test ettim gaza basmasanız bile 2. vites 20-30 km arası bu sallantı mevcut. O nedenle aks, ön takım vs. sorunu olduğunu düşünmüyorum. Sorun şanzımanın içinde bir parçada. Tüm işaretler onu gösteriyor.

pambucakli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Anıl bey bu konuda bir çözüm buldu. Bende hemen götürdüm Cihan otoya yazılımın en güncel versiyonda olduğunu söylediler bana. Belki aynı sallantıdan bahsetmiyoruzdur. Yanlız dikkat ederseniz 1-3-4-5-6 viteslerde hiç sallantı yok. Sadece 2. viteste 20-30 km arası bu sallantı oluşuyor. Yükte daha fazla hissediliyor. Şunu test ettim gaza basmasanız bile 2. vites 20-30 km arası bu sallantı mevcut. O nedenle aks, ön takım vs. sorunu olduğunu düşünmüyorum. Sorun şanzımanın içinde bir parçada. Tüm işaretler onu gösteriyor.

Çözüm buldunuz mu hocam ?

Anilergul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözüm buldunuz mu hocam ?

hocam ben enjektörle düzeldi sandım, düzelmedi tekrarladı.

sadece bu sebepten aracı sattım. Çözüm bulabilen olmadı, dünya kadar para harcadım.