Clio 4 Gizli Özellikleri Açtım 2.Bölüm

sonrr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istanbul da olup yardımcı olabilecek var mı acaba :)

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullanın
sabırsızlıkla ürünün gelmesini bekliyorum sözde 2 güne gelecek bakalım benim araçta 2013 1.2 icon eco tuşu bulup denedim ama rnavda değerler alınmıyor maalesef eco modu acık iken bariz şekilde performansı etkiliyor normal olarak çalışıyo
Eco tuşu ile r-nav değerler alakası yoktur. Siz araca sonradan rnav-evo taktırmıssınız. Aracınızda bic modülü ve teyp tesisatınız da can h ve l çıkışları yok. Bu yüzden değerleri göremezsiniz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 TCE aracımda açtığım özellikleri şu şekilde video haline getirdim, follow me-viraj aydınlatma-sürüş stil ışığı hepsi aktif oldu...

emrahtstn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@never1die
sana hangi cihaz geldi banada anahtarlı geldi üstünde ford logosu falan var denedim ama olmadı görmüyor ecu ları

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
@never1die
sana hangi cihaz geldi banada anahtarlı geldi üstünde ford logosu falan var denedim ama olmadı görmüyor ecu ları

Üstte paylaştığım videoya baktıysan ordaki cihaz geldi.
Elm 327 V1.5 olanı. Anahtar yok üzerinde..

selcukp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sürüş stil ışığının gazdan ayağı çeker çekmez yeşile dönmesi normal mi

DeRe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emm_2.jpg
:kahveClio 4 gizli özelliklerle ilgili konuyu geçen hafta açmıştım önce o konuyu okursanız sorularınıza cevap bulabilirsiniz.Link;
http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-4-kulubu/98893-clio-4-gizli-ozellikleri-actim.html
98893-clio-4-gizli-ozellikleri-actim.html

Gelelim 2. bölüme;
Yine ddt4ALL programı ve kablo kullanıyoruz.Kabloyu aracın OBDII portuna takıp diÄŸer ucunu laptopun usb giriÅŸine takıp bilgisayarda cmd komutuyla msdos komut iÅŸlemini çalıştırıp daha önce kurmuÅŸ olduÄŸumuz ddt4all programını msdos penceresine sürükleyip enter yaparak kısaca programı çalıştırın.GiriÅŸ ekranında cihazınızın com portunu seçip "ı am aware that..." kutucuÄŸuna tik atıp alt soldaki "connected mode" kutucuÄŸuna tıklatıp programı baÅŸlatıyoruz.

En alt ortada bulunan "Can Timeout" deÄŸerini 1000 yazıp enter yapın.Bunun ÅŸöyle bir farkı oluyor bu deÄŸer sıfır yani auto da olunca ecu ları aratınca daha az ecu buldu.bu deÄŸeri 1000 ms yapınca cevap vermeyi bekleme süresini arttırmış oluyoruz.(1 numaralı bölüm)

Sonra sol ustte bulunan büyüteç resmine "scan ecus" a basıp aracımızdaki ecuların taranmasını bekliyoruz.(2 numaralı bölüm)En altta durum çubuÄŸunda yüzdelik ilerleme durumu ve bulunan ecu sayısı "Found... ecus " olarak yazar.Resimde 12 ecu buldu aracımda.

Tarama %100 olunca 3. numaralı bölümden "Emm..." yi ve 4. numaralı bölümden "Emm Lighting" ve onun alt bölümü olan "Emm_lighting Configuration bölümüne basıyoruz.

SaÄŸ tarafta 5. numaralı bölümdeki "Nbx FOLLOW me Home CF" kutucuÄŸunun write kısmına 1 yazıp sağındaki sarı kutucuÄŸa basıp kaydediyoruz.Tabi 1 yazmadan önce "expert mode" yani uzman modunu açmak için sol üstteki Einstein kafasına tıklamayı unutmayın.

Sol taraftaki read bölümü 1 olduysa ayar yazılmış demektir.

Gelelim can alıcı noktaya bu ayar Follow me home ayarını aktif hale getiriyor bugün bizzat kendi aracımda yaptım.Ama ÅŸunu da belirteyim her clio 4 de olmayabilir.Emm beyninin versiyonuyla ilgili 4 farklı emm beyni var ve clio 4 lerle captur ortak parçası.
Çalışması ÅŸöyle;stop ettikten sonra selektör yapar gibi kolu çekince kısa farlar 30 sn.yanıyor süre sonunda kendi kapanıyor.Birden fazla kolu çekerseniz her çektiÄŸinizde süreye 30 sn daha ekliyor yani 30-60-90-120 sn yanık kalabiliyor.

Ä°zmir'de olan arkadaÅŸlara ücretsiz olarak sorumluluk kendilerine ait olmak üzere müsait olunca yapabilirim.

Bağlantı şeklini bahsedilen şekilde yaptım ama aracımı bulamadı. Bağlantı kuruyor ama ECU bulamıyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman cihaz uyumsuzdur ondan ecu ları görmüyor.