Megane 4 sıfır aracta Fren sesi sorunu

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tip yorumlar gördükçe bu aracı almaktan vazgeçeyimmi diye düşünmeden edemiyorum . ☺️
dostum forumda başka araç marka ismi vermek istemiyorum etik olmaz . çalıştığım iş dolayısıyla 5 farklı çeşit daha araç kullanıyorum aralarında 230 bin liralık olanı bile var balata sesini alıyorum dizel araç olmasına rağmen gerisini sen düşün
orjinal balatalar daima muadil balatalardan daha sert ve dayanıklıdır bu yüzden ses yaparlar ve araba alma işi tamamen şanstır ve araçınız varsa onunla iletişim halinde olmalıyız dilinden anlamamız gerekiyor mekanik aksam sonuçta
bence sen renodan şaşma :eyv

madzombie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisin yorumu ;
eskiden balatalarda aspartes maddesi kullanılıyormuş kansorojen olduğu için kaldırılmış artık yerine bakır tozu konuluyormuş.
oda katman katmanmış her katman aşındığında bu sesin gelmesi normal dediler.

ancak anlamadığım başka sorun aracım 100 km de 10 lt yakıt yakıyor 3000 bini geçtim bugün itibariyle ancak ilk bakıma kadar rodaj süreci devam eder dediler.
bu sebeple ilk bakıma kadar bu kadar yakması normal dediler herkeste böyle mi ?

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğim gibi muadil balatalarda hala o madde bulunuyor ve ses olayı yok
sorunuza gelince bence normal değil ama siz km bazında hesaplayın aracınız benzinlimi dizel mi

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araciniz otomatik ve sehir ici kullaniyosaniz yakitiniz normal . Benim arac 8 litreleri cok rahat görüyor. Ancak firenden cikan ses balatadan kaynakli. Katman katman olayı sizi gondermek basindan savmak icin söylenmiş laf sadece. Bende 2 sene once clio vardi. Garantiden devisim yapıldı. Hatta bende buradan yayinlanmis proforma mi diyorlar oyle bir fatura yayınlamışlar. Onun sayesinde degisim yaptılar. Yoksa garantiden degisimmi olurmuş deyip kendi aralarinda gulusmuslerdi.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiginiz ses islik sesine benzer ses ise bazi durumlarda normal. Fakat ben de serviste iki kere on arka balata degistirdim orjinal arac suan 125.000 de ve daha bir kere bile otme sesi almadim. Sadece balatalar artık bitme noktasina geldiginde kazima sesine benzer ses yapmisti o da balatanin bitmesinden kaynaklaniyordu. Diger yandan araci kullandiginiz kosullari bilemiyorum ama 10 litre yaktirmak için epey zorlamis olmaniz lazim bence hiç normal bir deger dehil normal suruste. Bir çok kere sigir arac kullandim ve kendi gozlemim servis her ne kadar ilk bakima kadar yuksek yakar dediyse benim tecrubem hep olk bakima kadar az yakip ilk bakimsonrasi tuketimin artmasi seklinde olmustur.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet balata veya disk kopacakmış gibi bir ses var.