Megane 4 Faz 2 Teyp Donma Sorunu

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhabalar,

Konuyu biraz araştırdım ancak tam anlamıyla aynı sorunu yaşayan ve açılmış bir konu bulamadım.

Şöyle ki 2022 model 1.3 TCE Joy Comfort aracım var. Araç çalışıyorken kısa süreli stop etmelerimde yani örneğin aracı 5 dk benzin almak için stop ettim ve geri çalıştırdığımda bazen teyp hiç bir şekilde aktif olmuyor. Bunun yanında park sensörünün de sesi gelmiyor. Bu sırada ekranda normal yazıları oluyor, klima verilerini doğru şekilde gösteriyor. Ancak aracı yarım saat gibi bir süre stop eder halde kontak kapalı bekletirsem teyp o zaman düzeliyor. Bu tarz bir durum başına gelen oldu mu ?

Teşekkürler.

Birkan61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017, 2020 ve şuan 2022 kullanıyorum

Orjinal küçük ekran arada bir hepsinde donuyor :D

Servis resetledik, yazılım attık diyor bu sorun için ama bana kalırsa sorun bambaşka birşey

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
2017, 2020 ve şuan 2022 kullanıyorum

Orjinal küçük ekran arada bir hepsinde donuyor :D

Servis resetledik, yazılım attık diyor bu sorun için ama bana kalırsa sorun bambaşka birşey

Bu bir donma değil, direk kitleniyor ve park sensörünün bile sesi çıkmıyor. Arada bir donma olsa bi nebze kabul edilebilir ama kitlendiği için bu fonksiyonlar iptal oluyor ve arabayı yeri geliyor yarım saat kadar stop eder vaziyette bekletmek gerekiyor :)

Örnek veriyorum uzun yola gideceksiniz. Aracı çalıştırdınız bir sorun yok. Yakıt almak için benzinlikte stop ettiniz aracı ve sonrasında yakıtı alıp aracı çalıştırdınız. Aracın ne park sensörünün sesi çalışıyor ne de teyp çalışıyor. Yolda olduğunuz için müziksiz bir ortamda yola devam etmek içler acısı :) Bunun çözümü de yarım saat kadar stop eder vaziyette beklemek olamaz.

M.yildizili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Megane 4 var, ses devam ediyor ama arada bi ekran kapanıp açılıyor. Ama seslerde kesilme olmuyor.

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Sorun servisin yazılım atması ile düzeldi

• Beğen
Tepkiler: *USTA

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın