Clio 4 Geri Görüş Kamerası Aktif Etme

airarmada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam her kamera olmuyor malesef. benim aracımda daha önce dikiz aynalı kamera ve park sensörü vardı. ( Tamponumda gece görüşlü yuvarlak kamera var şuanda)

Kamera olan kısmını R-NAV a entegra ettim ama görüntü GRİ VE BOZUK. bununda nedeni NTSC olması.

Şuan fellik fellik NTSC kamera arıyorum. Türkiyede olur diyenlerden 2 tane aldım ikiside patladı iade ettim.

Sen yurtdışından aldın ise doğrudur çalışmıştır. Aldığın kameranın linkinide yazarsan sevinirim.
şuanda piyasada bulunan tüm kameralar pal ve ntsc uyumludur. Sizin kamera amerikadan çok eski bir zamanda alındıysa bilemem..

mskefe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. benim navigasyonda "kabul ediyorum" tuşu aktif değildi. 1 gün boyunca servis bir sürü program yükledi düzeltememişti. senin verdiğin yedeklerle bu sorunu hallettim. eğer micom test ayarlarına hakimseniz arka hoparlörlerin çıkışınıda aktif etmenin yolunu biliyormusunuz. daha önceden servis aktif etmişti fakat direksiyon kumandasını bozmuştu. tekrar yazılım yüklenince arka çıkışlar kapandı.

RuLazz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olay büyük

Sent from my iPhone using Tapatalk

airarmada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kamerayı manuel çalıştırmayı bilen varmı acaba

hotlevel

Yunus BAHÇIVAN , Clio 4 - 4884,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
or_by hocam sen takıcak mısın aracına ? Senden fikir alıyım belki bende takarım işi biliyosun :)

eğer alamayan varsa ve isteyen varsa ulaşsın bana yardımcı olurum size sizin adınıza getirtebilirim.

brk26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba,
Ben de bu konu sayesinde foruma dahil oldum. Bu konuyu acan arkadasima oncelikle tesekkur etmek isterim.

Bugun isin yazilimsal boyutunu halledip kamera menusunu aktif hale getirdim. Geri vitese takinca kilavuz cizgiler ve kamera menusu geliyor.
Elimde daha onceki aracimda kullandigim plakalik seklinde kamera vardi ve bunu baglamaya karar verdim.
Teybin arkasindaki girislere video + ve video - yi bagladim. Elektrigi de teybin elektriginden alip geri vitese taktim. Goruntu parazitli ve siyah beyaz olarak geldi. Bu problemi cozemedim.
Bunu yapan arkadaslara birkac sorum olacak:

1- teybin arkasindaki pin li soketin video girisleri bos. Buraya baglantiyi nasil yaptiniz. Video kablolarini pin yuvalarina nasil sabitlediniz?

2- tetikleyici dedigimiz 3 nolu pin dolu oldugu icin herhangi bir islem yapmadim. Goruntumu bu etkiler mi?

3- son olarak kameramin uyumlu olup olmadigindan suphelendim. plaka isigi yuvasina takilan kamera alabilirim. Ebay den beklemek istemiyorum. Tr den alabilecegim bir site tavsiye eder misiniz?

Herkese simdiden tesekkurler. Yuzduk yuzduk kuyrukta takildik:) temiz bir goruntu alamadik

szralp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa kısa cevap vereyim sorularınıza
1) Kabloların uçlarını soyup direk sokete takıldı benim aracımda bir sıkıntı olmadı şu ana kadar
2) 3 numaralı pin 2013'ün sonuna doğru yapılan araçlarda dolu olarak geliyor tetikleyici fabrikadan takılmış bir şey yapmanıza gerek yok
3) Kameranız yüksek ihtimal ile uyumsuz o yüzden görüntü siyah beyaz geliyordur. Aşağıda ki linkteki bizim kullandıklarımızla aynı büyük ihtimal ile satıcıyla iletişime geçip sorabilirsiniz fiyatıda gayet uygun dediğiniz gibi Ebay'den alıp beklememenin bir mantığı kalmamış
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...-plakalik-geri-gorus-kamerasi-175513735/detay

airarmada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Menavrusta manuel açılan kamera mediaskinde nasıl açılır acaba

sanal180

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön ve arka kamera takılıp yazılım yüklemesi yapılması için 370tl fiyat aldım bilginize.