Clio 4 Geri Görüş Kamerası Aktif Etme

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bu konularda bizkleri bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. :bravo

szralp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rnavın aynı olduğunu biliyorum clio ile capturun. Medianav vsde aynı program yüklenebildiğine göre kamera uygulamasınıda captura uygulayabilirsiniz diye düşünüyorum.

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok faydalı oldu bu bilgiler gerçekten. Konu sahibi arkadaşa Teşekkürler.

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam elinize sağlık harika bi paylasım olmus. emeği gecen herkese teskkur ederim. sizden bir ricam olucak türkiyede internetten bulabilecegim bahsettiginiz ntsc uyumlu kameralara ornek bir link verebilirmisiniz? yani ebaydan ya da baska bir yutdısı siteden alma imkanım yok o nednele turkiyeden bir siteden almam gerekiyor ve pek anlamıyorum bu işten bana bizim cliolara uygun bir kamera soyleyebilirsen alıp takalım en kısa zmanda

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam elinize sağlık harika bi paylasım olmus. emeği gecen herkese teskkur ederim. sizden bir ricam olucak türkiyede internetten bulabilecegim bahsettiginiz ntsc uyumlu kameralara ornek bir link verebilirmisiniz? yani ebaydan ya da baska bir yutdısı siteden alma imkanım yok o nednele turkiyeden bir siteden almam gerekiyor ve pek anlamıyorum bu işten bana bizim cliolara uygun bir kamera soyleyebilirsen alıp takalım en kısa zmanda

googleda aratırsanız zaten çıkıyor sanalpazarda gg da mevcut

https://www.google.com.tr/search?q=...VO3oH4evU42Mg9AH#q=clio+4+geri+görüş+kamerası

yurt dışından getirmeyi seçerseniz yardımcı olabilirim size.

airarmada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende bir kamera aldım ve yarın kargo gelirse bende montajını yaptırırım. Güzel fiyata ekranlı buldum.Joy için kullanmak isteyen olursa ekranını satarım

kalipso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
googleda aratırsanız zaten çıkıyor sanalpazarda gg da mevcut

https://www.google.com.tr/search?q=...VO3oH4evU42Mg9AH#q=clio+4+geri+görüş+kamerası

yurt dışından getirmeyi seçerseniz yardımcı olabilirim size.

Valla ben de hiç beceremem böyle yurtdışı alışverişlerini. Yardımcı olabilirseniz ben de alabilirim sayenizde uygun bir rakama sanırım.

airarmada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eveet arkadaşlar bi golde benden geldi :)

Sabah kameram kargo tarafından teslim edilince 1-2 elektrikçi gezdim 50 tl ye anlaştım.
Zaten konu sahibi arkadaş çok iyi anlatmış teşekkür ederim bende 1-2 şey eklemek istiyorum.

Teybin arkasındaki soket numaralarını biz biraz zor tahmin ettik. Soket sayıları sağ alttan başlıyor ve kablo size dönükken alttakiler + üsttekiler - oluyor. 2.li sıra halinde kablolar yerine giriyor. Arkadaşın anlattığı 3 numaralı tetikleyici zaten var bir kablo takmadım , farklı bir konu anlatmak istiyorsa da anlamadım.
Elektrikçi kamera için arkadan elektrik almak yerine görüntü kablosuyla beraber elektrik kablosuda çekti ve teybin elektriğinden aldı.
Geri vitese taktığınız an kamera açılıyor , tek sıkıntısı araç ilk çalıştırmada teybimiz 10-15 sn içinde kendine geldiği için kameranın açılmasıda okadar sürüyor.
Bir de videolarda kameranın manuel açılabilmesini görmüştüm bu düğme bende aktif olmadı. Yolunu bilen varsa anlatırsa sevinirim.

Hangi kamerayı aldınız derseniz 4.3 inch kendinden ekranlı yuvarlak kamera aldım. İçinden matkap ucuda çıktığı için montajı çok kolay oldu.4 park sensörünün ortasında montajını yaptık.

Son olarak , geri görüş kamerasının çalışması için mediaskin'e gerek yok.USB'yi söküp elektriği kesip tekrar verdiğimde de kameranın çalıştığını gözlemledik.

Bu işi anlatan takip eden herkese teşekkür edeirm.

Son düzenleme:

szralp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiginiz bilgiler icin tesekkurlwr dediginiz gibi kameranin calisabilmesi icin mediaskine gerek yok mediaskin i sadece dosyalari yedeklemek ve geri yuklemek icin kullaniyoruz. İsinize yaramasina sevindim gule gule kullanin.