Clio 4 Gizli Özellikleri Açtım 2.Bölüm

DeRe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman cihaz uyumsuzdur ondan ecu ları görmüyor.

Ama ELM327 ile birlikte gelen cihazın içinde gelen cd de bir tane program var. ScanMaster ELM. O Program ile araca bağlantı kurabiliyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama ELM327 ile birlikte gelen cihazın içinde gelen cd de bir tane program var. ScanMaster ELM. O Program ile araca bağlantı kurabiliyorum.

Zaten uyumsuz derken ddt4all ile uyumsuz demek.diğer programlarla çalışır canlı verileri görüp ariza ışığı okuyup silersin ama gizli özellikleri açamazsın.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi olmus hayırlı olsun güle güle kullanın.

Start stop olan arkadaÅŸlar araca her bindiÄŸinde düÄŸmeden kapatmaya son artık.Programla start stopu da devre dışı bırakabilirsiniz.kendi aracımda yaptım.

burdan anladığım araç halindeyken geçici süre duraklama yapıldığında araç boşta iken depriyaj+frende ayaklar debriyajı bırakınca geçici motor stop etmesinden bahsediyorsunuz doğrumu anlıyorum

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
burdan anladığım araç halindeyken geçici süre duraklama yapıldığında araç boşta iken depriyaj+frende ayaklar debriyajı bırakınca geçici motor stop etmesinden bahsediyorsunuz doğrumu anlıyorum

Aynen otomatik stop varya yakıt tasarrufu için o.

expercions

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 TCE aracımda açtığım özellikleri şu şekilde video haline getirdim, follow me-viraj aydınlatma-sürüş stil ışığı hepsi aktif oldu...

ben sıralama hatası mı yapıyorum?
ilgili Ecu yu ve ayarı buluyorum
Sol üstteki Einstein kafaya basıyorum değeri değiştirip Send diyorum
Altta ki bilgi ekranında sending ELM request yazdığı halde değerler değişmiyor. *** bey e nasıl ulaşırım. Bu araba bir defa nasıl olduysa değeri değiştirip cam kaldırmayı aktif edebildim.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Altta ki bilgi ekranında sending ELM request yazdığı halde değerler değişmiyor. Ulaş bey e nasıl ulaşırım. Bu araba bir defa nasıl olduysa değeri değiştirip cam kaldırmayı aktif edebildim.

Einstein kafasına bastıktan sonra yukardan bir seçenek var onuda değiştirmek gerekiyor. Adını hatırlayamadım. Cam kaldırmayı benm araçtada aktif işaretledik ama çalışmadı..

DeRe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten uyumsuz derken ddt4all ile uyumsuz demek.diÄŸer programlarla çalışır canlı verileri görüp ariza ışığı okuyup silersin ama gizli özellikleri açamazsın.

Peki ne önerirsiniz? Ne yapmam gerekiyor?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Altta ki bilgi ekranında sending ELM request yazdığı halde değerler değişmiyor. Ulaş bey e nasıl ulaşırım. Bu araba bir defa nasıl olduysa değeri değiştirip cam kaldırmayı aktif edebildim.

Degerler ekranda yazıyor dimi yani deger yazması gereken yerde no data yada error yazmıyor dimi?programı ilk acınca direkt scan ecus yapıyorsun dimi?scan yapınca altta found.. ecus da kac ecu buluyor?ayrıca altta ortadaki can timeout degerini 0 olanı 1000 ms yapıp denermisin.

expercions

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ekran Görüntüsü sanırım sorularınızı yanıtlar. değerler geliyor Ecu lar bulunuyor. bilgi ekranında sending ELM request diyor . ama değerler değişmiyor.

Degerler ekranda yazıyor dimi yani deger yazması gereken yerde no data yada error yazmıyor dimi?programı ilk acınca direkt scan ecus yapıyorsun dimi?scan yapınca altta found.. ecus da kac ecu buluyor?ayrıca altta ortadaki can timeout degerini 0 olanı 1000 ms yapıp denermisin.