Balata önerisi

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2015 clio 4 için ön balata ve arka kampanalar için (vıc vıc ses yapmayan) balata önerirmisiniz bir de kaça patlar bu işlem ?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön balata feredo kalitelidir internette 80 100 tl civarı
Arka da markasına göre değişir ben 140 tl ye montaj mali orjinal almıştım.önlerde şu an kale var 35 tl ye almıştım gayet memnunum.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben önlere ferodo taktırdım geçen ay. Yine de ıslık sesi geliyor.
Emin olamadığım şey şu :
1 - bu ıslık sesi acaba arkalardan mı geliyor
2 - Ferodo balata takacağını söyleyen usta acaba başka birşey mi taktı da ön balatalardan ıslık sesi geliyor?

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben önlere ferodo taktırdım geçen ay. Yine de ıslık sesi geliyor.
Emin olamadığım şey şu :
1 - bu ıslık sesi acaba arkalardan mı geliyor
2 - Ferodo balata takacağını söyleyen usta acaba başka birşey mi taktı da ön balatalardan ıslık sesi geliyor?

Merhaba, bu konu forumda daha önce de konuşulmuştu. Ferodo marka balatalar, clio'larda standart olarak kullanılan balatalardır. Avrupa standartları gereğince(çevre kirliliği ile ilgili) balatalarda bir madde olması gerekiyormuş ve bu da maalesef sesi yapan maddenin ta kendisi. Ancak bazı yerli üretim markalar (Kale vb.) üretim maliyetini düşürmek amacıyla bu maddeyi ya kullanmıyor ya da az miktarda uyguluyor bilemiyorum dolayısıyla ses sorunu olmuyormuş.

Ben "Kale" taktım ustanın da önerisi ile. İlk bir haftadan sonra ses filan kalmadı.