Megane 3 1.6 16v CVT Silkeme Sorunu

Gukti

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bu hafta 2015 model Megane 3 1.6 CVT araç aldım. Araç 51.000 km de ve bütün bakımları yetkili serviste yapılmış..

Dün şöyle bir durum farkettim. 30-35 km hızla ilerlerken ayağımı gazdan çektiğimde hız 25 km civarına düştüğünde hafif derecede silkeleme yapıyor kısa bir süre sonra normale dönüyor. Daha yüksek hızlarda bir problem yok.. acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Normal bir durum mu? Araç benzinli. Forumda araştırdım ancak net bilgi bulamadım. Bu sorunu yaşayıp çözüm bulan bir arkadaş çözümü paylaşırsa mutlu olurum.

isasin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Tam olarak anlatıığınız sorum aynı şekilde bende de mevcut. Aracım 2013 model 1.6 cvt megane. Bu forumda ve birkaç farklı yerde okuduğuma göre boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu ile sorunu çözenler var. Ben birkaç ustayı arayıp konuyu anlattığımda boğaz kelebeğine çok fazla dokunmak istemediklerini anladım. Bazıları ise direk buji ve ataşleme bobini diyor. Açıkçası bogaz kelebeği ile sorunu çözenler epey fazla. Ben deişini bilen bir usta ile bu yolu deneme taraftarıyım.İstanbul anadolu yakası veya kocaeli bölgesinde eğer bilindik bir usta var ise denemeye değer benim için. Konu ile alakalı diğer görüşler var ise ben de açıkçası çözüm yolu arayanlardan birisiyim.

Gukti

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ben de aynı şekilde yorumlar okudum.. daha sonra şunu fark ettim klima açıkken 45-50 km hızlarda silkeleme oluyor. Eğer kelebek temizliği yaptirirsaniz sonucdan haberdar ederseniz memnun olurum. Kelebek temizliği, buji ve bobinlerden birisi gibi görünüyor problem.

ENESTALHA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bu hafta 2015 model Megane 3 1.6 CVT araç aldım. Araç 51.000 km de ve bütün bakımları yetkili serviste yapılmış..

Dün şöyle bir durum farkettim. 30-35 km hızla ilerlerken ayağımı gazdan çektiğimde hız 25 km civarına düştüğünde hafif derecede silkeleme yapıyor kısa bir süre sonra normale dönüyor. Daha yüksek hızlarda bir problem yok.. acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Normal bir durum mu? Araç benzinli. Forumda araştırdım ancak net bilgi bulamadım. Bu sorunu yaşayıp çözüm bulan bir arkadaş çözümü paylaşırsa mutlu olurum.

Benim ustam sorunun sübap kaynaklı olduğunu ve eğer araç sürekli LPG'de kullanılırsa 100 bin kmde sübapların değiştirilmesi gerekir dedi. Bu işlemin de 4-5 bin TL tuttuğunu söyledi.

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim ustam sorunun sübap kaynaklı olduğunu ve eğer araç sürekli LPG'de kullanılırsa 100 bin kmde sübapların değiştirilmesi gerekir dedi. Bu işlemin de 4-5 bin TL tuttuğunu söyledi.

CVT konusundaki rehbere de ekledim. Emme manifoldu temizliği sonrası bende herhangi bir silkeleme sorunu kalmadı. Hangi ürünün kullanıldığı ve ne şekilde uygulandığı rehberde mevcut.

newvegas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
CVT konusundaki rehbere de ekledim. Emme manifoldu temizliği sonrası bende herhangi bir silkeleme sorunu kalmadı. Hangi ürünün kullanıldığı ve ne şekilde uygulandığı rehberde mevcut.

Rehber dediğiniz alan neresi, nasıl ulaşabilirim bu bilgiye?