Clio 4 1.2 turbo edc motor gücü sorunu

rufenza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,
1.2 turbo edc araçla daha önce ekspertize giren oldu mu ?
Meşhur düzce onay ekspertizde araca baktırdık . Aracın dynoda motor gücü 90 bg çıkıyor. Araç daha 45000 kmde ne kazası var ne bir arızası ?
Ekspertizdeki arkadaşlar ateşleme sisteminde bujilerde sorun olabiliceğini söyledi ama bu kmde bi araçta güç bu kadar düşer mi ?
Aynı araçtan ekspertize sokup böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ?

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk aklıma gelen eco modun açık olması ihtimali fakat sanırım bu kadar basit olamaz.
Yetkili serviste 4. yıl bakımında bujilerin değişeceğini söylemişlerdi, tekleme var mı araçta?

rufenza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekleme vs hiçbir sıkıntı yok. Aracın gücünü ölçtürmeden özellikle kendim kapattım eco modu .

Konu güncel . Aynı araçtan ekspertize sokan olduysa motor güc sonucunu paylaşırsanız sevinirim

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı araçtan var ama ekspere girmediğim için bi şey diyemiyorum.

Tolun10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekleme vs hiçbir sıkıntı yok. Aracın gücünü ölçtürmeden özellikle kendim kapattım eco modu .

Konu güncel . Aynı araçtan ekspertize sokan olduysa motor güc sonucunu paylaşırsanız sevinirim
Bende ekspere soktuğumda 90 bg 256 torq çıkartmıştı otomatik olduğu için beygiri düşük çıkıyor demişlerdi arabanın çekişinde ve gidişinde hiç bir sıkıntı yoktu ve servis bakımlıydı o yüzden fazla kurcalamadım. Yani uzun lafın kısası otomatik olduğu için dynoda öyle çıkarıyormuş.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rufenza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ekspere soktuğumda 90 bg 256 torq çıkartmıştı otomatik olduğu için beygiri düşük çıkıyor demişlerdi arabanın çekişinde ve gidişinde hiç bir sıkıntı yoktu ve servis bakımlıydı o yüzden fazla kurcalamadım. Yani uzun lafın kısası otomatik olduğu için dynoda öyle çıkarıyormuş.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence otomatik olması ile ilgili bir durum olmayabilir.
yok mu başka dyno teste ekspertize giren ?

rufenza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncel

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı araçtan var bende , dyno arabaya zararlı olduğu için test yapmayı pek tercih etmiyorum. Soft bir yazılım yaptırabilirsiniz aracınıza...

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende downpipe ve varex olduğu için stage2 yazılım yaptırdım. Takribi olarak 35 hp ve 45 tork aldığımızı söylüyor yapan arkadaş.
Benim izlenimime gelince , dip gaz hızlanma esnasında 2. Vites dahil sarıyor, hissediyorum farkı.