Kiş lastik + jant çalişmasi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar kış lastiği özel araçlar için zorunlu değil yeni haberlerde söyledi buda linki
http://www.yenisafak.com/ekonomi/ba...-aciklamasi-kis-lastigi-zorunlu-degil-2797420

iyi iyi...lastikciler ve cantcılar üzülmüştür:D

arkadaş ...kış lastiği de takarım sorun değil...

bijonları kırıyolar yahu...bi sıkıyolar lastikciler yolda kalsın tekerini sökemesin bizi arasın diye...

3-4 sene önce lastiği değiştirmem lazım..
zorluyom zorluyom bijonları açamıyom..
yolda arkadaşı gördüm bijon anahtarını istedim, verdi...onla da açamıyom..
belim ağrıdı...
yoldan geçen adama dedim...
ikimiz zorlayak dedim...
50-60 yaşında adam...çekil sen hele dedi...
benim açamadığımı açtı :D

arkadaş...lastiklerin sıkma torku vardır...mesela 30...
yine bu şekilde sıksınlar...4 lastik alır..yaz kış değiştiririm :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah kış lastiği olmayan araçlar özellikle karda yola çıkmazlar .

tamam çıkmayız :D
çıkacağımız zamanda yollar açılmamışsa zincir takarız...:D

irfanacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Aranıza 2016 1.2 edc touch paket ile yeni katıldım. Ben de aynı dertten muzdaribim. 4 adet saç jant lazım. Var mı öneriniz

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Aranıza 2016 1.2 edc touch paket ile yeni katıldım. Ben de aynı dertten muzdaribim. 4 adet saç jant lazım. Var mı öneriniz

Joy paketlerin jantlarından internette letgo da araştıracaksın. Ben 450TL ye aldım 4 adet jant kapakları le birlikte.

irfanacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ben de sahibinden de buldum hb joy janti yolda urun Teşekkürler

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel bir hamle yapmışsın. 18" den sonra 16" konfor olarak çok değişim oldu mu?

Benimde çok ikilemde kaldığım bir şeyi yapmışsın, normalde 205/55/R16 lastik alman gerekirdi ama 205/60/R16 almışsın bende bu şekilde yapmak istiyorum fakat uygun olup olmaması hususunda endişeliydim, bu hususta kullanım sürtme var mı ve araç üzerinde lastiğin görüntüsünü paylaşmanda çok bilgilendirici olacaktır.

benim araç ticari taksi altı çok alçalmasın diye 205 60 yaptım. malum bizim buranın asfaltı jilet gibi değil .

herhang bir değme. sürtme yok.

ama benim araç sedan hb lerde arka taraf fark edermi bilmiyorm

Son düzenleme:

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın ama bende kış lastiklerim için en ucuz yollu aynı anda da yakışıklı jant arıyorum.

Joy modellerindeki kapaklı siyah jantlardan buldum bulmasına ama 4 jant 800TL artı kapak tanesi 150TL 4 adedi ettmi 600TL. Toplamda 1400TL..

Fiyatlar uçmuş.

Tavsiyeniz var mıdır bana? Yoksa mecburen orjinal jantlarımı yılda 2 defa sök tak yaptıracağım ve jantlara yazık olacak...

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Gecen sene benim aldığım rakamın hemen hemen 2 katı. Jant kapakları çok mühim değil bende önemsiyordum ilk alırken iyiki kapaklarıda var dedim (orjinal joy kapakları) 3. gün aracın üzerinden çalınınca kapakları söktüm. Bu şekli ile çok güzel görünüyor bence.

Gelelim jantlara öncelikle fluance 16 inç jantları var onlardan araştır bence göbek kısımları olup olmadığını araştır daha ucuz bulman mümkün olabilir.

Ancak fiyatların 2 katına çıkmasını anlamış değilim ekonomik olarak ülkemiz rekordan rekora koşarken ve avrupa bizi kıskanıyorken neden böyle oldu anlayamadım.

engin81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın ama bende kış lastiklerim için en ucuz yollu aynı anda da yakışıklı jant arıyorum.

Joy modellerindeki kapaklı siyah jantlardan buldum bulmasına ama 4 jant 800TL artı kapak tanesi 150TL 4 adedi ettmi 600TL. Toplamda 1400TL..

Fiyatlar uçmuş.

Tavsiyeniz var mıdır bana? Yoksa mecburen orjinal jantlarımı yılda 2 defa sök tak yaptıracağım ve jantlara yazık olacak...
Merhaba
Ben geçen sene 16 inch fluence jantı aldım. Kapaklar ile beraber 350 tl. 4 adet goodyear 205/55/16 iyi durumda kış lastiğini 450 tl ye aldım. Toplam 800 tl ye sorunu hallettim. Sökme takma işlerini sevdiğim için kar yağınca takıyorum. Bitince söküyorum. İstanbul'da en fazla 4 ay kullanılıyor. Umarım faydalı olur. Aracın orjinal lastik ölçüleri 205/50/17

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi