Clio 4 Touch ta olmayan ECO Mod

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 icon da çalışıyor yakıtıda bir miktar etkiliyor ama araç bilindiği üzere zatn performansı zayıf bir araç iyice sollamalarda sorun yaratıyor

LionPiece

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar istanbul da Eco tuşu bulabileceğimiz bir yer var mı acaba ?

packjohn

Kayıtlı Üye
45-Manisa
ben 2015 clio spor tourer 1.5 dci joy pakete taktım ışık yanmıyor ama devreye giriyor gidiş ve gaz pedalından hissediliyor sadece onu da takmadım içi deri direksiyon simidi piano blackhavalandırma çerçeveleri deri vites topuzu r nav navigasyonu dahil komple joy dan icon a çevirdim

volkanboz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar konuyu merak ettim ve hemen bir çıkma eco anahtarı aldım servisteki fiyat 220 lira ben çıkma olarak 100 liraya aldım ürünü çok basit bir şekilde taktım ve sonuç şaşırtıcı çalışıyor çalışmaz dedim fakat çalışıyor benim aracım2014 icon 1.2 75 beygir benzinli zaten ekonomikama meraktan yaptım ve çalışıyor eco modda gaza yülendim motor kesiliyor eco modu kapatınca sanki biri arkandan iter gibi hızlanıyor test etmeye gerek yok şaşırdığım nokta şehir içi 6.8 olan yakıy değerim 6.9 oldu ama ilk kullanımda bakalım sonuçlarını yazarım ben meraktan yaptım inanamadım ama sonuç şaşırttı beni

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani bakalım daha neler öğrenicez,bendede touch modeli var fakat eco tuşu boş,nasıl oluyorda kablolar var,fakat aktif değil anlamış değilim,

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim arac 2012 touch modeli bizdede bu uygulama varmı,anahtar alıp aktif hale getirebiliyormuyuz.

Mercedesiolanadam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende symbol 1.2 touch var eco tusunun bulunduğu yeri açtım arkasında tesisatı var soketteki siyah ve kırmızı kabloları ince bir kabloyla kısa devre edip kabloyu geri aldım.ekranda eco lambası yanıyor,ayni kablolari yine degdirip cekerseniz eco lambası sonuyor ve normal oluyor.eco modunda arac tepkisizlesiyor ve çekiş gücü azalip daha geç devirleniyor.

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bunu defalarca denedim. Diyelim ki aracınız yüklü 4 kişi 5 kişi bindiniz eco mod açık ise aracınız kapalı durumdan daha çok yakıyor güç yetmedikçe benzin tüketimi artıyor. Ama tek kişi şehir içi veya uzun yolda 90 - 100 km arası sürüş yapıcaksanız ekonomi sağladığı kesin

Hızsever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çekiş gücünde mi bir sorun var?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
75 beygir araca neden eco mod sevdası. 5 beygire mi düşsün araç düşsünde hiç mi gidemesin. ben 90 lığın eco mod unu kullanmıyorum. kalkışlarda sıkıntı oluyor. benim şahsi görüşüm tabiki