Bu cezaya itiraz etsem sonuç alabilir miyim?

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Gelişmelerden bizleri haberdar edersiniz.:eyv

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
avcılardan mecidiyeköye dönerken gece 1,30 civarı 70 km hız sınırı olan bomboş yolda 78 km/s ' den ceza yedim. yani 1 km/s fark ile. üstüne hala soğuk su içiyorum.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende işim düştükçe aynı güzergahı kullanıyorum.O yolda genelde trafik ekibi dolaşıyor gişelerden geçtikten sonra genelde yavaşlıyorum ve hızlanmıyorum . Bana şimdiye kadar denk gelmedi ama dediğiniz hızda ceza gelen arkadaşım oldu.

Yokuş aşağı gaza basmasanız dahi zaten o hıza çıkıyorsunuz bende anlam veremiyorum yaya yok otoban bağlantı yolu .

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun. Malasef 2 puandan çok ceza alan var.

bende o yolu çok kullanırım 80 e sabitler giderim kartala kadar.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
bende 52 kmh ile motorla yemişim cezayı trafik canavarımıyım neyim bilemedimki :kupa

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hani süratim 110-120 olur anlarım. Aslında ondan çok daha kötü yollarda bile 110 kmh sınırı var. Duble veya bölünmüş yol adında. Bence bu yasalara aykırı. Kusura bakmasınlar vatandaşa bir nevi tuzak bu. Yolun kontrolünü yaptım, evet 80 km tabelası var ama radar uyarı tabelası vs. yok. Pazartesi veya salı günü gidip itiraz edeceğim. Bakalım ne sonuç çıkacak.

muratkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir kez içinde bulunduğum aracın sürücüsü hız sınırı 110 olan yolda 122 ile ceza yemişti. Sadece 1 km farkla yazdılar cezayı. Hatta polis biraz gaz kessen girmicektin radara dedi

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nihayet bugün itiraz süresinin dolmasına 3 gün kala başvurumu yaptım. İtiraz süresi tebliğ tarihinden itibaren 15 günmüş. Anadolu Adliyesi Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçemi ve evrakları verdim. İşlemler öyle korktuğum kadar uzun değilmiş. Hepsi 1 saat kadar sürdü. Kapıda örneği asılı bir dilekçe yazıyorsunuz (1 asıl+2 fotokopi), ekine ceza tebligat belgesi (2 fotokopi), ceza tutanağı (2 fotokopi), kimlik fotokopisi 1 adet, bir de oradan pembe dosya alıyorsunuz o kadar.

Sonuçlanması yaklaşık 2-3 ayı buluyormuş. Çünkü çok itiraz varmış. Hiç şaşırmadım. Sonuç adresinize geliyor gelmezse ilgili mahkemeden sonucu sorabiliyorsunuz. Hangi mahkeme olduğunu evrakı teslim alan memur söylüyor. Bir de şuna dikkat edin. Cezayı hemen ödeyin. Çünkü olası bir itiraz reddinde bu sefer gecikme zammı ile tahsil ediyorlar. Kazanırsanız paranızı iade alıyorsunuz.

İtirazımın sonucunu yine bu başlığa yazarım.

Herkese iyi forumlar.