Bu cezaya itiraz etsem sonuç alabilir miyim?

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
Dün akşam evin kapısında bir PTT ihbarnamesi buldum. Üzerinde "Trafik Cezası Muhtarlıktan Teslim Alın" diye yazıyordu :soru:soru:soru. Neyse, sabah gidip aldım ve ne göreyim? Kartal TEM otoyol bağlantısı yolunda radara girmişim, 80 kmh hız sınırı varmış ben 90 kmh ile gitmişim:soru ve ceza yemişim.
Bahsettiğim yolu bilenler bilir orman içi, meskun mahal değil ve yaya vs. girmesi de mümkün değil. Bildiğiniz otoban gibi yol. 90 kmh ile gittim diye 189 TL ceza! Kaldı ki benim kadar trafik kurallarına uyan mutlaka vardır ama benden daha çok uyan var mıdır emin değilim! Ve orada 80 kmh sürat sınırı olduğunu bilseydim inanın 70 kmh ile giderdim.
Neyse uzatmayayım. +%10 tolerans 88 kmh. Ben +2 kmh üzerindeyim diye ceza yedim. Uzun yıllardır trafik cezam yok. Bu cezaya itiraz etsem bir sonuç alma ihtimalim var mıdır sizce? Mahkemeye gitmek gerekiyormuş. Başına gelen, itiraz edip sonuç alan var mı acaba?

Son düzenleme:

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelen makbuza bakabildiniz mi görüntüsü var diye yazar makbuzda. Eğerki varsa görüntü yapacak birşey yok malesef .

Sent from my iPhone using Tapatalk

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
itirazda bişey olmaz...
zaten resim çekip yolluyorlar.....

(şeytan kulağına kurşun 3 senedir bişey yok bende )))

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet makbuzda 80 kmh tabelası bulunmaktadır ve radar görüntüsü bulunmaktadır diye yazıyor. O tabelayı da hatırlamıyorum, sanırım görmedim. Trafiğe gittim görüntüyü istedim size veremeyiz dediler. Mahkeme isterse gönderiyorlarmış. Anlaşılan ödenecek bu kurtuluşu yok ama bu kadar dikkat ettiğim halde 2 kmh için ceza yemiş olmak gerçekten çok can sıkıcı.

b59g5j.jpg

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu yolda radarla hız kontrolü yapılır tabelası yok ise cezanız büyük ihtimal iptal edlir.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu yolda radarla hız kontrolü yapılır tabelası yok ise cezanız büyük ihtimal iptal edlir.

Böyle bir tabela da hatırlamıyorum orada. Ama gidip kontrol edeceğim bunu. Böyle bir ceza iptalini şimdi ben de hatırladım gazeteden filan. İyi oldu bunu hatırlattığınız.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle radar var tabelesi yok sa gizlenmiş radar varsa itirazınız sonucu iptal olur. Onun dışında malesef .

Tapatalk Üyeliğimden S5 Mini İle Gönderildi...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
tabelası mevcut diye yazıyor tutanakta:(eğer yok ise evet dava açar ve kazanırsınız sanıyorum.......ama bunu onlarda biliyor ve tabela olmayan yerlerde radar v.s koymuyorlar.....

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet o haberi buldum şimdi. Yarın yolu kontrol edeceğim zaten çok mesafe değil. Eğer yoksa bu kararı emsal gösterip mahkemeye itiraz dilekçesi vereceğim. Herkese yardımları için teşekkür ederim.

"Düzce Sulh Ceza Hakimliği, habersiz yapılan radarlı hız denetiminde bir araca kesilen para cezasını habersiz ve yolda uyarı levhası olmadığı olmadığı gerekçesiyle iptal etti."

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28643149.asp

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabelası mevcut diye yazıyor tutanakta:(eğer yok ise evet dava açar ve kazanırsınız sanıyorum.......ama bunu onlarda biliyor ve tabela olmayan yerlerde radar v.s koymuyorlar.....
Hiz tabelasi var sadece demek. Radar tabelasi degil :)