DTT4ALL Kapı kilitleme sorunu.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar iyi geceler. Aracımda yaşadığım kilitleme sorunu ve diğer problemler için sitede bana çok yardımları olan @Tokyo isimli üye sayesinde (teşekkür ediyorum öncelikle kendisine) OBD II cihazı ve Dtt4all programı temin ettim. Telefon uygulamasında sorunsuz çalışıyor. Hatta arızalarımı dahi silebildim.
Ancak kapı kilitleme sorununu çözmek için programa bağlandım. Kurcalaya kurcalaya kapı sayfasını buldum. Kapıları tek tek yada tüm şekilde açıp kapatmayı sağladım. sonrasında programda değişiklik yapmadan çıktım. Çıktıktan sonra ne araç içerisinden neden kumandadan aracı kilitleyemediğimi farkettim. kumandaya basıyorum. İç ışıklar yanıyor...4 lü yanıyor ama araç kilitlenmiyordu.

Tekrar denemek için bağlantıyı yeniledim. Sayfadan tekrar kapı kilitlerini kontrol ettim. Açılıp kapanma sesleri v.s tamamdı. ancak yine kumandadan kapılar kitlenmiyordu. Hatta anahtardan dahi kilitlenmiyordu. Bende gece gece sorun olmasın diye aküyü söküp aracı manuel kiletlemek için araçtan çıkıp kapıyı kapatınca...araç kendini kilitledi.

Şu an bilgisayarım aracın içinde...OBD cihazı bağlı (telefondan kontrol ettim) Ancak aracı hiçbir şekilde açamıyorum. Anahtar ile manuel bile açılmıyor. Kumandaya bastığımda 4 lüler yanıyor, iç lamba yanıyor ancak araç açılmıyor. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek kimse var mı? teşekkür ederim.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zor bir durum. Bütün ihtimalle servis ile muhatap olmak zorunda kalacaksınız.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın. Bugün nihayet sürücü kapısını açabildim. Benim anahtar ile sorunum sürücü kapısı kilidinin arızalı oluşu. Anahtar çeviriyor ama kol kapıyı açmıyor. Zor bela açtım. Bilgisayarımı şarj ediyorum şuan...

Sorunum şu; ben anahtardan ve araç içindeki butondan araç açma işlemini nasıl kapatmış olabilirim? DDT4all programında bu ayarlama nereden olur. Sadece kapı kısmı ile ilgili sayfada aç kapa işlemi yaptım. Onun dışında hiçbir değeri değiştirmedim. Şİmdi aracım tüm kapıları kitli duruyor hala. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle program kullanıldığında read all seçilip mevcut değerler okunmalı. Sonrasında işlemler yapılmalı. Okuma yapmadan sadece bir ayarı değiştirip gönderdiğinizi düşünseniz de sizin araçta ilgili sayfada bir ayar okunmadığı için varsayılan değerler yazılmış olabilir. Yani kısaca sadece açma kapama yaptım dediğiniz sayfada inceleme yapmanız gerekmekte bence.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar. Bugün bütün gün aracın bakımları ile uğraştım. Son durum şu;

Sabah anahtar ile bir şekilde sürücü kapısını açmayı başardım. Hemen araca bağlanıp aracın kapılarının tümünü açtım. Artık kapılar kilitli değil...ve kilitlenmiyor da...Ne yaptıysam kumanda yada araç içi butonundan aracı kapatmayı başaramadım. Bunun üzerine aküyü söktüm 15 dakika bekledim. Aküyü taktığımda aracın kumanda ve iç kilit butonu çalışmaya başladı.

Ancak;

S1hqbg.jpg
[/URL][/IMG]

Yukarıdaki resimlerdeki seçenekleri seçersem, örneğin Look Door gibi (sayfanın üstündeydi) seçersem...ve aküyü söküp takarsam...tüm kapılar kapalı kalıyor. Kumandadan bastığımda açılmıyor. Yada...sayfadan unlock dors gibi tüm kapıları yada tek tek kapıları seçersem...akü sök taktan sonra tüm kapılar bir daha kilitlenmiyor. Sürekli açık kalıyor.

Bu sayfa dışında birşey değiştirmedim. Son durum...tüm kapıları açtım...süperlock seçeneğini kapattım. Arka kapıyı kapalı tutmuşum ne yazıkki...diğer kapıları manuel kapatıyorum. Ama allahtan kumandadan hangi düğmeye basarsam basayım açılıyorlar. Şu anda tüm kapılar açık kaldı uyarısı yanıyor. Sabah renault servisine gideceğim....Yazılım güncelettiğimde umarım eski haline döner.
VlligtOOA0

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O9Xbb0.jpg
[/URL][/IMG]
"
Aşağıdaki sayfada "Send door test IQ Control'e" bastığımda İNVALİDE sonucu alıyorum. İlk denemelerimde sorun olmuyordu. Sonrakilerde bu uyarıyı alıyorum.

PnaG39.jpg
[/URL][/IMG]
yK2UOk.jpg
[/URL][/IMG]

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıdaki resimlerde gördüğünüz gibi hiçbir seçenek değiştirelimiyor. Sadece kapı kontrolleri yapabiliyordum. Başka ayar yapamadım zaten