Arkadaşlar Kargoyla Başım Belada Yardımm :(

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abicim öncelikle geçmiş olsun hangi devirde yaşıyoruz bu devirde babana bile güvenmeyeceksin siz para yatmadan göndermişsiniz suç sizde yapacak bi şey yok

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok çok geçmiş olsun

turkcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim büyük geçmiş olsun çok dolandırıcı var piyasada senin canın sağolsun kim olduğunu yaz bari de dikkat edelim çok alışveriş yaparım bahse konu site üzerinden Allah beterinden saklasın..

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmis olsun oncelikle. kamera kaydi filan varsa kargoda onlara bakin teslim aldigina dair
imza atmis olabilir gerci kendi imzasini atmaz da yine de kontrol ettirin. malesef var boyleleri bitmiyor uruyorlar surekli

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Selam
Cuma günü sahibinden.comda ilanı olan telefonumu sattım.Alıcı urunu kargoya ver takıp nosunu gonder bende paranı yatırayım dedı kabul ettım.aksama kadar yatmadı aradım 5 te yatıcak dedı yıne yatmadı aksamda telfonu kapattı.Bende daha onceden alıp sattıgım ıcın bılıyorum cumartesı sabah 08:30 da dıkıldım burdakı yurtiçi kargo subesıne ve durumu ızah etıp teslım olmadan kargomu gerı iade ettirdim.Pazartesi elinde olacak geri geliıyor dendı.Şsiz bursadakı dolandırıcı burdakı yurtiçikargoyu benım adıma kargoyu aramıs adımı verıp parayı aldım urun gerı gelmesın urunu teslım edın demıs ve burdakı gorevlı bayan bursayı arayıp urunu dolandırıcıya teslım ettırmıs.aksam kontrol için genel merkezı aradım ve urunun saat 10:00 da reslım ettıgı soylendı ıptalden sonra tabi.Kargo şirketini bastım kız sesını benzetttım teslım ettırdım dıyo ne tckımlık no sorma var ne baska bısey tamda kapanmak uzereydı sube bısey yapamadım
:mad:

Kargo işlerınden anlayan arkadaşlarım yardım ederse sevınırım :soru
online alışveriş çok sıkıntılı para bankaya yatmadan kesinlikle hiç bir gönderim yapmamanızı tavsiye ederim güven online işlerde olmaz karşınızdaki ne kadar güvenilir konuşsada işi bu..günümüzde yüzünüze bakan insanlar sizi dolandırıyor el ne yapmaz ki geçmiş olsun :(

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun kargoya gittim tekrar , suçlarını kabul ediyolar personel hatalı , kendileri teslim alana ulaşıp kargoyu gerı alıcaklarmış aksi durumda bana ucretı odeyeceklerını soyledıler , yarını beklıyorum hayırlısıyla
Ayrıca Burdakı kargo yetkilisi kendılerının dolandırıldıgını ve benım onların hatası nedenıyle magdur oldugumu kabul edıyor ...

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun kargoya gittim tekrar , suçlarını kabul ediyolar personel hatalı , kendileri teslim alana ulaşıp kargoyu gerı alıcaklarmış aksi durumda bana ucretı odeyeceklerını soyledıler , yarını beklıyorum hayırlısıyla
Ayrıca Burdakı kargo yetkilisi kendılerının dolandırıldıgını ve benım onların hatası nedenıyle magdur oldugumu kabul edıyor ...

öncelikle geçmiş olsun çok sinir bozucu bir durum
zamanında benimde başıma bu tarz bır olay gelmıstı kargoyu gonderıyorum kargom aractan dusup kayboluyor allahtan kagıdını atmamıstım ve urunun faturası vardı ve parasını kdv dahıl sonuna kadar aldım y.içi kargo bıraz basıt sıstemle calısıyor

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kargonun suçu yok diyenler yanılıyor, güvenlik bilgilerini doğrulamadan işlem yapan kargo firması/görevlisi yüksek derecede suça iştirak ettiğinden dolayı kabahatlidir, kargo firmasını da doğal olarak şikayet etme hakkına sahipsiniz, işini gelişi güzel yapan sorumsuz kişilerin sorumsuzluğu yanına kalmamalıdır.

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kargonun suçu yok diyenler yanılıyor, güvenlik bilgilerini doğrulamadan işlem yapan kargo firması/görevlisi yüksek derecede suça iştirak ettiğinden dolayı kabahatlidir, kargo firmasını da doğal olarak şikayet etme hakkına sahipsiniz, işini gelişi güzel yapan sorumsuz kişilerin sorumsuzluğu yanına kalmamalıdır.
Bende aynı düşüncedeyim fakat forumdan arkadaşlar direk beni hatalı bulması beni düşündürmüştü tabi benimde hatam var fakat ben hatamdan döndüm , kargo hepten hataya soktu :(